На присадибній ділянці в Рожнах чоловіка вкусив небезпечний павук. ФОТО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

22-го липня до броварської лікарні звернувся 39-річний броварчанин, якого в садовому товаристві «Трудовик», що в Рожнах, укусив павук «жовтий мішок». Про це «Трибуні-Броварів» повідомили медики броварської лікарні.

Як розповідають працівники медзакладу, чоловік вийшов на город, аби зірвати для салату листя базиліку. Протягнувши руку до рослини, броварчанин відчув пронизливий біль. Рука почала миттєво  опухати.

Постраждалий чоловік побачив свого кривдника. Це був павук жовтого кольору. Перед тим як звернутися до медиків, броварчанину  вдалося зловити павука та привезти його в банці до броварської лікарні.

Аби уникнути анафілактичного шоку, який може закінчитися навіть летально, медики ввели постраждалому протиалергічні препарати. Після крапельниці чоловік відчув себе значно краще і лікарі відпустили його додому.

Про павука «жовтий мішок»

Що ж це за павук, який може навіть забрати життя людини?

Павук «жовтий мішок» або Cheiracanthium punctorium (латинська назва павука) входить до десятки найбільш небезпечних павуків світу. Однак біологи стверджують, що небезпека цих павуків перебільшена і не становить безпосередньої загрози для життя людини, хоча можлива гостра алергічна реакція. Його укуси дуже болючі, можуть викликати тривалі напади нудоти, сильні головні болі та підвищення температури. На місці укусу утворюються некротичні рани. Якщо в людини є алергічна реакція на отруту, її необхідно терміново відвезти в лікарню.

Упізнати павука легко: його довжина сягає сантиметра, він жовтуватого кольору, голова червоного кольору, тіло переливається на світлі. Кігтики на ніжках чорні.

Павуки з великими червоними щелепами – це представники численного сімейства павуків-мішкопрядів. Із кількох десятків видів цього сімейства, тільки один вид Cheiracanthium punctorium фахівці відносять до отруйних. Самки цього виду досягають 15 мм і здатні прокусити шкіру людини. Як й інші павуки, вони схильні кусатися тільки, коли обороняються.

Цей вид павуків поширений у Центральній та Східній Європі, Західній та Середній Азії. Але ареал виду розширюється, що, можливо, пов’язано з глобальним потеплінням.

Павук жовтий активний із травня до серпня. Мешкає на степових ділянках, луках, пустках із високою травою. Притулком для павука служить гніздо, яке він будує поміж листя або суцвіття злакових трав’янистих рослин.

У гнізді павук переховується вдень і виходить полювати вночі або інколи похмурого дня. Гніздо самиці має щільніші та твердіші стінки. У ньому формує кокон із яйцями. До кінця літа самиці гинуть. Зимує молодь.

У випадку вкусу павука необхідно:
  • рясно промити місце вкусу мильною водою;
  • зафіксувати вражену частину тіла (руки чи ноги), скориставшись гілкою або дошкою. Обмежити рух кінцівки, що дасть можливість запобігти швидкому розповсюдженню отрути організмом. У випадку, коли укушена верхня чи нижня кінцівка, слід накласти пов’язку трохи вище місця враження, щоб загальмувати розповсюдження отрути організмом. Важливо, щоб пов’язка не була надто тугою, оскільки вона може зупинити циркуляцію крові;
  • на вражену ділянку тіла можна прикласти холодний компрес (пляшку з холодною водою, пузир із льодом, шматок льоду, загорнутий у чисту тканину або бинт тощо);
  • необхідно пити велику кількість рідини аби вивести отруту з організму;
  • негайно звернутися до найближчого лікувального закладу.

Інформація та фото взяті з відкритих джерел в інтернеті

Читайте також:

  1. Зустріч зі зміями: як розпізнати та що робити при укусах. ФОТО

  2. Хвороби мандрівника: подбайте про своє здоров’я на відпочинку

  3. «Підхопити» кліща: укуси, що можуть нести загрозу здоров’ю. Відео

  4. Укуси бджіл і сон на вуликах: про лікування продуктами бджільництва «за» та «проти»

Поділіться.

Залиште відповідь