Учора, 23 травня, в багатоповерхівці на вул. Київська, 247 (новобудова ЖК «Лісовий квартал») чоловіка в ліфті струсонуло так, що він із ляку присів. Шок дався взнаки: віднині чоловік, який придбав квартиру на 11 поверсі, зарікся користуватися ліфтом. Що не так із  підйомниками у новобудовах?

Володимир придбав квартиру в новобудові по вул. Київська, 247 фактично відразу після того, як  забудовник «Альянс Новобуд» здав багатоповерхівку в експлуатацію – в січні поточного року. Нарікань на нове житло, де наразі Володимир проводить ремонт, у чоловіка немає. Якби ж не ліфти. Точніше, один із двох пасажирських, у якого, за словами Володимира, досить часто трапляються збої у роботі.

Вул. Київська, 247

Володимир

23 травня один із мешканців будинку Сергій на власній шкірі відчув ці збої. «Я зайшов у ліфт на 11 поверсі й натиснув на перший. Ліфт опускався, а потім у якийсь момент різко зупинився. Від несподіванки та значного поштовху я аж присів, – розповідає Сергій. –  Потім ліфт плавно опустився, двері відкрилися. Все відбулося дуже швидко, я толком і не зрозумів, що сталося і думав, що вже приїхав на перший, а це був тільки 6 поверх. Я пересів на інший ліфт і поїхав униз». Відучора чоловік зарікся підніматися ліфтом на 11-й поверх і вирішив користуватися лише сходами. «Коли чоловік прийшов додому, він був дуже зляканий, у нього трусилися руки, – розповідає дружина Сергія Олена. – Ми дуже очікували це житло і вкладали в нього гроші кілька років – протягом  будівництва дому. Ключі від квартири отримали три місяці тому – у лютому, але я не впевнена, що вже хочу після ремонту переїжджати в цей будинок, бо в мене двоє дітей, і я б не хотіла ризикувати їхнім життям».

Те, як це перебувати в ліфті, коли його «клинить» і «трусить», зміг відчути на собі й Олександр, який  придбав квартиру на 23 поверсі: чоловік неодноразово застрягав поміж поверхів саме в цьому ліфті. Мешканці третього під’їзду, які наразі проводять ремонтні роботи в своїх оселях, кажуть, що практично щоденно консьєржка викликає майстра з ремонту підйомників. Буває, що не один раз на день.

Мешканці новобудови  Віталій та Олександр. Віталій зустрівся із переляканим Сергієм у другому ліфті

Сама ж консьєржка – Вікторія Драна – переконує: жоден із ліфтів у них не «обривався», і такого взагалі бути не може, адже вони фірми «Євроформат»  –  «розумні» та «чемні»: попереджають  про закриття дверей, повідомляють, у якому напрямку і до якого поверху рухається, а протягом всієї «подорожі» грає заспокійлива музика. Та, найголовніше, вони – цілком безпечні.

Консьєржка Вікторія  вчить будівельників користуватися вантажним ліфтом

Це підтвердили журналістам «Трибуни» і на заводі-виробнику ліфтів «Євроформат». Керівник сервісного центру ТОВ «Завод Євроформат» Олександр Ткач запевнив: їхні ліфти 250% – не впадуть. Про те, які причини збоїв можливі у сучасних надчутливих ліфтах, пан Олександр назвав: 1) не бережливе ставлення людей до технічної споруди. Зокрема, порушення правил експлуатації, а саме – його перевантаження. Так, кожен із двох пасажирських ліфтів у будинку №247, згідно з інструкцією, витримує навантаження не більше 400 кг. 2). Ще однією причиною «несправностей» у ліфті можуть стати збої в електроенергії, яка досить часто не стабільна у новобудовах. 3). Потрапляння на ліфтові ролики різного сміття. Все це, за словами спеціаліста, може розірвати ланцюжок безпеки, у результаті чого ліфт різко автоматично зупиняється, однак відразу ж ланцюжок відновлюється і підйомник плавно опускається до найближчого поверху та відкриває двері. Що саме стало причиною такої поведінки  ліфта у випадку із Сергієм – невідомо, тож представник заводу-виробника пообіцяв, що їхні спеціалісти виїдуть на місце та перевірять ліфт, у якому стався збій. Також пан Олександр зауважив: допоки ліфти не пройшли перевірку технагляду та не підписано угоди з обслуговуючою організацію – їх експлуатувати не варто.

Олександр Голубовський – директор ТОВ «Житло Уют Сервіс» – фірми, на обслуговуванні якої і перебуває будинок, повідомив: угоду із обслуговуючою організацією «Салют ліфт сервіс» вони підписали 1 березня 2018 року ( №18-51-О – авт.), до цього часу обслуговувала ліфти монтажна компанія. Також, за словами пана Олександра, сьогодні приїздили представники заводу, які оглянули ліфт та вкотре випробували – зауважень немає.

Про те, що вказаний проблемний ліфт не «обірвався» і працює, журналісти «Трибуни» мали можливість перевірити на собі ще вчора, 23 травня, коли дізналися про інцидент, що трапився із Сергієм: піднялися на 13 поверх та спустилися вниз. Обійшлося без пригод.

Перед журналістами проблемним ліфтом піднялися будівельники

Нагадаємо, у листопаді 2017 р. подібний інцидент стався у новобудові поряд – №245: із напівзакритими дверима ліфт, із п’ятьма людьми, «дуже швидко спустився» з 16-го поверху і зупинився між 7 та 8 поверхами. Обійшлося без травмованих, але люди отримали значний переляк. Згодом з’ясувалося, що у ліфта було перевантаження.

Фото – авторки

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: