На що витрачено 900 млн грн у Броварах – презентація онлайн-карти ремонтів

Pinterest LinkedIn Tumblr +
«На що витрачено 900 млн грн у Броварах?» – під такою назвою сьогодні відбулася презентація онлайн «Карти ремонтів» на платформі Zoom. Спікерами заходу були голова правління ГО «Антикорупційний штаб» Юлія Гречка та виконавчий директор організації Сергій Миткалик.

На онлайн-брифінгу були  присутні експерти громадської організації, журналісти та представники громади міста. «Відвідали» захід депутати Броварської міської ради Ірина Нікітчина, Ангеліна Козлова, Андрій Саук та Вадим Мутило. До участі в онлайн-конференції, за словами представників ГО «Антикорупційний штаб», запрошували й броварського міського голову, втім останній свою участь не підтвердив.

Карта ремонтів – інноваційний інструмент антикорупційного штабу з інформацією про ремонти, профінансовані з міського бюджету.

На початку зустрічі Юлія Гречка презентувала присутнім проєкти, які реалізовує «Антикорупційний штаб». Окрім карти ремонтів експерти створили «Карту коронавірусних закупівель», яка постійно оновлюється та інформує про видатки на боротьбу з COVID-19.

Щодо самої карти ремонтів, то вона стала результатом дослідження видатків різних міст України з 2017 року. Зокрема, і  Броварів. На мапі можна знайти інформацію за наступними фільтрами: регіон, адреса, категорія, рік, замовник, підрядник. У підрозділі «Категорія» можна знайти інформацію про використання бюджетних коштів на дороги, житло, освіту, медицину, соціальні заклади, інфраструктуру, майданчики, інше.

За словами розробників карти, формується вона на підставі заключених договорів та додаткових угод із підрядними організаціями на проведення робіт чи послуг.

Розробники мапи підрахували, що починаючи з 2017 року на ремонти в Броварах витрачено близько 900 млн грн. Левову частку бюджетного фінансування – 307 млн грн – освоєно протягом 2019 року.

карта ремонтівНа думку експертів ГО «Антикорупційний штаб», у топ-3 найдорожчих ремонтів останніх років у Броварах увійшли: будівництво молодшої ланки ЗОШ №10 (вартість142 млн грн), реконструкція вул. Київської (від вул. Гагаріна до вул. Лісової) та реконструкція будівлі центру реабілітації дітей із інвалідністю з добудовою басейну (вартість 37 млн грн).

Друга зміна та переповнені школи: чи скоро для Броварів якісна освіта стане реальністю?

У топ-5 підрядників, з огляду на об’єми бюджетного фінансування, потрапили: ТОВ «Хозхімсервіс», ТОВ «ДК Мідас», ПрАТ «ШБУ-50»,  ТОВ «Житлошляхбуд», ПП «Горинь».

Окрім презентації карти ремонтів, розробники зробили своєрідний тренінг стосовно того куди, яким чином і навіщо звертатись у разі неналежного виконання ремонтних робіт.

Основними перевагами власної розробки представники ГО «Антикорупційний штаб»  вважають:

 • оновлення в режимі реального часу;
 • максимально повна база;
 • зручний зрозумілий інтерфейс, візуалізація;
 • можливість зворотнього зв’язку − скарга, правка, коментар;
 • підписка на ремонти, рейтинги (в планах розробників).

Підсумовуючи онлайн-зустріч, автори ідеї створення «Карти ремонтів» висловили надію, що їх розробка буде корисною не лише для чиновників чи депутатів різних рівнів, а й стане засобом моніторингу та контролю за використанням бюджетних коштів для пересічних громадян міста.

Відеозапис онлайн-брифінгу можна переглянути на сторінці карти ремонтів у ФБ за ЦИМ посиланням.

Інфографіка ГО «Антикорупційний штаб» із презентацією карти ремонтів ТУТ.

Читайте також:

 1. Ми ділили апельсин, нас багато, він – один
 2. Дахи, вулиці, проїзди в Броварах: визначено пріоритетність ремонтів
 3. Нові школи у Броварах: міфи та реалії
 4. Бізнес на бюджетних коштах: як незмінний підрядник ремонтує Броварську лікарню
 5. Нову школу в Броварах будуватиме фірма з цікавим минулим
 6. НеПрозоррі тендери або Як роздерибанити наші гроші. Частина 2. Золотий дотик «Мідаса»
 7. Виконком «скоригував» до 50 мільйонів вартість капремонту вулиці Київської
Головне фото – ГО «Антикорупційний штаб»
Поділіться.

Залиште відповідь