Міфи реформування вторинної медицини

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Із 1 квітня в Україні стартував наступний етап реформування медицини – вторинної її ланки. Ідеться про місцеві лікарні. Тепер за програмою Національної служби зодоров’я кожен має право на безкоштовну амбулаторно-поліклінічну, стаціонарну, екстрену, паліативну медичні допомоги та реабілітацію. Однак, проти реформування розгортаються цілі кампанії. Про міфи довкола цього розповідає колишня в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун.

«Чим більше загрози гаманцям корупціонерів, тим голосніше кричать замовні ЗМІ про нібито зраду», – зазначає Уляна Супрун.

Які міфи поширюються найбільше та що відбувається насправді

Міф 1: З першого квітня всі лікарні закриваються. Пацієнти залишаються без допомоги.

Правда: Договори з НСЗУ на надання медичних послуг за програмою медичних гарантій підписали 1 645 закладів спеціалізованої медичної допомоги. Це практично всі районні, міські, обласні лікарні країни. У них пацієнти не платитимуть за допомогу, яку покриває програма. Натомість медзаклади отримуватимуть кошти за договором з НСЗУ.

Скільки лікарень, в яких областях та за якими напрямками надаватимуть медичну допомогу, можна подивитись тут – https://bit.ly/2ytdVcZ.

Серед пріоритетних послуг – допомога при пологах (400 медзакладів), у тому числі допомога при складних неонатальних випадках – 120 лікарень, медична реабілітація, колоноскопія, цистоскопія, хірургічні операції.

Міф 2: З 1 квітня виклик «швидкої» платний.

Правда: Якщо ви подзвоните на 103 – екстрена медична допомога приїде і надасть вам допомогу безоплатно. Немає значення, чи маєте ви укладену декларацію з сімейним лікарем, чи ні.

Швидка, екстрена, 103

Фото – Віктор Візу

Міф 3: З 1 квітня НСЗУ звільняє лікарів і не збільшує зарплати.

Правда: Питання звільнення та збільшення зарплат – це питання, яке вирішують у межах кожного закладу в договорах між адміністрацію та медичними працівниками.

На первинній ланці ті лікарі, з якими більше пацієнтів уклали декларації, отримали можливість заробляти більше грошей.

Читайте також: Броварська лікарня і реформа медицини: безкоштовні та платні послуги з 1 квітня

На рівні спеціалізованої допомоги пацієнт також обиратиме лікарню і лікаря, у якого хоче отримати медичну допомогу. І гроші від НСЗУ підуть до лікарні за ним. Тому медзаклади будуть зацікавленні в залученні кваліфікованих фахівців та створення для них сприятливих умов роботи.

НСЗУ виплачує кошти відповідно до договору, а грошима розпоряджаються в конкретному медзакладі, в який вони надійшли. Але це не означає, що в ситуації, коли головні лікарі вирішують залишити все, як було, медики мають залишатися сам на сам зі своїми проблемами. Місцева влада та громадянське суспільство мають стежити за тим, що відбувається в їхніх лікарнях та допомагати в разі потреби.

Міф 4: З 1 квітня психіатричні лікарні зачиняються і люди з психічними розладами залишаються без допомоги.

Правда: НСЗУ оплачуватиме стаціонарну психіатричну допомогу при розладах психіки та поведінки. І якщо надання психіатричної допомоги можливе тільки в умовах стаціонару, і якщо необхідне амбулаторне лікування.Операції без крові та швів: про сучасне медичне обладнання у броварській лікарні

НСЗУ фінансує саме медичні послуги. Психіатрична допомога знаходиться на перетині двох видів допомоги — медичної та соціальної і потребує комплексного рішення та участі профільних міністерств, місцевої влади, а також підтримки міжнародних програм.

Ще більше міфів зруйнували у Voxukraine – https://bit.ly/2xJkEiS.

«Такі ж фейки ми чули й минулого року: лікарні закривають, швидка не приїде, пацієнти залишаться без допомоги. З року в рік, за сценарієм цих міфів весь «кошмар» має відбутися з 1 квітня – дати, коли стартували зміни», – розповідає ексміністрка.

«Але озирніться, поспілкуйтеся зі своїм сімейним лікарем, запитайте у знайомих, котрі працюють в мед закладах – всі лікарні на місці та працюють, так було два роки тому, так є і зараз», – вказує Уляна Супрун.

Читайте також:

  1. Броварську первинну медицину визнано доброзичливою до дитини
  2. Операції без крові та швів: про сучасне медичне обладнання у броварській лікарні
  3. Як пришвидшити приїзд «швидкої»
Поділіться.

Залиште відповідь