Метро в бік Броварів не будуватимуть – Київгенплан

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Столиця не планує будувати станцію метро «Биківня» за «Лісовою» в напрямку Броварів. Аргумент – нова станція матиме незначний пасажиропотік, тому її виключили з остаточної редакції проєкту генерального плану столиці. Про це повідомили в комунальній організації «Київгенплан».

Як зазначають київські комунальники, станція «Биківня» на Святошинсько-Броварській лінії метрополітену, а також станції «Старобориспільська» та «Лісництво», які передбачали на Сирецько-Печерській лінії підземки, закладати в генплан не планують. Причина – немає необхідності через малий пасажиропотік на новозбудованих станціях.

Нагадаємо, під час виборів 2020 року місцева команда «Голосу» презентувала попередній варіянт мапи станцій, які планували «побудувати у співпраці з КМДА, КОДА та приватними інвесторами з 2020 по 2030 роки». Однак, після критики цієї ініціативи, на перевиборах 17 січня таку ідею Голос уже не педалював. Її «перехопила» «Команда Ігоря Сапожка «Єдність».

Раніше, в лютому 2020-го, збудувати метро пообіцяв столичний міський голова Віталій Кличко. Однак у березні, у відповідь на запит «Трибуни», КП «Київський метрополітен» повідомило, що будівництво в бік Броварів не передбачене.

Зазначимо, раніше «Економічна правда» опублікувала результати дослідження, відповідно до якого пасажиропотік із Броварів, за даними 2014 року, ледь не найбільше з усього передмістя столиці перевантажував транспортну систему. Очолили рейтинг «маятникових» місць Бровари з 60 тис. переміщень, а також Петропавлівська та Софіївська Борщагівки із сумарними 90 тис. переміщень.

Читайте також: Київ найбільше «перевантажують» Бровари: транспортні проблеми найближчого майбутнього та шляхи їх вирішення

Відповідно до докарантинних показників, станція метро «Лісова» конкурує зі станцією «Академмістечко» щодо першого місця в столиці за найбільшим пасажиропотоком. Водночас станція «Вокзальна» – лише на третьому місці.

Лісова

Станція метро “Лісова”

У Київгенплані нещодавно також повідомляли про перспективи будівництва нової четвертої гілки метро – Подільсько-Вигурівської. За інформацією комунальників, лінію, яка має з Воскресенки завертати на Троєщину, пропонують продовжити на вул. Братиславську задля влаштування поруч із нею нового депо. Там же вирішили звести і нову станцію «Братиславська». Терміни – 7 років.

Зазначимо, що в кресленнях генерального плану столиці передбачена нова дорога від просп. Романа Шухевича в Києві через Биківнянський ліс із виходом на броварську Об’їзну дорогу та вулицю Київську в районі «Терміналу». У межах Києва магістраль проходитиме неподалік від згаданої вище запланованої станції метро «Братиславська».

Фото – Олег Тоцький

Читайте також

  1. Київ планує будувати метро до Броварів, – Кличко
  2. Маршрутки «Київ – Бровари» зупинятимуться на новому автовокзалі за 300 м до метро. ПРОЄКТ ТРЦ
  3. Не вмикати гучно музику та не жебракувати − нові правила Київського метрополітену
  4. У київському метро встановлено перший годинник, що показує час до прибуття потяга
  5. Станцію метро «Лісова» відреконструюють і об’єднають із новим ТРЦ – КМДА
Поділіться.

Залиште відповідь