Чиновники вивчатимуть питання як відновити живлення озера в парку «Приозерний»

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Виконком міської ради 9 червня підтримав петицію «Врятуємо озеро». Мова про водойму, що в парку «Приозерний», яка поступово висихає. 

Петицію «Врятуємо озеро» опубліковано на сайті міськради 1 червня. Автор звернення – броварчанин Олексій Комаровський. Вже за три дні петиція набрала 257 голосів із необхідних 250 і 4 червня направлена на розгляд міськради.

Як зазначено в петиції, стан водойми озера в парку «Приозерний» в районі Пекарні – одна з найбільших екологічних проблем у Броварах. Так, у 2016 році міськрада проводила розчищення водойми з метою її поглиблення та поліпшення санітарно-екологічного стану озера.

  1.  Очистка озера на Пекарні завершилася. Акваторія водойми погіршена

Однак, як зазначено в петиції,  підрядник проводив розчищувальні роботи без розробленого проєкту, що призвело до руйнації підземних джерел та їх замулення. Своєю чергою це стало причиною знищення фауни та водної прибережної рослинності.

  1. Комісія припускає, що очисні роботи на озері могли його знищити
  2. Нагосподарювали: очищення озера зруйнувало природний захист від стічних вод

  3. Фахівці геологорозвідки долучилися до проблем «Приозерного». Передбачені серйозні перевірки

Нагадаємо, що в неділю, 7 червня, активісти проводили в парку «Приозерний» флешмоб на захист водойми. І прописали свої вимоги до керівництва міста:

  • задля відновлення очисних робіт, розробити проєкти з визначенням підрядника та необхідним фінансуванням;
  • провести очисні роботи, необхідні для відновлення живлення озера підземними джерелами та поглибленням чаші водойми.

Щоб не вмерло озеро в парку «Приозерний»: флешмоб на захист водойми

Щоб не вмерло озеро в парку «Приозерний»: #флешмоб на захист водойми І Трибуна-Бровари (Відео)#Бровари #новини #відео #промо

Опубліковано Трибуна – Бровари Субота, 6 червня 2020 р.

Власне ці вимоги і лягли в основу петиції, яку підтримали члени виконкому.

На засіданні виконавчого комітету міський голова надав доручення УБЖКГІТ, КП «Бровари-Благоустрій», управлінню інспекції та контролю залучити громадськість до вивчення питання  порятунку озера і надати пропозиції, які дозволять провести необхідні заходи з відновлення живлення озера підземними природніми та іншими джерелами водопостачання.

Контролюватимуть виконання цього рішення заступник міського голови згідно з розподілом функціональних повноважень та радник міського голови Григорій Голубовський.

Нагадаємо, згідно  з договором №55 від 25 серпня 2015 року між КП «Бровари-Благоустрій» та підрядною організацією ТОВ «Трансгідробуд» на розчищення озера укладено договір на суму 4,496 млн. грн. Фінансування передбачалося з обласного бюджету в сумі 4, 095 млн грн, ще 401, 8 тис. грн – із  місцевого бюджету.

У серпні 2016 р. в цьому озері загинув підліток. Хлопця вбило струмом од кабелю, який проходив у воді. Тоді відбувалася розчистка озера, і, як з’ясувалося згодом, при підключенні кабеля не було дотримано належних норм безпеки.

У червні 2017 р. з цього ж озера рятувальники витягли чергове тіло. Потопельником виявився чоловік, який зловживав алкоголкем. Через два місяці озеро забрало життя ще одного чоловіка, а в травні минулого року водолази виловили тіло 9-класника.

Читайте також:

  1. Щоб не вмерло озеро в парку «Приозерний»: флешмоб на захист водойми. Відео

  2. Рубильник у відкритому доступі, відсутність охорони та болото — «прогулянка» озером на Пекарні

  3. Тіло зниклого 9-класника ЗОШ №2 знайшли водолази в озері парку «Приозерний»

  4. Екологічна ситуація на озері на Пекарні: депутати взялися вирішити проблему забруднень

Головне фото – Антон Раков

Поділитись

Про Автора

Броварчанка, журналіст "Трибуна-Бровари"

Leave A Reply