Міністерство охорони здоров’я затвердило нові карантинні заходи в дитячих садках та школах, які допоможуть боротися з поширенням COVID-19. Про це повідомляє пресслужба МОЗ у четвер, 26 серпня.
Дитячі садочки
Згідно з документом:
- вихователів та інших працівників допускатимуть у дитсадок після виміру температури та за умови наявності захисної маски.
- вихователі можуть не використовувати маски під час занять у групах, однак при переміщенні між приміщеннями обов’язково надягати маску. Всі співробітники при спілкуванні між собою повинні бути в масках.
- якщо у співробітника температура тіла вище ніж +37,2 або є ознаки ГРВІ, то він до роботи не допускається. Якщо температура підвищилася або ознаки ГРВІ з’явилися ще вдома, то співробітник залишається вдома.
У МОЗ також затвердили, що безконтактний температурний скринінг дітей тепер проводитимуть тільки при вході. Якщо є ознаки ГРВІ або температура тіла вище за +37,2, то при відсутності батьків дітей ізолюватимуть у спеціальному приміщенні. Після цього терміново повідомлятимуть батьків.
Школи
Що ж передбачається для школярів, педагогів та батьків у прийдешньому 2021/2022 навчальному році?
Виявилося, що нових обмежень або вимог із санітарних норм у новому навчальному році не з’явилося. Школярі, як і раніше, мусять носити маски на перервах і обробляти руки антисептиком. На заняттях можна перебувати без маски, а розклад має бути складений таким чином, щоб уникнути скупчення дітей в одному місці.
Після кожного заняття учитель мусить провітрювати клас не менше 10 хвилин.
Рекомендації вчителям, школярам та їхнім батькам
Як і в минулому році, вчителі та інші особи можуть зайти в школу тільки в захисній масці. Якщо у вчителя температура тіла виявиться вище 37,2 градуса, він зобов’язаний попередити директора, залишитися вдома та звернутися до лікаря.
Проводити заняття вчителя можуть без захисної маски, якщо регіон знаходиться в «зеленій» або «жовтій» карантинних зонах карантину. У «помаранчевій» і «червоній» зоні вчителі зобов’язані надягати маски, щоб знизити ризик захворювання коронавірусом.
Перед початком уроків педагог повинен поцікавитися самопочуттям учнів, і якщо у когось є скарги – відправити його до медсестри. Дитину ізолюють, сповіщають батьків, і вирішується питання про обстеження дитини лікарями.
Директор школи повинен скласти розклад занять таким чином, щоб уникнути надмірного скупчення учнів. У минулому навчальному році, наприклад, діти вчилися у дві зміни. У МОЗ рекомендують розглянути можливість проведення деяких занять на відкритому повітрі.
Також директор мусить простежити, щоб у школі були добре обладнані медпункти, в них вистачало медикаментів для надання першої допомоги.
Згідно з розпорядженням голови МОЗ Віктора Ляшка, батьків не пускатимуть всередину школи. Винятки будуть зроблені для тих, хто супроводжує дитину з інвалідністю.
ФОТО – Андрій Захарченко
Читайте також: