Над Броварами замайорів найбільший прапор Київщини. ВІДЕО

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У Броварах у парку «Перемога» на 72-метровій щоглі підняли найбільший жовто-блакитний стяг Київщини. Відкриття рекордного в області прапору відбулось 23 серпня, з нагоди відзначення Дня державного прапора України.

Святкування Дня прапора України в Броварах розпочалось із урочистої ходи під барабанний дріб. У колоні крокували ветерани АТО, військовослужбовці, делегації із семи районних адміністрацій Київщини, представники виконкому та депутатського корпусу з Броварів, лідери релігійних громад, депутати Київської обласної ради, громадськість. Очолював колону голова Київської ОДА Василь Володін.

Біля  флагштоку оркестр Головного управління поліції Київської області грав марш, а військові, діти з прапорцями та жовто-блакитними кульками, гості свята облаштували почесний коридор.

Відбувалася пряма трансляція з географічного центру України – села Мар’янівка Черкаської області, де  був присутній Президент України. Володимир Зеленський розповів, що у географічному центрі України біля флагштока з національним стягом розміщено артоб’єкт, де розташовано 25 сталевих крил, що уособлюють 24 області України й український Крим.

Володимир Зеленський привітав усіх зі святом, потім відбулося одночасне підняття прапорів у багатьох містах та областях України. У Броварах підняли прапор спортсмени.

У своєму вітальному слові голова КОДА наголосив, що прапор є символом незалежності, єднання та слави нашої країни. «Під ним талановитий та працелюбний український народ консолідував віковічну ідею про державність та самостійність, свободу та гідність. Тож на знак поваги до наших воїнів і захисників, на знак поваги до нашої історії і до кожного з нас, тут, у Броварах, майорітиме найбільший Прапор області. Вірю, що він стане точкою єдності всіх наших жителів і нагадуванням про те, якою дорогою ціною нам дістається наше мирне та вільне життя».

Очільник області деталізував, що проєкт зі встановлення найбільшого Державного прапора регіону передбачав не тільки монтаж флагштоку, а й благоустрій прилеглої території. Його вдалось реалізувати впродовж трьох місяців. До роботи були залучені понад 40 будівельників та інших спеціалістів.

Зі святом присутніх привітали також голова Координаційної ради учасників АТО/ ООС та волонтерів при КОДА Віталій Баранов, голова громадської організації «Об’єднання родин Небесної Сотні та активістів Революції Гідності» Тамара Швець.
Пам’ять про тих, хто віддав своє життя у боротьбі за незалежність України, вшанували хвилиною мовчання.

На завершення офіційного відкриття флагштоку, вихованці зразкового хореографічного колективу«Тріумф» Броварської школи мистецтв подарували присутнім танець, а дівочій вокальний гурт «Соломія» заспівав українських пісень.

Потім гості поклали квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку та місць поховань загиблих воїнів АТО/ООС,  Герою Небесної сотні Антоніні Дворянець і відбулася поминальна панахида.
Скільки коштує флагшток

Нагадаємо, що протягом трьох вище вказаних місяців дещо змінились джерела фінансування цього проєкту. Початково всі затрати з будівництва флагштоку в Броварах мала взяти на себе область.

Згодом стало відомо, що флагшток у Броварах для міста вже не буде безкоштовним. Згідно зі змінами до договору, основне фінансове навантаження лягло на «плечі» міста, а не замовника будівництва – Департамент регіонального розвитку. Хоча від початку мова була про фінансування з бюджету міста лише його проєкту (658 258, 42 грн).

Уже не безкоштовно: облаштування флагштоку в Броварах обійдеться місту в близько 12,4 млн грн 

Так, із загальної вартості будівництва флагштоку в Броварах, що склала 20 млн 768 тис. 286 грн, за облаштування під’їздів до щогли місто заплатило з бюджету 11 млн 687 тис. 687 грн. За саму ж щоглу та її монтаж – 9,8 млн грн – заплатила область.

ФОТО – Максим Дяченко, КОДА

Читайте також:

  1. День прапора в Броварах: відкриття флагштоку. І не тільки

  2. Уже не безкоштовно: облаштування флагштоку в Броварах обійдеться місту в близько 12,4 млн грн 

  3. У парку «Перемога» розпочалося будівництво майданчика під встановлення флагштоку

  4. Про флагшток та продовження реконструкції парку «Перемога»: чи варто вірити обіцянкам чиновників?

Поділіться.

Залиште відповідь