«Лікарняні» виплати відновлять. Зеленський підписав закон

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає поновлення права на матеріальну допомогу у випадку тимчасової непрацездатності. Про це повідомляє пресслужба президента.

«Документ повертає людям право на отримання матеріальної допомоги з Фонду соціального страхування України у період тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві (так званих лікарняних), – зазначається у повідомленні.

Як повідомили в Офісі президента, раніше виплати лікарняних були скасовані через законодавчу колізію після внесення змін до Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», які вводяться в дію з 30-го червня 2021 року.

Так, у новій редакції закону було передбачено надання допомоги з тимчасової непрацездатності на період реабілітаційного лікування, у той час як звичайні захворювання та травми – виключені з підстав для надання допомоги за лікарняними.

13 квітня під час позачергового засідання ВРУ депутати ухвалили за основу та в цілому законопроект №5187 щодо виправлення цієї помилки. Тож у порядку фінансування лікарняних та декретних після 30 червня нічого не зміниться.

«Це могло спричинити недоотримання лікарняних 2,5 мільйонами осіб. Закон, що його підписав президент, виправляє колізію та відновлює право на одержання цієї матеріальної допомоги», – підкреслили в Офісі Президента України.

Закон набуде чинності 30-го червня 2021 року – із дня введення в дію Закону «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я».

Нагадаємо, що 3-го лютого Верховна рада підтримала постанову про запровадження електронного реєстру листків непрацездатності (електронних лікарняних).

ФОТО – 24 канал

Читайте також:

  1. Із квітня лікарняний можна буде оформити онлайн, – Гончарук

  2. Закрити лікарняний лист можна буде телефоном

  3. Коли лікар може відмовитись від подальшого «ведення» пацієнта

  4. Роботодавці можуть записати працівників у чергу на вакцинацію від COVID-19. УМОВИ

Поділіться.

Залиште відповідь