Між броварськими ГО та благодійними фондами розподілили більше 3-х мільйонів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

19 січня відбулося перше засідання новоствореної комісії з розподілу бюджетних коштів громадським та благодійним організаціям (фондам). Через брак коштів задовольнити заявки деяких організацій повністю не вдалося. На фінансування ГО та БФ у 2018 році виділили 3375,9 тис. грн.

Заявки на грошову допомогу з місцевого бюджету подали вісім організацій та фондів на суму 5395,4 тис. грн. На початку засідання голова комісії Лариса Виноградова відразу попередила присутніх, що коштів задовольнити всі подання не вистачить. Адже відповідно до рішення міської ради про Програму “З турботою про кожного” на 2018 – 2020 рр. фінансова підтримка ГО та БФ складає 3375,9 тис. грн. Перед тим, як комісія прийнялася голосувати за розподіл коштів, представники_ці організацій звітували про свою роботу у 2017 р.

Першими про свої витрати розповіли БФ “Інна”, які займаються допомогою онкохворим. Минулого року відповідно до програми “З турботою про кожного” їм виділили 580 тис. грн. Із цих коштів 199 тис. грн фонд витратив на ліки, стільки ж — на діагностику. Решта грошей пішли на програми реабілітаційно-відновлювального лікування 50 броварчан_ок. У 2018 “Інна” просить у міської ради 622 тис. грн, з яких 398 тис. грн — на обстеження та препарати, а 224 тис. грн — на реабілітацію 40 хворих. Як зазначив представник фонду, вони спеціально зменшили кількість осіб, яким надавалося відновлювальне лікування за рахунок міського бюджету. Він також наголосив, що забезпечення хворих реабілітацією — явище унікальне для Броварів, адже жодне інше місто не надає такої підтримки.

Присутня членкиня комісії депутатка Ірина Веремчук запитала, чи неможливо урізати фінансування на препарати, адже цього року з міського бюджету хворим і так планується виділити 3,5 млн грн. На що представник фонду відповів, що з первинною ланкою вони також співпрацюють, однак часто хворим ліки необхідні дуже оперативно — на це гроші виділяють в “Інні”. 

Наступною перед членами комісії виступила представниця ГО “Можливо все”, що об’єднує батьків, які виховують діток із особливими потребами. 2016 вони заснували Центр корекції і розвитку дитини “Сіалія”. Наразі там навчаються 22 дитини з особливими потребами. Центр займається освітою дітей початкових класів, на його базі також функціонують різноманітні гуртки та надаються лікарські послуги. Минулого року їхнє фінансування склало 888 тис. грн, у 2018-му у зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати ГО звернулася до міста з проханням про 1493 тис. грн, що підуть на матеріальне заохочення працівників_ць “Сіалії”, сплату оренди, комунальних послуг і т.д.

Представниця ГО “Можливо все”

Інша ГО, що також опікується дітьми з особливими потребами, “Батьки “Мозаїки” подали заявку на 1229,1 тис. грн. Навчально-реабілітаційним центр “Мозаїка” 2018 року опікуватиметься 45-ма дітьми. Малечу з синдромом Дауна та діагнозом ДЦП тут навчають тому ж, що є і у звичайних школах: читати, писати, рахувати, ліпити тощо. Окрім того, на базі “Мозаїки” функціонують гуртки зі співу, музики, малювання тощо. Кошти, що їх просять “Батьки “Мозаїки”, планують витратити на матеріальне заохочення працівників_ць та сплату комунальних послуг. Представниця ГО також зазначила, що до фінансування центру вони долучають і спонсорську, і грантову види допомоги.

Центр реабілітації “Прагнення”, створений на базі Броварського міського товариства інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату подали заявку на 450 тис. грн (2017 року їм виділили суму втричі меншу). Як розповів комісії представник ЦР Валерій Іваненко, більше коштів просять лише через нагальну потребу поточного ремонту. Як і БФ “Інна”, “Прагнення” не витрачає кошти на матеріальне заохочення своїх активістів_ок. Додатково ЦР має надходження з тренажерного залу, однак, за словами пана Іваненка, особливого прибутку вони не мають, адже в місті з’являється все більше нових, гарніших залів. 

Представник ЦР “Прагнення”

Проект, яким передбачено 98 тис. грн на фінансування ГО “Авангард АТО Броварії”, уже розглядався 36-ю черговою сесією міської ради, проте тоді проект було знято, щоб розглянути його разом у іншими ГО. Голова “Авангарду” Ігор Муратов продемонстрував присутнім канцелярські товари, виготовлені за кошти 2017 року (тоді ГО отримало 116 тис. грн), а також пояснив, що велика частина фінансування йде на допомогу пораненим учасника_цям АТО і сім’ям загиблих. Він також зазначив, що, можливо, ГО проситиме дофінансування для поїздок на фронт пізніше, адже спланувати це завчасно не вдасться (поїздки залежать від кількості гуманітарної допомоги).

Заявку на фінансування з місцевого бюджету подавала й міськрайонна організація Товариства Червоного Хреста. Сума, яку просили у влади, склала 786,3 тис. грн (виросла на трохи більше 100-а тис. грн порівняно з минулим роком через підвищення мінімальної зарплати). Кошти, за словами представниць МРО, витратять на матеріальне заохочення працівників_ць, сплату комунальних послуг та медикаменти. Наприкінці свого виступу голова Червоного Хреста Лілія Драпей зазначила, що готова пожертвувати власним матеріальним заохоченням, аби зменшити фінансування на 50 тис. грн.

Не оминули комісію й уже славнозвісна (див. передостанній абзац матеріалу) ГО “Ветерани-будівельники”. Її представники вкотре намагалися переконати присутніх у надзвичайно складному становищі будівельників_ць і попросили 52 тис. грн на 2018 рік (порівняно з 37-ма тис. 2017 р). Кошти планують витратити на матеріальну допомогу та заохочення своїх членів_кинь. 

Представник ГО “Ветерани-будівельники”

Останніми перед комісією виступив Василь Закревський, представник Організації незрячих людей: активних і незалежних (ОНЛАЙН) із ідеєю створити масажний салон, де б працювали незрячі та люди з вадами зору, а пільговиків обслуговували безкоштовно. На реалізацію свого проекту чоловік просив 660 тис. грн.

Після виступів усіх представників_ць ГО та БФ комісія ще раз розглянули всі заявки і, на диво швидко, розподілили кошти програми “З турботою про кожного” таким чином:

  • БФ “Інна” — задовольнити заявку на 622 тис. грн.
  • ГО “Можливо все” та ГО “Батьки “Мозаїки” профінансувати на 867,095 тис. грн кожну. Голова комісії Лариса Виноградова, однак, зазначила, що за потреби організації можуть звернутися до міської ради за дофінансуванням, а також попросила долучати більше спонсорської та грантової допомоги до освітніх проектів.
  • ЦР “Прагнення” виділити 150 тис. грн на сплату комунальних послуг. Як повідомила пані Виноградова, відповідно до положення програми “З турботою про кожного” фінанси на поточний ремонт не виділяються. Тому комісія порадила Валерію Іваненку звернутися до УЖКГ з проханням про ремонт.
  • ГО “Авангард АТО Броварії” — задовольнити заявку на 98 тис. грн.
  • МРО ТЧХ — задовольнити заявку на 730 тис. грн (без матеріального заохочення голови Товариства).
  • ГО “Ветерани-будівельники” — задовольнити заявку на 52 тис. грн.
  • А от ГО “ОНЛАЙН” комісія відмовила, оскільки Василь Закревський не переконав їх у доречності витрати на свій проект. Йому порадили долучитися до ініціатив, що вже існують: ЦР “Прагнення”, а чи Червоний Хрест. 

Інформація про заявки на фінансування

Зазначимо також, що під час обговорення присутня на комісії начальниця фінансового управління Наталія Пастернак зазначила: “Такої кількості ГО, як ми садимо на шию місцевого бюджету, немає в усій області. У нас безліч програм, які повторюють одна одну. На фінансування всіх грошей ніколи не вистачить”.

Присутні члени_кині комісії погодилися з пані Наталією й висловили думку, що громадським організаціям та благодійним фондам Броварів дуже бракує навичок із долучення грантової та спонсорської допомоги. 

Поділіться.

Залиште відповідь