Бджолина отрута лікує рак? Дослідження австралійських учених

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Учені Інституту медичних досліджень Гаррі Перкінса (Австралія) стверджую: бджолина отрута вбиває ракові клітини та гальмує їх розвиток. Це дослідження опублікували в спеціалізованому журналі Nature Precision Oncology.

Кожен із нас хоч раз в житті був атакований працьовитими бджолами. Укус цих комах дуже болючий, але … Ефективність продуктів, пов’язаних із бджільництвом, багаторазово доведена – мед, прополіс, отрута бджіл надають лікувальний ефект при багатьох хворобах. І це відомо людям із давніх часів. Але тепер вчені відкрили ще одну важливу лікувальну властивість бджолиної отрути!

Як відомо, отрута бджоли складається на 55% з мелітина.

Мелітин – токсичний лінійний поліпептид, який має властивості поверхнево-активної речовини. Це позитивно заряджений амфіпаптичний пептид із 26 амінокислот. Саме ця речовина робить укус бджіл болючим.

Щоб оцінити протиракову ефективність і селективність отрути європейських медоносних бджіл, властивості мелітина були оцінені в аналізах «доза-відповідь» на панелі клітинних ліній, що представляють внутрішні підтипи раку молочної залози, і в нетрансформованих клітинах. Яд медоносної бджоли показав високу протиракову селективність зі значно вищою ефективністю щодо ТНРМЖ (тричі негативний рак молочної залози). Як відомо – це особливо агресивна форма раку і важко піддається лікуванню.

меліттін

Дослідження
меліттін

мелітин

Як з’ясували вчені, мелітин пригнічує активацію EGFR (рецептор епідермального фактора росту) і HER2 (мембранний білок сімейства рецепторів епідермального фактора росту), перешкоджає фосфорілированню (процес перенесення залишку фосфорної кислоти) цих рецепторів у плазматичній мембрані клітин карциноми молочної залози. Дослідження показало, що мелітин пригнічує ракові клітини шляхом потужного впливу на їх мембрану.

Для підтвердження своїх спостережень, вчені в ряді випробувань блокували мелітин моноклональними антитілами після обробки їм клітин раку. І тоді клітини раку виживали. Це показує, що мелітин дійсно смертельно небезпечний для ракових клітин!

Продовжуючи свої спостереження, дослідницька група створила синтетичну версію мелітина, щоб подивитися, як вона працюватиме порівняно з натуральною речовиною. І, як виявилося, синтетичний продукт також показує більшість протиракових властивостей бджолиної отрути. Що важливо – мелітин не впливає негативно на нормальні клітини. Крім того, було встановлено, що мелітин також індукує апоптоз.

Що лікує

Яд медоносної бджоли доступний по всьому світу, говорять учені, і пропонує рентабельні та легкодоступні варіанти лікування у віддалених або менш розвинених регіонах. Крім раку грудей, отрута бджоли впливає на пухлини з надекспресією EGFR (рак легенів, гліобластоми та колоректальний рак), а також пухлини, зі надекспресією HER2 (рак шлунка, яєчників, ендометрія, сечового міхура, легенів, товстої кишки, а також рак голови та шиї).

У висновку, вчені пишуть, що результати відкриття можуть бути використані для розробки нових терапевтичних методів лікування багатьох типів раку, пов’язаних із частою лікарською стійкістю і поганим прогнозом.

Як бачимо, укус бджоли, звичайно, хворобливий, але з точки зору профілактики раку – корисний!

За матеріалами  Благодійного фонду «Інна»

Читайте також:

  1. Форс-мажор зі здоров’ям. Як не просити гроші в близьких?

  2. Жіноча онкологія: інформація для жінок та люблячих чоловіків

  3. Епідемія ожиріння: наслідки – хвороби серця і онкологія

  4. Фізично активні люди значно рідше хворіють на рак – дослідження

Поділіться.

Залиште відповідь