Медичний препарат «Normalize» – шахрайство, – МОЗ України

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

МОЗ попереджає українців про незаконний продаж медичного препарату «Normalize» для лікування гіпертонії і серцево-судинних хвороб, який начебто можна замовити через онлайн-аптеки міністерства. Як зазначають у прес-службі МОЗ, цей препарат не має державної реєстрації, тобто, продається незаконно.

«Шахраї створили різні тематичні  сторінки для торгівлі незаконним препаратом. За досить низьку ціну (від 1 до 49 гривень) зловмисники обіцяють нормалізацію тиску, усунення гіпертонії за 1 курс, відновлення судин і захист від інфаркту й інсульту. Але це все неправда», – повідомляє прес-служба міністерства.

У МОЗ додають, що препарат «Normalize» продають незаконно. В Україні можна продавати лише ті ліки, що пройшли спеціальну перевірку і отримали державну реєстрацію. У Державному реєстрі лікарських засобів України цього препарату немає.

Також зазначається, що онлайн-аптек МОЗ України не існує, тому замовляти ліки поштою не варто. Згідно з законом, торгівля лікарськими засобами здійснюється виключно через аптечні заклади і не може здійснюватися дистанційно та шляхом електронної торгівлі, а також поштою і через будь-які заклади, крім аптечних, та поза ними (п. 27 Ліцензійних умов, затверджених постановою КМУ 30.11.2016 № 929).

«МОЗ України закликає бути обачними і не піддаватись на провокації зловмисників. Повідомити про ймовірний фальсифікат чи неякісний лікарський засіб можна за формою Держлікслужби: https://bit.ly/2XxVbEM», – зазначають у МОЗ.

Нагадаємо, із 1 квітня пацієнти, які користуються урядовою програмою «Доступні ліки» , почнуть отримувати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету другого типу та бронхіальної астми за електронним рецептом. Ще у лютому поточного року на сайті міської ради оприлюднено повний перелік броварських аптек, що беруть участь у програмі «Доступні ліки». Наразі таких у місті 14.

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply