Броварчани не поспішають підписувати декларації: лікарі приречені на низькі зарплати?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

1 квітня розпочалася національна кампанія, у рамках якої українці отримали змогу підписувати декларації з терапевтами, сімейними лікарями чи педіатрами. Відтепер медична допомога не прив’язана до місця прописки чи проживання, а кількість пацієнтів визначатиме прибутки самих лікарів. Утім, броварчани не особливо поспішають заключити договір. 

23 липня під час оперативної наради в міськраді очільник Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов повідомив, що декларації уклали 26 тисяч броварчан_ок. Також головний лікар  розповів «Трибуні-Бровари», що наразі в місті є 66 терапевтів, сімейних лікарів і педіатрів, до яких можна звернутися. На думку Ігоря Кравцова, робити це потрібно якомога швидше. «Ви ж розумієте, що в нас у місті вже є близько 35 тисяч незареєстрованого населення., і ми не маємо права їм відмовити. Але якщо держава не змінить граничне число пацієнтів – 1800-2000 на лікаря – то деякі можуть не встигнути заключити договір. Щоб потім не було нарікань, що я тут живу 20 років, а не встиг підписати декларацію з лікарем, якого знаю», — застерігає пан Кравцов. Він також переконаний, що найшвидше укладення договору – в інтересах і пацієнтів, і медпрацівників. «Незабаром розпочнеться реєстрація звернень до Національної служби здоров’я щодо відшкодування коштів за пацієнтів. Якщо в нас буде мало декларацій, то і грошей лікарі отримають мало. Мешканці повинні це розуміти в першу чергу. Підписати декларацію з лікарем якомога швидше – в інтересах обох сторін. Лікарі для цього роблять усе: і обдзвонюють, і обходять людей, але в когось город, у когось – робота, відпустка чи ще щось», — розповідає очільник Броварського міського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Аби хоч якось посприяти впровадженню нововведення МОЗ, міський голова під час оперативної наради розпорядився керівникам відділів до кінця тижня прозвітувати щодо того, скільки працівників уклали договори з лікарями.

Поділіться.

Залиште відповідь