Трибуна – Бровари

Маски на заняттях не обов’язкові, або Які рекомендації затвердили для закладів освіти

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із 1 вересня до закладів освіти допускатимуть лише в масках або респіраторах. Водночас на заняттях маски можна буде не використовувати. Педагоги опитуватимуть учнів чи студентів щодо їхнього самопочуття і зможуть проводити уроки на відкритому повітрі. Такі рекомендації організації освітнього процесу затвердив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко. 

Тимчасові рекомендації розробили для закладів позашкілля, загальної середньої, фахової передвищої освіти, профтехів і вишів, ідеться в документі.

Вхід до закладу освіти буде можливий лише у захисній масці або респіраторі. У період карантину до закладу не допускатимуть батьків або супроводжуючих осіб – крім тих, які супроводжують осіб з інвалідністю.

На заняттях захисні маски або респіратори можна не використовувати. Водночас під час пересування приміщеннями закладу носіння масок є обов’язковим.

Інфографіка МОН

Перед заняттями педагоги опитуватимуть учнів та студентів щодо їхнього самопочуття. Тих, у кого буде виявлено симптоми гострих респіраторних захворювань, оперативно направлятимуть до медпрацівника для огляду.

Персоналу проводитимуть обов’язкову термометрію і не допускатимуть до закладу з температурою понад 37,2 градуса. Водночас для учнів та студентів температурний скринінг не буде обов’язковим.

Закладам також рекомендують адаптувати освітній процес. Зокрема, проводити заняття на відкритому повітрі за можливості, передбачити змогу визначати різний час початку та закінчення занять, перерв для різних класів та груп, обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях.

У закладі також необхідно буде запобігати утворенню скупчень учнів/студентів та мінімізувати їхні пересування між кабінетами і аудиторіями.

На період карантину заклади повинні забезпечити такі умови безпеки:
 • місця для оброблення рук антисептиками на вході до всіх приміщень;
 • збирання використаних масок і рукавичок в окремі контейнери;
 • підготовлені санітарні  кімнати: рідке мило, паперові рушники або електросушарки для рук;
 • плакати, банери про респіраторну гігієну та етикет кашлю;
 • обладнані медпункти: безконтактні термометри, дезінфектори, засоби індивідуального захисту;
 • розмітка на підлозі для утримання дистанції та організованого руху коридорами;
 • провітрювання приміщень не менше 10 хв після кожного заняття;
 • очищення і дезінфекція поверхонь – дверних ручок, столів, місць для сидіння, перил тощо – після проведення занять у кінці робочого дня.

Рекомендації також встановлюють особливості організації харчування. Так, у період карантину не дозволено харчування за типом «шведського столу» та з самообслуговуванням. Заклад також повинен мати графік харчування учнів/студентів. Відстань між столами має бути не менш як 1,5 м, а за одним столом має бути не більш ніж 4-х осіб.

Інфографіка МОН

Працівники харчоблоку працюватимуть у захисних масках і одноразових рукавичках. Працівники, які видають страви або здійснюють розрахунок, додатково матимуть захисні окуляри або щиток.

Керівники закладів також мають забезпечити проведення роз’яснень та інструктажів для персоналу та здобувачів щодо того, як запобігти зараженню та поширенню коронавірусу, як реагувати на симптоми COVID-19, як правильно використовувати і утилізовувати маски/респіратори, рукавички.

Крім того, закладам рекомендують розробити алгоритми дій на випадок надзвичайної ситуації, пов’язаної з випадками COVID-19 у закладі.

Також встановлено рекомендації щодо перевезення дітей та працівників закладу в шкільному транспорті. Перевізнику необхідно забезпечити водіїв масками/респіраторами та антисептиками для рук, щоденно контролювати їхній стан здоров’я та не допускати до роботи працівників з ознаками гострої респіраторної хвороби і температурою вище 37,2 градусів.

Салон транспорту необхідно дезінфікувати до початку та в кінці робочої зміні. Вхід до салону автотранспорту здійснюється за наявності захисної маски/респіратора. Кількість пасажирів має бути у межах кількості місць для сидіння.

Фото – Антон Раков, © «Трибуна-Бровари»

Читайте також

 1. Кабмін продовжив карантин по 31 серпня і затвердив епідемічне зонування
 2. У Броварах «UNO», «У лісі», «Берегиня», у Зазим’ї – «Резіденс бар» порушили карантин – поліція
 3. Ресторанам і нічним клубам заборонили працювати після 23:00 в усій країні – МОЗ
Поділіться.

Залиште відповідь