Монополію на постачання теплової енергії місту намагаються передати у приватні руки

Pinterest LinkedIn Tumblr +

З 01 січня 2017 року Товариство з обмеженою відповідальністю «ФТРАНС» стає оператором, який провадить діяльність з виробництва, транспортування та постачання споживачам теплової енергії, що продукується твердопаливними котельнями.

Про це на своїх шпальтах інформує газета Броварської міської та районної рад «Нове життя».

f2

f1

У додатку читачам пропонується ознайомитись зі структурою планового тарифу на теплову енергію для бюджетних споживачів та інших споживачів (окрім населення):

плановий тариф — 1321,82 грн (з ПДВ), в т. ч.: виробництво ТЕ — 910,41 грн (без ПДВ), транспортування ТЕ — 178,68 грн (без ПДВ), постачання ТЕ — 12,35 грн (без ПДВ) та ПДВ — 220 грн.

Крім того, в повідомленні зазначено, що мешканці можуть подавати свої зауваження і пропозиції у письмовій формі до 4 грудня 2016 року включно за адресами: вул. Грушевського, 3а (виконком Броварської міської ради) та вул. Горького, 1 (ТОВ «ФТРАНС»).

Проте за вказаною адресою – вул. Грушевського, 3а – знаходиться не виконком БМР, а КП «Броваритепловодоенергія». А вулиця Горького, 1 — місцерозташування котельні КП «Броваритепловодоенергії» по вул. Білана, 1 (колишня Горького) – в оголошенні зазначена як адреса ТОВ «ФТРАНС».

У структуру планового тарифу на теплову енергію включена серед інших витрат і оренда котельного обладнання. Тому постає ще ряд запитань: яка комерційна структура хоче встановити тариф на теплову енергію в місті, і в кого вона орендує котельне обладнання?

Зазначимо, що 17 травня 2016 року КП «Броваритепловодоенергія» вже повідомляло про встановлення нового тарифу для населення на теплову енергію в місті в сумі 1233,01 грн/Гкал для будинків, обладнаних тепловими лічильниками (тариф встановлено 1 липня поточного року).

Згідно публікації «Нового життя», ТОВ «ФТРАНС» пропонує встановити тариф 1321,82 грн/Гкал.

21 листопада на сайті Броварської міської ради оприлюднено оголошення http://brovary-rada.gov.ua/news/14512.html , згідно з яким ТОВ «ФТРАНС» уклало угоди оренди 8 котельнь, що належать компанії «Фелікс Енерджі» в м. Бровари:

  1. Котельня №1. Адреса: м. Бровари, вул. Київська, 306 А.
  2. Котельня №2. Адреса: м. Бровари, вул. Гагаріна, 23 А.
  3. Котельня №3. Адреса: м. Бровари, вул. Героїв Небесної Сотні, 13.
  4. Котельня №4. Адреса: м. Бровари, бульвар Незалежності, 26 А.
  5. Котельня №5. Адреса: м. Бровари, вул. Шевченка, 10/1.
  6. Котельня №6. Адреса: м. Бровари, вул. Ярослава Мудрого, 47.
  7. Котельня №7. Адреса: м. Бровари, вул. Володимира Великого, 6.
  8. Котельня №8. Адреса: м. Бровари, вул. Олега Онікієнка, 127.

Кореспонденти «Трибуни-Бровари» спробували знайти дані про власників ТОВ «ФТРАНС».

Київська обласна державна адміністрація видала ліцензію на провадження господарської діяльності з виробництва, транспортування та постачання теплової енергії ТОВ «ФТРАНС». Відповідне розпорядження №437 від 20 жовтня 2016 року за підписом виконуючого обов’язки голови адміністрації Л. Парцхаладзе розміщене на сайті Київської обласної державної адміністрації.

000

Згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, засновники ТОВ «ФТРАНС»: ТОВ «ФЕЛІКС ЕНЕРДЖИ ГРУП», В’ячеслав Михайлович Михайлов з пропискою на Харківщині. Кінцевий бенефіціарний власник — Геннадій Федорович Говоруха.

001

У свою чергу, Геннадій Федорович Говоруха є засновником і власником ТОВ «ФЕЛІКС ЕНЕРДЖИ ГРУП» і ТОВ «ФЕЛИКС ЕНЕРДЖИ».

Станом на квітень 2016 року ТОВ «Фелікс Трейд», за інформацією Броварської міської ради, надає послуги на постачання теплової енергії майже до всіх об’єктів комунальної власності Броварів: чотирьох шкіл: № 2, № 9, № 5, № 7; дошкільних навчальних закладів: «Барвінок», «Ластівка», «Золотий ключик», «Червоні вітрила», «Лісова казка», а також фізкультурно-оздоровчого закладу «Плавальний басейн «Купава», Броварської центральної районної лікарні та філії «Дитяча лікарня» Броварської центральної районної лікарні.

Проте, згідно з неодноразовими повідомленнями мешканців міста в соціальних мережах, в районах, де працюють твердопаливні котельні «Фелікс Енерджі» дихати неможливо.

Всі добре пам’ятають публікації про «чорний сніг» та сморід вдень та вночі. Були запитання до компанії «Фелікс-Енерджи» і у депутатів міської ради. Але, вочевидь, керманичам міста нецікавий екологічний та юридичний аспект даного питання та енергоефективність таких котельнь.

Нагадаємо, що на бюджетних слуханнях по УЖКГ директор КП «Броваритепловодоенергія» Сергій Сафронов на поповнення статутного фонду підприємства запросив 25 110 000 грн. Серед іншого, керівник заявив про бажання встановлення трьох твердопаливних котлів на деревній щепі для підігріву води. Прогнозована вартість, що закладається на реконструкцію твердопаливних котлів становить 15 000 000 грн.

saf

Сергій Сафронов

Засідання виконкому зазвичай відбувається щовівторка о 10.00 год., тому існує вірогідність, що вже наступного тижня це питання там розглядатиметься.

То для кого чи під кого готуються реконструкції котельнь КП «Броваритепловодоенергія»? Чому більшість комунальних підприємств міста, що дотуються з міського бюджету, є збитковими? А комерційні, що провадять подібну діяльність, — процвітають?

Поділіться.

Залиште відповідь