«Ла-ла-ла» від Сапожка та «службовий» Jaguar: прес-конференція очільника поліції Київської області

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У вівторок, 6 вересня, у Броварах відбувся виїзний прийом громадян в.о. начальника Головного управління Національної поліції в Київській області Дмитра Ценова.

Передувала прийому громадян прес-конференція, на якій були присутні особовий склад Броварського управління поліції, представники влади, депутати та громада. Привернув увагу той факт, що захід відвідав міський голова Ігор Сапожко (останнім часом на заходах, організованих поліцією, його не було помітно).

У Броварах допомагати поліції з бюджету не можна

Одне з перших питань підняв депутат Володимир Опалько («Солідарність») — по програмі «Безпечне місто», яке неодноразово обговорювалося на засіданнях робочих профільних груп, а саме можливість місцевої влади у законний спосіб допомагати поліції з бюджету — матеріально, забезпечення житлом тощо.

Депутат навів приклад Києво-Святошинського району, де місцева влада знайшла юридичні можливості допомагати поліції (у Броварській міській раді, нагадаємо, начальник фінансового відділу Наталя Постернак стоїть на позиції, що зробити це в законний спосіб неможливо). Депутат Опалько закликав міського голову Ігоря Сапожка долучитися до цього питання, оскільки у того, напевно ж, є більше важелів впливу.

Сапожко нагадав про бюджетний кодекс, за яким програми, що фінансуються з держбюджету, не можна фінансувати з місцевого, чим викликав невдоволення окремих депутатів, оскільки виходить, що влада дала обіцянку, завідомо знаючи, що не зможе її виконати.

Водночас мер Броварів розповів, що поруч із відділом поліції знаходиться приміщення, яке можна переобладнати як гуртожиток для працівників поліції. Потрібно, за словами Сапожка, підняти документи Фонду держмайна, оскільки приміщення є у власності міста, але знаходиться на балансі у судової адміністрації. Тож потрібно буде вирішити питання передачі приміщення у користування відділом місцевої поліції.

Для штрафмайданчика знайдуть місце біля кладовища?

Чимало часу присутні приділили темі штрафмайданчиків. Не зрозуміло, у чиїй власності вони знаходяться, кому підпорядковані та на чиїй землі. Сапожко як варіант вирішення проблеми запропонував виділити земельну ділянку біля нового кладовища у напрямку Димитрова (площею близько 3 га), збудувати там штрафний майданчик і створити для його обслуговування комунальне підприємство, щоб місто могло заробляти на цьому кошти.

Також керманич Броварів нагадав про земельну ділянку в районі Окружної дороги закріплену за старим МРЕВ, яку можна розглядати як потенційну територію для «побудови нового комплексу МРЕВ ДАІ» (певно, Ігор Васильович мав на увазі сервісний центр МВС. Нагадаємо, що у листопаді 2015-го було ліквідовано ДАІ – прим. Ред.).

Три мільйони на Ізолятор тимчасового тримання. І де він?

Громадські активісти підняли питання про створення у Броварах Ізолятора тимчасового тримання (ІТТ). Зокрема відомий у Броварах волонтер ГО «Зелена палатка біля Варуса» (допомога бійцям АТО) Оксана Савоста нагадала, що свого часу йшлося про необхідність виділення коштів у розмірі 3 млн грн на ремонт ІТТ, але питання так і залишилося невирішеним.

Пані Савоста поцікавилася, на якій стадії наразі перебуває ремонт ізолятора. Дмитро Ценов відповів, що зараз існують програми фінансування поліції на рівні Європейського Союзу. Під це фінансування підпадають різні регіони, зокрема у Київській області Броварський район, і ІТТ може фінансуватися за рахунок місцевої адміністрації.

«Тобто ми повинні чекати допомоги з Євросоюзу? Спасибі! Вся Україна має чекати, поки Євросоюз дасть нам кошти на ІТТ», — обурилася волонтер.

На уточнююче запитання Оксани Савости щодо термінів облаштування ІТТ у Броварському райвідділі, Ценов парирував незрозумілою фразою: «Оксано, я ж не лізу в ваше особисте життя!».

Міський голова не поступився Ценову «у тактовності» і вирішив відповісти, щоб «не було всіляких га-ла-ла»…

Пропозиція Сапожка полягала в тому, щоб звернутися до Міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з проханням передбачити у Бюджетному кодексі на наступний рік можливість співфінансування поліції на місцевому рівні органами місцевого самоуправління. Дмитро Ценов таку ідею пообіцяв озвучити голові МВС у нього на прийомі.

«Ягуар» — службова машина

Тему ІТТ підхопив депутат Броварської міської ради Сергій Батюк («Солідарність»), який нагадав, що раніше затриманих возили до слідчого ізолятора у Вишгород, тепер – до Білої Церкви. Крім того, Батюк наголосив на неналежній роботі місцевої поліції: забезпечення громадського порядку, боротьба з розпиванням алкогольних напоїв, складання адміністративних протоколів та виписування штрафів… «Скільки протоколів складається? Ну, може по одному протоколу за зміну складають. Це не нормально!», — наголосив депутат.

Народний обранець також згадав і про такі проблеми як невчасний виїзд на місце виклику або цілковите ігнорування викликів, коли оператори просто не відповідають на телефонні дзвінки.

батюк

Депутат Сергій Батюк

Важливою темою стала загибель хлопчика Владислава Доценка на озері поблизу парку «Приозерний». Також депутат Батюк продемонстрував присутнім і вручив Ценову копію судово-медичної експертизи, у якій вказано, що хлопчик загинув від ураження струмом. Зараз жодних слідчих дій, на переконання депутата, не відбувається.

«Де кабель? Його немає! Зі слів батька, за інформацією слідчого, кабелю вже не існує. Вважаю, що це профнепридатність слідчого. Я вбачаю службову недбалість у тому, що починаючи з моменту загибелі хлопчика, слідчих дій не відбувалося. Згідно проектної документації роботи повинні були вестися із земснарядом на дизельному опаленні. Земснаряд же був під’єднаний до електромережі, був намив піску, а те завдання, яке ставилося — підвищити рівень води в озері — не реалізоване.

Хочеться, щоб дії слідчого кваліфікувалися як недбалість, дізнатися як були витрачені 3,5 мільйона гривень на проект, а якщо завдання не виконане, то хто має понести за це відповідальність», — заявив Батюк.

Депутат наголосив, що лише зараз, як йому стало відомо, слідчий буде подавати запит на видачу кабелю. «Скільки часу вже відтоді пройшло? Де Ви його знайдете?», — не стримував емоцій Батюк.

У відповідь на емоційний виступ депутата Дмитро Ценов, попросив не кричати. «Я ще не кричу! І пам’ятаю, на якому авто Ви (начальник обласної поліції Ценов — прим. Т. Б.) їздите! На «Ягуарі»!», — вигукнув Батюк.

Тоді очільник нацполіції в Київській області зіронізував: «На служебном!» (на прес-конференції пан Ценов надавав відповіді російською – прим. Ред.).

Слідча Вікторія Міщенко, яка веде цю справу, заявила про те, що триває досудове слідство, справа знаходиться у неї. В.о. начальника обласної поліції Дмитро Ценов наказав відразу ж після прийому громадян, відзвітуватися йому по ходу розслідування цієї справи.

Відео про побори Ценов назвав фальсифікацією

Кореспондент «Трибуна-Бровари» звернувся до в.о. начальника обласної поліції Дмитра Ценова з проханням прокоментувати відео, яке виклали на YouTube журналісти ГО «Дорожній патруль». На відео особа, схожа на тодішнього заступника начальника голови Національної поліції Вадима Трояна і особа схожа на Сергія Чоботаря, колишнього заступника міністра МВС України обговорюють різні корупційні схеми, зокрема, «побори» з відділів ДАІ та приватних підприємців в регіонах. Згідно із записом Дмитру Ценову мають доручити інструктаж щодо реалізації «корупційних схем» (на 13-й хвилині запису – журналісти спочатку протитрували як «цену»).

«Жодних протизаконних команд з боку Трояна не було. Я переглядав це відео. Все, що на ньому, — це все фейк. Я знаю, що щодо даної справи проводиться перевірка в Національному антикорупційному бюро», — заявив Ценов.

На уточнююче запитання журналіста, чи стверджує пан Ценов, що відео – сфальсифіковане? — Останній відповів, що він стверджує: «незаконних вказівок мені не було».

Після цього присутні перейшли до інших питань.

У свою чергу депутат Юрій Скотніков («Самопоміч») наголосив на проблемі ігрового бізнесу у Броварах. «Проведіть перевірку, зокрема тих закладів, які торгують національними лотереями. Якщо законно, з ліцензіями — нема питань, якщо ні — прибрати взагалі!», — наголосив Скотніков.

Під завершення прес-конференції Володимир Опалько знову підняв тему штрафних майданчиків, оскільки було помітно, що міський голова намагався її уникнути. Але якщо перед цим Ігор Сапожко дозволив собі питання активістів охарактеризувати як «га-ла-ла», то тепер слова Опалька взагалі назвав «порожньою говорильнею». «Ви тільки «ла-ла-ла-ла!», — вигукнув Сапожко.

Після наполягань не ігнорувати питання, мер Броварів заявив, що потрібно створити робочу групу, яка вивчить це питання і підготує його на найближчу сесію з тим, щоб знайти для штрафного майданчика окрему земельну ділянку — з належною пропускною системою, охороною і т.п. Паралельно Ігор Васильович дозволив собі насмішки, на кшталт «створимо групу, заговоримо питання, забовтаємо, як ви це умієте робити».

Волонтер Оксана Савоста зробила усну заяву до начальника Броварської поліції про інформування — хто відповідальний за нинішній штрафний майданчик і хто нестиме відповідальність, якщо там зникне якась машина. Дмитро Ценов пообіцяв, що протягом 10 днів буде проведена перевірка штрафного майданчика. Сапожко ж заявив, що на найближчу сесію винесе питання про створення комунального підприємства, на базі якого буде облаштований штрафмайданчик. Хоча Ігор Васильович, напевно, забув, що додаткові питання в порядок денний, не оприлюднені за 21 день на сайті, не вносяться.

Фото запозичені у прес-служби Головного управління Національної поліції в Київській області

Поділіться.

Коментарі закриті.