Кишкова паличка в озерах Броварів у 48 разів перевищила допустиму норму – ДОСЛІДЖЕННЯ

Pinterest LinkedIn Tumblr +

В озері Білому, що в парку «Приозерний», та в штучному озері в парку «Перемога» колі-індекс лактопозитивних кишкових паличок у 48 разів вищий за допустиму норму. Купатися в такій воді не рекомендовано. Водночас у водоймах не знайшли патогенної флори, холери, а також не виявили порушення норм вмісту шкідливих речовин. Про це свідчать результати перевірки проб води, надані броварським міжрайонним відділом лабораторних досліджень.

Як зазначають фахівці у своїх висновках, матеріал для досліджень надійшов до лабораторії ще 18 червня. Згідно з документами, колі-індекс лактопозитивних кишкових паличок в обох броварських озерах зафіксували на рівні 240 000 одиниць в 1 куб. дм. У зразках виявили цитобактер, який є умовно патогенною флорою.

Експерти лабораторного відділу вказують, що допустима максимальна норма у випадку відсутності патогенної мікрофлори – 5 000 одиниць в 1 куб. дм. За таких умов, аналізуючи результати досліджень, фахівці не рекомендували купання в озерах парків «Перемога» та «Приозерний».

Із листа до міського голови Ігоря Сапожка від 26 червня

Водночас лікарі відділу лабораторних досліджень вказують, що у водоймах міста не було виявлено значно небезпечнішої патогенної флори: патогенних мікроорганізмів, холерних і холероподібних вібріонів. Також фахівці не знайшли відхилень норм за санітарно-хімічними показниками. Дослідження поверхневих вод  на шкідливі речовини проводили пізніше, 25 червня.

Нагадаємо, в обох броварських озерах протягом тривалого часу діє заборона на купання. І якість води є лише однією із причин. Чиновники та комунальники вказують на відсутність облаштування пляжів, погану якість дна та інші чинники.

Зазначимо, що в озері Білому на Пекарні вже не вперше гинуть діти й підлітки. Останній нещасний випадок стався випускного вечора, після якого у водоймі знайшли тіло 9-класника. Водночас влада міста сприяє проведенню купання в озері щороку на Водохрещу, 19 січня.

Поділіться.

Залиште відповідь