Майже мільйонні борги — тенденція КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Можливе виділення додаткових коштів з бюджету для погашення боргів КП «Оздоровчо-реабілітаційного центру» (басейн ЗОШ №9) може обернутися величезним скандалом. Про все по-порядку.

23 травня начальник юридичного відділу міськради Альбіна Баба-Мірзоєва в рамках обговорення проекту змін до Програми забезпечення діяльності Броварської міської ради, її виконавчих органів та комунальних підприємств міста на бюджетній комісії, попросила депутатів підтримати ідею виділити на погашення кредиторської заборгованості КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» («ОзРЦ») додаткових 720 тисяч гривень.

Справа в тому, що ще у серпні 2015 року міська рада ухвалила рішення виділити на підтримку комунальних підприємств міста 300 тис. грн. на 2016 рік. Тепер же, юридичний відділ повідомив бюджетній комісії про те, що потрібно внести зміни у серпневе рішення і цифру «300 тисяч» поміняти на «1,12 мільйони». Ці 720 тисяч потрібні на погашення боргів за комунальні послуги та по зарплаті працівникам оздоровчого центру за період з 2014 по 2016 рр.

Члени бюджетної комісії, зокрема, депутат Ірина Веремчук, поцікавилися: з яких статей видатків будуть ці кошти (720 тис. грн.) взяті і перекинуті? Начальник фінансового відділу Наталя Постернак відразу ж повідомила, що 500 тисяч гривень буде взято з резервного фонду бюджету і ще 220 тисяч з програм відділу молоді і спорту.

Така інформація викликала здивування у депутатів, мовляв, наскільки законно, і, не менш важливо, безпечно брати кошти саме з резервного фонду, куди закладаються гроші на випадок надзвичайних ситуацій?

У ході обговорення питання вияснилося, що борги накопичилися ще з минулого року. Депутатів обурило, що на засідання бюджетної комісії керівник «Оздоровчо-реабілітаційного» центру Олена Семенюк (колишній член Партії регіонів, секретар міської ради попередньої каденції) не з’явилася і не відзвітувала про ситуацію.

Відзначимо, що за останні півроку це вже не перша скандальна ситуація. Ще у січні-лютому розглядалися борги комунального підприємства майже на мільйон гривень. Тоді з боку міського голови Ігоря Сапожка були звинувачення у тому, що боргів «наробив» відомий український спортсмен Олег Лісогор, який був в. о. керівника басейну, що входить до Оздоровчо-реабілітаційного центру, хоча ситуація тоді виглядала дуже неоднозначно.

На бюджетній комісії депутатів обурило, що Олена Семенюк попереднього разу відзвітувалася не в повній мірі і цього разу знову не прийшла.

Депутати, зокрема, представник УКРОПу Володимир Білокінь наполіг на тому, що юридичний та фінансовий відділи повинні надати цифри заборгованості станом на 1 січня 2016 року і на момент подання заяви від керівника КП Олени Семенюк (25 квітня 2016 року). Мовляв, депутати повинні проаналізувати — чи у появі боргів є об’єктивні фактори (якщо об’єктивні, то вирішити питання як цей фактор прибрати) чи суб’єктивні (народною мовою — або керівники басейну недолугі менеджери або крадуть ці кошти). «Потрібно знати динаміку заборгованості і причини її виникнення. Інакше — як голосувати за це?», — сказав Білокінь.

Тут варто зазначити, що певний час КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» видавав відвідувачам лише абонементи і не видавав жодних квитанцій і працював без касового апарату. А тому такий сценарій, коли готівкові кошти від клієнтів йшли в кишені керівництву комунального підприємству, а витрати покривалися коштами з бюджету за рахунок збільшення статутного фонду — цілком схожий на правду.

До речі, зазначимо, що ще наприкінці січня фракція “Солідарність” зверталася із запитом до міського голови Ігоря Сапожка — провести фінансову перевірку КП “Оздоровчо-реабілітаційний центр” і на сесії 29 січня депутати 27 голосами затвердили цей запит!

Також виникає питання — чому ці витрати не були закладені в бюджет? Наприклад, із залишків бюджетного фонду за минулий рік (звучала інформація про більше 40 млн. грн.), які витратили не за рішенням бюджетної комісії чи сесії міської ради, а на розсуд адміністрації міськради на чолі з міським головою?

Йдемо далі. 31 травня на повторне засідання бюджетної комісії (перед позачерговою сесією, «імені Олексія Здоровця») пані Олена Семенюк уже прийшла.

Депутати знову стали наполягати на тому, що пані Семенюк повинна відзвітуватися — які збирається комунальне підприємство «ОзРЦ» вжити заходи, щоб не нарощувати у подальшому борги. Також депутати в черговий раз почали запитувати — на які пункти опиратися, щоб видаляти кошти (500 тис. грн.) з резервного фонду. На що начальник фінансового відділу Наталя Постернак відповіла, що є програма підтримки комунальних підприємств, яка передбачає, зокрема, погашення кредитних заборгованостей.

«Це не означає, що ми використовуємо резервний фонд, ми лише знімаємо звідти кошти», — сказала пані Постернак.

Пані Наталя зазначила, що були часи (у 2014 році), коли у резервному фонді залишалися і 60 тис. грн. Депутат Ірина Веремчук тут же зазначила, що доводити до таких показників резервний фонд міста неприпустимо.

Далі депутат Вадим Мутило поцікавився: чи не забирають 220 тис. грн. з відділу молоді і спорту з тих програм, які розробляли молодіжні організації міста Бровари (так звана ініціатива депутата Олега Берестового). Пані Постернак заявила, що 220 тисяч гривень беруться з відділу молоді і спорту, однак, у неї немає інформації (!) з яких саме програм.

Депутати висловили занепокоєння, що кошти можуть бути взяті з програми підтримки та розвитку молоді «Молодь Броварів» на 2016—2020 рр, адже це один із небагатьох випадків у місті Бровари, коли проект або програму розробили під час справжнього громадського обговорення, причому цільовою аудиторією (тоді участь у розробці брали ГО — (ОНУМ), ВГО «Сокіл», МГО «Молодь Самопомочі» та МГО «Молодь Демократичного Альянсу»).

Відзначимо, що за словами пані Постернак, пропозиція про зняття 220 тис. грн. з програм відділу молоді і спорту надійшла від керівника відділу Дмитра Рожкова (хоча сам Дмитро Анатолійович публічно у ЗМІ таких заяв ще не робив).

У підсумку депутати ухвалили рішення: вивчити це питання на найближчій сесії 7 червня.

Від редакції «Трибуна-Бровари». Однозначно, питання потребує досконального вивчення — об’єктивні чи суб’єктивні фактори вплинули на те, що виникли борги КП «Оздоровчо-реабілітаційного центр» і ці борги є систематичними. Можливо, треба створити робочу групу або комісію із залученням фахівців, які б ініціювали розслідування діяльності керівництва комунального підприємства. У нинішньому вигляді проект не можна затверджувати в жодному разі.

Поділіться.

Коментарі закриті.