Найпопулярніші фейки про COVID-19 – спростування від Уляни Супрун

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Інформаційний простір накривають нові й нові хвилі дезінформації щодо коронавірусної хвороби. Конспірологи назвали COVID-19 витвором американців, російська церква – покаранням за гріхи, зокрема одностатеві шлюби, а блогери з усього світу не втомлюються вигадувати способи з подолання хвороби, звісно ж, хибні. І, як завжди, велику частку фейків фіксують саме з Росії. Про це розповідає колишня міністрка охорони здоров’я Уляна Супрун.

Будь-яка брехня небезпечна, особливо, якщо стосується здоров’я. Уляна Супрун зібрала й поділилась популярними фейками про нібито захист і лікування коронавірусу.

Уляна Супрун

Уляна Супрун. Фото – Радіо Свобода

Часте пиття води не допоможе «змити» коронавірус у шлунок або ж «вимити» його з організму

Пити воду — це завжди хороша ідея. Але не слід прив’язувати всі корисні звички до захисту від коронавірусу. Адже наразі не існує ліків проти цієї хвороби, і вода теж не допоможе зупинити вірус, котрий вже потрапив на слизову оболонку вашого організму (очі, рот чи ніс).

Читайте також: Чи безпечно пити воду з пластикових пляшок

Так само вода не здатна якимось чином «вимити» коронавірус, наче в пральній машинці.
Не допоможе і полоскання горла водою (ані теплою, ані підсоленою). Це може дійсно заспокоїти біль у горлі, але немає жодних доказів, що це вб’є коронавірус чи зупинить його проникнення в легені.

Клімат чи погода не впливають на передачу коронавірусу

Вірус COVID-19 може передаватися і в холодних, і в теплих регіонах, і зимою, і влітку. Нормальна температура тіла людини становить 36,5 – 37 ° C, незалежно від зовнішньої температури. Тому захищатися від зараження треба завжди.

Ще невідомо, який вплив на коронавірус має сонячне світло або ультрафіолетове випромінювання від лампи. ВООЗ закликає не використовувати ультрафіолетові лампи для стерилізації рук або інших ділянок шкіри, оскільки УФ-випромінювання може викликати подразнення шкіри.

Гаряча ванна не перешкодить коронавірусній хворобі

Приймати теплу ванну можна заради задоволення чи гігієни, але знищити коронавірус таким чином не вийде. Ваша нормальна температура тіла залишається від 36,5 до 37 ° C, незалежно від температури води у ванній чи душі. Якщо вірус в середині тіла – йому байдуже, чи приймаєте ви ванну, чи сушите волосся гарячим феном. Навіть, якщо ви залізете в дуже гарячу воду, то швидше нашкодите собі, аніж коронавірусу.

гаряча ванна

Коронавірус не може передаватися через укуси комарів

Коронавірус поширюється здебільшого через виділення з носа чи слини, коли людина кашляє або чхає. Немає жодної інформації та доказів, які б припускали, що новий коронавірус може передаватися комарами.

Читайте також: У Броварах зафіксували загибель пташок. Небезпечне захворювання?

Поки що немає вакцини від коронавірусу

Думка, що вакцини, які захищають від пневмонії, як вакцина проти пневмококової інфекції та вакцина проти Hib-інфекції, створюють імунітет від COVID-19, неправильна. Хоча вакцинація цими вакцинами все одно дуже важлива!

Проте, саме коронавірус, настільки новий і різний, що для захисту від нього потрібна нова вакцина. Наразі такої немає. Науковці лише на етапі розроблення.

Регулярне промивання носа сольовим розчином не допоможе не заразитися

Немає доказів, що це захищає людей від коронавірусу, та й від будь-якого іншого відомого нині вірусу. ВООЗ зазначає, що існує кілька обмежених доказів того, що регулярне промивання носа сольовим розчином може допомогти людям швидше одужати від застуди. Однак респіраторним інфекціям це не запобігає.

коронавірус

Часник, цибуля, вітамін С і будь-які інші вітаміни не допомагають уникнути зараження

Часник і цибуля – це корисна їжа. Однак, доказів, що вони захистили людей від COVID-19 немає. Також вітамін С не спроможний підвищити імунітет. А вживання додаткових вітамінів чи дієтичних добавок лише відбирає ваші гроші.

Читайте також: БАДи – зовсім не рівноцінні замінники злаків, овочів та фруктів, – Уляна Супрун

Харчуйтеся збалансовано і пийте достатньо рідини. Але «налягати» на якийсь один продукт не варто, скільки б «шейрів» не збирали пости з такими порадами.

Заразитися коронавірусом можна в будь-якому віці

Люди похилого віку та люди, які мають серйозні хвороби (астма, діабет, захворювання серця) більш вразливі до того, що перенесуть коронавірус у важкій формі. Але заразитися можуть всі, тому всім необхідно дбати про безпеку: регулярно мити руки, уникати скупчення людей, тримати дистанцію.

Антибіотики неефективні для профілактики та лікування коронавірусу

Антибіотики не працюють проти вірусів, вони знищують лише бактерії. Однак, під час лікування від коронавірусу, пацієнту можуть прописати антибіотики, якщо він захворіє на супутню бактеріальну інфекцію.

Ліків проти COVID-19 не існує, поки що

Тому реклама, що закликає купувати будь-які засоби «для профілактики» чи «знищення вірусів», бреше. Однак, інфіковані вірусом повинні отримувати допомогу для полегшення та лікування симптомів, а ті, хто страждає важкими захворюваннями – належну підтримувальну терапію.

Читайте також:

  1. Найбільше людей вбиває надлишок солі в раціоні, особливо у сміттєїжі, – Уляна Супрун
  2. Добірка гарних новин про коронавірус
  3. Дезінфекція автомобіля: які місця варто обробляти, щоб запобігти поширенню коронавірусу
Поділіться.

Залиште відповідь