У Броварській ОТГ зростає кількість онкохворих: лікарі закликають робити профогляди

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Кількість недужих онкологічними захворюваннями в Броварській громаді збільшується. На цей час лише в місті лікарі нарахували близько 1 тис. таких пацієнтів. Запобігти поширенню небезпечної недуги могли би вчасні професійні огляди. Про це під час сьогоднішньої оперативної наради говорили чиновники та керівники медичних установ ОТГ і району.

Як зазначають у раді Броварської ОТГ, у жінок громади збільшилась діагностування раку молочної залози, а в чоловіків – онкології шлунково-кишкового тракту. Для ефективної профілактики необхідно робити щорічні обстеження. Зі слів керівниці відділу охорони здоров’я Броварської ОТГ Ніни Хорошаєвої, ідеться про мамологію та фіброгастроскопію.

Як розповіла чиновниця, для зменшення числа захворюваності відділ розіслав листи броварським підприємствам із рекомендацією направляти  працівників на онкопрофогляди. До 15 червня вони мають прозвітувати про укладання відповідних договорів або пояснити, чому їх не уклали. Водночас, зі слів Ніни Хорошаєвої, змусити підприємства цим займатися вони не можуть.

Фахівці відділу охорони здоров’я вважають, що в громаді вкрай необхідно створити дієву систему ранньої діагностики раку. Це, з їхніх слів, значно зменшить число померлих і дозволить проводити успішніше та ефективніше лікування на ранніх стадіях хвороби.

У чому проблема

Часто збої в організмі людина не пов’язує із захворюванням на рак. У результаті виявляють одразу важкі, запущені форми, які можуть призвести до незворотніх наслідків, указують у відділі охорони здоров’я. Втрачається час, коли ці зміни були ще зворотними, коли можна вплинути та пролікувати захворювання.

За інформацією очільниці відділу, останнім часом в Україні спостерігається тенденція до підвищення рівня онкозахворюваності серед населення. Щороку кількість померлих від раку складає приблизно 80 тис. осіб, із тенденцією до збільшення.

Онкологія в Україні стає все молодшою. Наша держава посідає друге місце серед країн Європи за темпами поширння онкозахворювань у віковій групі від 30 до 69 років. Імовірність розвитку раку в окремої людини залежить від різних факторів – генетики, способу життя, довкілля, історії інших хвороб, раціону, виду діяльності та багатьох інших факторів.

Зазначимо, у Броварах діє благодійний фонд допомоги онкохворим «Інна», який організовує заходи задля збору коштів на обстеження, лікування та реабілітацію хворих на рак, а також дбає про отримання безкоштовних ліків із бюджету міста.

Читайте також

  1. Як попередити онкологію: поради з профілактики 15 видів рак
  2. Бджолина отрута лікує рак? Дослідження австралійських учених
  3. #ВАРТОЖИТИ – безкоштовний кол-центр для онкопацієнтів просить про підтримку
  4. Благодійний фонд допомоги онкохворим «Інна» нагородили «Ангелом добра»
  5. БФ допомоги онкохворим «Інна» у боротьбі проти раку молочної залози. Відео
Поділіться.

Залиште відповідь