На Київщині безкоштовно зводять будинки для постраждалих, які втратили все своє майно. ВІДЕО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

На Київщині розпочали будівництво перших приватних будинків для людей, які через бойові дії залишилися без житла. Про це розповів голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба.

Їх будують фактично на тому ж місці, де стояли зруйновані оселі. Цю пілотну програму чиновники хочуть взяти за основу для всієї області, зараз підраховують необхідний кошторис та визначають темпи будівництва.

Валерій Рисінський загинув під Ізюмом, захищаючи українську землю від рашистів. Окрім рідної людини, сім’я втратила і будинок – його розбомбили рашисти. Дружина Героя та двоє синів нині проживають у постраждалій від окупантів Дмитрівці, що на Київщині.

До кінця червня в рамках пілотного проєкту для них мають завершити зведення будинку. Будівельники зараз будують п’ять приватних будинків за типовими проєктами. Їх зводять фактично на тому самому місці, де стояли зруйновані будинки.

Сім’ї військових стали першими учасниками проєкту.

Чому саме це село визначили першим? Голова громади каже, бо не зволікали. Коли обласна адміністрація запропонувала їм таку можливість, одразу погодилися.

«Я знаю, що спочатку проводили переговори в Макарові, але там, у Макарівській громаді, люди щось не могли наважитися. Не давали згоду, бо їх не влаштовувало, які будинки, а в нас люди – або можливість отримати допомогу і рухатися, або сидіти і вибирати. Тож вони вирішили, що давайте рухатися, давайте робити», – каже голова Дмитрівської територіальної громади Тарас Дідич.

Натисніть на фото для збільшення

У рамках пілотного проєкту людям обіцяють звести стіни, перекрити дах, поставити вікна та двері. А от внутрішні роботи не передбачені. Отже, далі, кажуть у громаді, будуть шукати інших спонсорів. Цей проєкт обласна адміністрація запустила за рахунок меценатів.

На Київщині вщент зруйновано понад чотири з половиною тисячі приватних будинків.

«Я думаю, що ми можемо орієнтуватися на цифру мільйон 300 тисяч гривень на один будинок, і далі їх просто помножити на кількість будинків. Ми розуміємо, що обласного бюджету не вистачить на відбудову 5 тисяч приватних будинків. Звичайно, ми будемо звертатися до уряду, щоб саме на цю програму додатково просити гроші», – каже Олексій Кулеба.

Нагадаємо, Велику Димерку та села громади від окупантів ЗСУ звільнили в останніх числах березня 2022 року. Лише у Великодимерській громаді через бойові дії повністю або частково зруйновано 1 100 будинків. Лише у Великій Димерці росіяни вщент знищили 99 будівель, ще 176 – зруйновані частково.

ФОТО – Олексій Кулеба

Читайте також:

  1. Замість зруйнованих будинків у Великодимерській громаді встановлять модульні

  2. Житло, взяте в іпотеку чи кредит, зруйноване: які пільги

  3. Фіксація зруйнованого житла під час воєнних дій: як правильно зробити самому

  4. На Броварщині понад сто сімей потребує житла, понад 60 – відселення на час капремонту

Поділіться.

Залиште відповідь