«Майданоманія»: 50% проектів «Бюджету участі» — дитячі та спортивні майданчики

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Координаційна рада з питань Громадського бюджету (або Бюджету участі) під час свого засідання 20 червня розглянула 26 проектів, які подала громада. З них – чотири проекти учасники засідання не пропустили. Решта — виносяться на загальне громадське голосування.

З 22 проектів є два «великих» та 20 «малих».

Малі проекти — це проекти, загальна вартість реалізації яких становить до 500 000,00 грн. На такі проекти виділяється 50% загального обсягу громадського бюджету.

Великі проекти — це проекти, загальна вартість реалізації яких становить від 500 000,00 до 1 000 000,00 грн. На такі проекти виділяється 50% загального обсягу громадського бюджету.

Проект № 1. Ініціатива Н. О. Струка. «Створення художнього музею м. Бровари, основу якого складає колекція робіт заслуженого художника України Леоніда Гопанчука». У відділу культури спочатку були претензії до проекту, оскільки він передбачав заробітну плату керівнику проекту, а це, на переконання чиновників, уже йде як комерційний проект. Пункт про зарплату було знято і у підсумку проект «малий» — підтримано.

Проект № 2. Ініціатива депутата Броварської міської ради Ірини Веремчук. «Капітальний ремонт спортивного майданчика на вулиці Петлюри, 25». Проект «малий» — підтримано.

Проект №3. Ініціатива депутата Броварської міської ради Максима Семенова. Будівництво дитячого майданчика на вулиці Петлюри, 15-15 А. Проект «малий» — підтримано.

Проект № 4. Ініціатива депутата Броварської міської ради Максима Семенова. Будівництво спортивного майданчика на вулиці Петлюри, 17-17 А. Проект «великий» — підтримано.

Проект № 5. Ініціатива громадського активіста Тетяни Озимай — «Свіже повітря, рух та весела гра — запорука здоров’я». Спортивні та дитячі майданчики на вулиці Грушевського, 17 Б, 17 В, 17 Г. На прибудинкових територіях житлових будинків. Проект «малий» — не оприлюднювати, оскільки земельна ділянка не у комунальній власності, а ще належить ДБК «Меркурій». Депутат Олег Берестовий та керівник «Держархбудконтролю» Богдан Мельниченко утрималися.

Проект № 6. Ініціатива громадського активіста Олени Лахно — «Чисте місто». Облаштування по всьому місту біля усіх подвір’їв багатоквартирних будинків та біля зупинок сміттєвих урн. Проект — затверджений, але відправлений на доопрацювання, щоб зробити з нього «малий», тобто з фінансуванням до 500 тис. грн. Замість 800 урн буде стояти 799.

Проект № 7. Ініціатива мешканця міста Артема Гринько. Будівництво спортивного майданчика з функціонального тренінгу на вулиці Білодібровна, 12, район Геологорозвідка», парк «Приозерний». Проект «великий» — підтриманий.

Проект № 8. Ініціатива мешканця міста Олександра Доброгородського — «Сучасні майданчики для дітей, запорука для успішного майбутнього». Будівництво майданчиків по вулиці Петлюри, 36 б, ОСББ «Наш дім-ЖК». Проект «малий» — підтримано.

Проект № 9 та № 10. Ініціатива депутата Броварської міської ради Галини Негоди. Облаштування дитячого спортивного майданчика на вулиці Героїв УПА, 5 та облаштування дитячого спортивного майданчика на вулиці Незалежності 6 та 6-а. Проекти «малі» — підтримано.

Проекти № 11 та № 12. Ініціатива громадських активістів Пилипа Духлія та Олександри Дудар — «BroBots Education: якісна та сучасна освіта для кожного» та «BroBots Education: громадянська освіта». Проекти не підтримані.

Проект № 13. Ініціатива мешканця Максима Сухопарова. Влаштування мульти-спортивного майданчику в парку «Приозерний». Проект «малий» — підтримано.

Проект № 14. Ініціатива громадської активістки Ірини Нікітчиної. Облаштування скверу в районі будинку на вулиці Шевченка, 4 Б. Проект «малий» — підтримано.

Проект № 15. Ініціатива депутата Броварської міської ради Олега Берестового. Майданчик для вигулу собак в парку «Перемога». Проект «малий» — підтримано.

Проект № 16. Ініціатива громадської активістки Марини Олійник. Створення мережі велопарківок в місцях соціального значення міста. Проект “малий” підтримано.

Проект № 17. Ініціатива громадського активіста Дмитра Карпія та письменниці і краєзнавця Марії Овдієнко. Видання книги — «Декомунізація по броварському». Проект «малий» — підтримано, але за умови, що книга не буде продаватися. Можливо, буде передана школам, місцевим бібліотекам. Головне — реалізація безкоштовна. Книга буде випущена в твердій палітурці тиражом 2 тис. екземплярів.

Проект № 18. Ініціатива Марії Овдієнко. Видання книги по історії Броварського краєзнавчого музею. Проект «малий» — підтримано.

Проект № 19. Ініціатива Марії Овдієнко. «Краєзнавчий щоквартальник «Краєзнавство Броварського краю». Проект «малий» — підтримано.

Проект № 20. Ініціатива Марії Овдієнко. Встановлення демонстраційної ніші на трамвайних рейках, по яких у Броварах із 1912 по 1942 рр. ходив мототрамвай. Проект «малий» — підтримано.

Марія Овдієнко.

Проект № 21. Ініціатива Мар’яна Верходолі. Облаштування автобусних зупинок на вулиці Симоненка. Проект «малий» — підтримано.

Проект № 22. Ініціатива Мар’яна Верходолі. Облаштування тротуару уздовж вулиці Симоненка. Проект «малий» — підтримано.

Проект № 23. Ініціатива мешканця Ігоря Рущинського. Створення радіомодельного гуртка «ZESTMODEL». Проект не підтримано.

Проект № 24. Ініціатива депутата Броварської міської ради Олега Берестового. Освітлення нерегульованих пішохідних переходів. Проект «малий» — підтриманий.

Проект № 25. Ініціатива громадської активістки Ксенії Попової. Побудова та облаштування дитячого майданчика на вулиці Марії Лагунової, 17-а на території НВО. Проект «малий» — підтримано.

Проект № 26. Ініціатива В.Є. Яришева. «Спортивний майданчик з відкритим рингом та тренажерним комплексом «Street Fight в парку «Перемога». Проект «малий» — підтримано.

Згідно Положення про Громадський бюджет, з моменту голосування Координаційною Радою, упродовж трьох робочих днів усі 21 проект будуть вивішені на офіційному сайті Броварської міської ради. Упродовж 15 робочих днів з моменту оприлюднення проектів на сайті, громада зможе голосувати за них. Зробити це можна буде через систему банку ID та Приват-24, а також у паперовому вигляді, заповнюючи анкету. Одна людина може проголосувати за один проект «малий» і за один — «великий».

За підсумками голосування будуть визначені проекти рішень, які потраплять до програми бюджету участі.

По завершенню засідання «Трибуна-Бровари» поспілкувалася з кількома депутатами та поцікавилася їхньою думкою. На правах інкогніто депутати зазначили, що чимала кількість дитячих та спортивних майданчиків пояснюється тим, що депутати прагнули для своїх виборців добитися хоч чогось «позитивного». «Ідеї могли б бути різноманітніші, якби такі проекти як майданчики облаштовували ті, у чиїй це компетенції — Управління ЖКГ», — поділилися думками депутати.

Також народні обранці з осторогою поставилися до того, що підтриманий проект облаштування майданчика на території Навчально-виховного об’єднання. «Це територія, яка у відомстві Управління освіти. І цілком можливо, що може бути створений прецедент, коли усі навчальні заклади на наступний рік подадуть заявки на Громадський бюджет на облаштування спортивними та ігровими майданчиками. У такий спосіб ми фактично позбавимо можливостей простих громадян міста подавати свої ідеї», — поділилися думками депутати.

Поділіться.

Залиште відповідь