МОЗ затвердило нові карантинні правила для дитсадків та шкіл

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Міністерство охорони здоров’я затвердило нові карантинні заходи в дитячих садках та школах, які допоможуть боротися з поширенням COVID-19. Про це повідомляє пресслужба МОЗ у четвер, 26 серпня.

Дитячі садочки

Згідно з документом:

  • вихователів та інших працівників допускатимуть у дитсадок після виміру температури та за умови наявності захисної маски.
  • вихователі можуть не використовувати маски під час занять у групах, однак при переміщенні між приміщеннями обов’язково надягати маску. Всі співробітники при спілкуванні між собою повинні бути в масках.
  • якщо у співробітника температура тіла вище ніж +37,2 або є ознаки ГРВІ, то він до роботи не допускається. Якщо температура підвищилася або ознаки ГРВІ з’явилися ще вдома, то співробітник залишається вдома.

У МОЗ також затвердили, що безконтактний температурний скринінг дітей тепер проводитимуть тільки при вході. Якщо є ознаки ГРВІ або температура тіла вище за +37,2, то при відсутності батьків дітей ізолюватимуть у спеціальному приміщенні. Після цього терміново повідомлятимуть батьків.

Школи

ЗОШ, школа №2

Що ж передбачається для школярів, педагогів та батьків у прийдешньому 2021/2022 навчальному році?

Виявилося, що нових обмежень або вимог із санітарних норм у новому навчальному році не з’явилося. Школярі, як і раніше, мусять носити маски на перервах і обробляти руки антисептиком. На заняттях можна перебувати без маски, а розклад має бути складений таким чином, щоб уникнути скупчення дітей в одному місці.

Після кожного заняття учитель мусить провітрювати клас не менше 10 хвилин.

Рекомендації вчителям, школярам та їхнім батькам

Як і в минулому році, вчителі та інші особи можуть зайти в школу тільки в захисній масці. Якщо у вчителя температура тіла виявиться вище 37,2 градуса, він зобов’язаний попередити директора, залишитися вдома та звернутися до лікаря.

Проводити заняття вчителя можуть без захисної маски, якщо регіон знаходиться в «зеленій» або «жовтій» карантинних зонах карантину. У «помаранчевій» і «червоній» зоні вчителі зобов’язані надягати маски, щоб знизити ризик захворювання коронавірусом.

Перед початком уроків педагог повинен поцікавитися самопочуттям учнів, і якщо у когось є скарги – відправити його до медсестри. Дитину ізолюють, сповіщають батьків, і вирішується питання про обстеження дитини лікарями.

Директор школи повинен скласти розклад занять таким чином, щоб уникнути надмірного скупчення учнів. У минулому навчальному році, наприклад, діти вчилися у дві зміни. У МОЗ рекомендують розглянути можливість проведення деяких занять на відкритому повітрі.

Також директор мусить простежити, щоб у школі були добре обладнані медпункти, в них вистачало медикаментів для надання першої допомоги.

Згідно з розпорядженням голови МОЗ Віктора Ляшка, батьків не пускатимуть всередину школи. Винятки будуть зроблені для тих, хто супроводжує дитину з інвалідністю.

ФОТО – Андрій Захарченко

Читайте також:

  1. Ясла-садок «Зірочка» зачиняють на реконструкцію – дітей та вихователів прилаштовують у інші заклади. Відео

  2. У Броварах завершуються підготовчі роботи для реконструкції ясел-садка «Зірочка». ФОТО

  3. Більше фруктів і м’яса, менше солі і цукру: зміни норм харчування в школах і садках

  4. «Освітні» кошти перерозподілили: акцент на дитячі садочки

 

Поділіться.

Залиште відповідь