На карантині: конкурси, челенджі, марафони, спецпроєкти від Ради дітей Броварів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Марина ГерасименкоАвторка: Марина Герасименко

Редакція сайту може не поділяти погляди авторів та не несе відповідальності за інформацію, опубліковану в розділі «Блоги». Відповідальність за зміст, достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори текстів, розміщених у розділі «Блоги».

 

Рада дітей та учнівської молоді Броварів (РДУМБ) працює на базі Палацу творчості дітей та юнацтва, але під час карантину її лідери сидять удома. Однак  змінили підхід і продовжують свою діяльність.

«Карантин – не привід для відсутності самореалізації. Навпаки, це привід для ще більш рішучих дій», – розповідає Ірина Акімова, координаторка Ради дітей та учнівської молоді Броварів.

Рада дітей та учнівської молоді Броварів – добровільне незалежне обʼєднання осередків самоврядування навчальних закладів міста.

По-перше, юні активісти відновили зустрічі Ради онлайн і завдяки програмі Zoom проводять засідання. На них формують план дій: хто і що має робити протягом наступного тижня. Здебільшого це контент, який діти можуть створювати для соціальних мереж – підбірки корисних та цікавих для школярів фільмів, серіалів, подкастів, програм, телеграм-каналів, спортивних каналів, онлайн-музеїв і театрів, музики, книг, рецептів тощо. Кожен лідер обирає цікаву для себе тему та працює над якісною підбіркою.

Рада на карантині

Парламент РДУМБ

По-друге, ще 18 березня підлітки запустили челендж від лідера до лідера «Як я захищаю себе від коронавірусу». Діти знімають свої рецепти здоров`я в умовах пандемії з головним посилом «Залишаємося вдома» та «Карантин – це не канікули».

Свою діяльність активісти висвітлюють у соцмережах.

По-третє, з 27 квітня школярі запустили 5 спецпроєктів відповідно до 5-ти комісій РДУМБ, розроблених спеціально для реалізації  їх в умовах карантину.

Спецпроєкт «Світило» від комісії з питань освіти та захисту прав дітей. Його організаторка – Марина Герасименко, секретарка Ради. Підлітки на платформі EdEra проходять курс «ДНК-лідерів», на якому вчаться визнавати свої слабкі та сильні сторони, визначають власні цінності та формують у собі звички справжнього лідера. Також на своїх сторінках у соцмереж лідери діляться цікавою інформацією, якою добре володіють. Наприклад, Микола Полонський провів такий собі «урок» всесвітньої історії, де розповів про Маркізу де Помпадур, а голова Ради Анастасія Єщенко поділилася секретами тайм-менеджменту.

рада на карантині

Микола Полонський

Денний марафон «ЕкоРенесанс» від комісії з питань екології, спорту та здорового способу життя відбувся 30 квітня. Протягом дня на сторінках Facebook, Instagram, а також у Telegram-каналі школярі опублікували еко-поради, де ознайомили читачів із проблемами довкілля, провели вікторину про екологію, розповіли про плогінг, а на завершення провели прямий ефір із культурологом, майбутнім екологом та екоактивісткою Анастасією Лиходій, де вчилися сортувати сміття.

Плогінг –  поєднання неквапливого бігу зі збиранням сміття вздовж свого маршруту.

На своїх інстаграм-сторінках лідери РДУМБ «запустили» конкурс «Друге життя». Учасники мають зробити своїми руками щось цікаве з матеріалу, який у звичайній ситуації викинули б.

Правила конкурсу:

  1. Учасник має зробити фото для документації свого виробу, викласти його у сторіз на своїй сторінці в Instagram, позначаючи @rdumb.brovary і використовуючи хештег #ЕкоРенесанс.
  2. Учасники можуть приєднуватися до змагання з 30.04 до 14.05.
  3. Сторінка учасника має бути відкритою.
  4. Учасник має виконати всі умови до 8 години вечора 14 травня.
  5. Переможець обиратиметься з 15 до 20 травня всесвітнім голосуванням на сторінці РДУМБ у фейсбуці.
  6. Автора найбільш «залайканого» виробу нагородять авторською екосумкою з фірмовим логотипом РДУМБ.
рада на карантині

Інстаграм-сторінка РДУМБ

Комісією з питань культури, дозвілля та волонтерської діяльності створено кіноклуб «Довженкова стрічка» для спільного перегляду фільмів онлайн із тематичними тижнями та подальшим обговоренням у чаті. Кінолюби вже встигли подивитися та обговорити у Zoom мультфільм «Балто». За планом у лідерів – проведення лекції з історії кіно та спільний перегляд фільму «Лід».

Рада на карантині

Кіноклуб «Довженкова стрічка»

«Зараз ідеальний час, щоб преглянути фільми, які давно відкладав на потім, – каже організаторка проєкту, голова комісії з питань культури, дозвілля та волонтерської діяльності Олександра Верхоля.  –  Нашою головною метою є перегляд фільмів та мультфільмів, що стали бестселерами у свій час. Хочемо, щоб люди відпочили та провели незабутній вечір за переглядом фільму».

Рада на карантині

Олександра Верхоля

«Об`єднані лідерством» – спецпроєкт від комісії з питань партнерства та зв`язків із громадськістю. Організаторка спецпроєкту, голова комісії з питань партнерства та зв’язків із громадськістю Юлія Шевель розповіла, що її метою є нові комунікації та зв’язки. Підлітки вже встигли попрацювати разом із лідерами учнівського самоврядування Дарницького району м. Києва в ZOOM – взяли участь у проєкті «Екосоколики», організатором якого є заступниця голови РДУМБ Ірина Демченко, та провели онлайн дебати «Мирний атом?», які відбулися 29 квітня.

Рада на карантині

Дебати з лідерами учнівського самоврядування Дарницького району

Від комісії преси та інформаційного забезпечення – спецпроєкт «Мотивуй та надихай».

Голова комісії з питань преси та інформаційного забезпечення Софія Карпінська розповіла, що метою проєкту є щоденні публікації мотиваційних цитат, візуального матеріалу та пісні дня – все це можна знайти у соціальних мережах Ради.

Рада дітей та учнівської молоді міста Бровари – це активні, відкриті, комунікабельні, творчі школярі. Перебуваючи в умовах карантину, підлітки не зупинились на досягнутому та продовжили реалізовувати різноманітні заходи онлайн. Лідери легко адаптувались до ситуації та продовжують розвиватись.

Читайте також інші матеріали авторки:

1.Як броварські школярі здобувають освіту дистанційно

2. Карантин у будинку хворої на COVID-2019: усе серйозно чи для «галочки»?

3.Карантин і дистанційне навчання очима школярів

4.«Хочемо зробити так, щоб у броварчан не виникало бажання виїхати за кордон», – молодіжна рада міста

5. Карантин: брак масок відкрив у броварчан  нові таланти і можливості

Поділіться.

Залиште відповідь