Медичні профогляди в броварській лікарні: як пройти і чи треба платити

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Броварська багатопрофільна клінічна лікарня наразі уклала близько 40 договорів із підприємствами й установами Броварщини щодо проведення професійних оглядів працівників. Такі дані навів «Трибуні» директор медзакладу Валентин Багнюк. Завдяки цьому можна завчасно виявити онкологічні захворювання. До того ж, небезпеку раку можуть помітити і під час проведення безкоштовних для всіх оглядів в амбулаторіях, розповідає очільниця відділу охорони здоров’я Броварської ОТГ Ніна Хорошаєва.

Нагадаємо, нещодавно чиновники наголосили: кількість недужих онкологічними захворюваннями в Броварській громаді збільшується. У раді ОТГ зазначили, що в жінок громади збільшилось діагностування раку молочної залози, а в чоловіків – онкології шлунково-кишкового тракту. Запобігти поширенню небезпечної недуги могли би вчасні професійні огляди.

Читайте також: У Броварській ОТГ зростає кількість онкохворих: лікарі закликають робити профогляди

Зі слів керівниці відділу охорони здоров’я Броварської ОТГ Ніни Хорошаєвої, ідеться про мамологію та фіброгастроскопію. Для зменшення числа захворюваності відділ розіслав листи броварським підприємствам із рекомендацією направляти працівників на онкопрофогляди. До 15 червня вони мають прозвітувати про укладання відповідних договорів або пояснити, чому їх не уклали.

Сьогодні під час оперативної наради керівник Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Валентин Багнюк зазначив, що наразі з медзакладом укладено вже близько 40-ка договорів про проведення професійних оглядів. Число працівників, яких збираються таким чином перевірити, на цей момент не уточнюють.

Що входить у профогляд

Як зазначає Валентин Багнюк, пройти профогляд у броварській лікарні може кожен охочий. Щоправда, послуги платні. На сайті броварського медзакладу можна знайти відповідний прайс-лист. У ньому наведено 15 видів медичних оглядів. Указана вартість – від 499 до 1122 грн.

Як зазначили чиновники Броварської громади, вони прагнуть, щоби роботодавці організовано і за свій рахунок направляли працівників певних категорій на щорічні профілактичні огляди. У відділі охорони здоров’я вказують, що договори з лікарнею для цього укладають на такі послуги:

  • для чоловіків – МО.8. Періодичний (протягом трудової діяльності) профілактичний медичний огляд працівників певних категорій (чоловіки) (без видачі сертифікату нарколога ф 140/о та довідки психіатра ф 122-2/о) та без додаткових досліджень – 499 грн;
  • для жінок – МО.10. Періодичний (протягом трудової діяльності) профілактичний медичний огляд працівників певних категорій (жінки) (без видачі сертифікату нарколога ф 140/о та довідки психіатра ф 122-2/о) та без додаткових досліджень – 723 грн.

Чиновники відділу зазначають, що до вказаних послуг входить: флюорографія, ЕКГ, лабораторні аналізи (крові та сечі), а також огляд чотирьох лікарів (терапевта, хірурга, окуліста, ЛОРа). У жінок також – гінеколога. До профогляду жінок у відділі, окрім зазначеного, хочуть надати можливість долучити мамографію. Вона коштує, згідно з прейскурантом, 133 грн.

Читайте також: Київщині виділили 55 млн гривень на оздоровлення «чорнобильців»: як отримати путівку

Водночас Ніна Хорошаєва вказує, що в Броварській багатопрофільній лікарні закладають комерційну ціну профогляду в 1200 грн: таку суму пропонують навіть комунальним підприємствам і установам громади. Зокрема, цю вартість за договором на профогляд працівників сплачує і Броварська стоматологічна поліклініка.

Валентин Багнюк зазначив, що вартість виходить більша, оскільки вказана на сайті і в документах ціна не враховує вартість витратних матеріалів. До того ж, часто професійні огляди не враховують інші послуги, які необхідно надати при перевірці пацієнтів. Це залежить, зокрема, від виду професії. Наприклад, для робітників, що працюють зі шкідливими речовинами, такими як пестициди.

Валентин Багнюк, окрім іншого, розповідає, що зазвичай у профогляд входять консультації 7-8 лікарів, а не 4-ох. Водночас і в броварській лікарні, і у відділі охорони здоров’я зазначають, що в процесі огляду пацієнта можуть направити до інших спеціалістів. І платити за приймання не потрібно буде, якщо послуга оплачена Національною службою здоров’я України. Ідеться про безкоштовні медичні послуги, які гарантовані всім громадянам за наявності електронного направлення.

Огляди в амбулаторіях

Ніна Хорошаєва також акцентує, що броварці і без профогляду можуть виявити принаймні деякі онкологічні захворювання – в усіх амбулаторіях Броварів. Адже там є оглядові кімнати, акушери, гінекологи, а також прилади для проведення кольпоскопії. Дослідження також є безкоштовні, адже оплачуються Національною службою здоров’я України.

Читайте також

  1. Броварчанин Віктор Ляшко – новий міністр охорони здоров’я України. ВІДЕО
  2. У Броварах на благодійному концерті онкохворим зібрали майже 12 тис. грн
  3. Українців-заробітчан Польща вакцинуватиме проти коронавірусу на кордоні
Поділіться.

Залиште відповідь