Найстаріший будинок Броварів виставили на продаж. Під забудову?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Останній уцілілий будинок із маєтку поміщика Григорія Квятковського, що на вул. Ярослава Мудрого, 32, продають на аукціоні. Заявки на участь уже приймають. Торги відбудуться 14 січня. Про це йдеться на сайтах Фонду державного майна України та Прозоро.Продажі.

Протягом тривалого часу в будинку було розміщене обласне управління статистики. Власне, згідно з документами, Державна служба статистики України є власником майна і продає його. Ідеться про одноповерхову споруду площею 275,8 кв. м на вул. Ярослава Мудрого, 32.

Будинок Квятковського

Останній збережений будинок Квятковських

управління статистики

Останнім часом тут “квартирувалося” управління статистики

Зазначимо, цей будинок є останньою збереженою будівлею з маєтку поміщика Григорія Квятковського. Тут розміщувалася його економія. Інші будівлі були знесені для забудови території сучасними житловими будинками. Востаннє – для будівництва висотки «Атланта».

Атлант

Праворуч – будинок «Атланта», ліворуч – економія Григорія Квятковського

Слід зазначити, за інформацією на сторінках продажу будинку, тримальні елементи одноповерхової споруди перебувають у задовільному стані. А нетримальні – потребують ремонту.

Як указує Фонд держмайна, будинок – 1948 року. Краєзнавці спростовують це. Як зазначає дослідниця Марія Овдієнко, будівля була споруджена ще до Жовтневого перевороту 1917 року.

Чи готують будинок до знесення?

Споруда не має статусу пам’ятки. На публічній кадастровій карті можна побачити, що будинок стоїть на одній великій ділянці розміром 0,7 га – від Броварського відділу поліції до районної бібліотеки. Земля належить до комунальної власності, її призначення – під забудову.

ПККУ

Інформація про ділянку на публічній кадастровій карті України

Біля поліційного відділку, на вул. Ярослава Мудрого, 28, ще кілька років тому збудували висотку «Атланта», про яку йдеться вище. Чи планують забудовувати решту території – невідомо.

У земельному відділі Броварської міської ради відмовилися прокоментувати, чи актуальна інформація на публічній кадастровій карті. Водночас інші чиновники та депутати підтвердили лише те, що ділянка під будинком № 32 належить місту й останнім часом цей статус не змінювала.

Фото будинку економії Григорія Квятковського зсередини та ззновні

Зображення – із сайтів ФДМУ, Прозоро. Продажі та Дмитра Карпія

Як розповіла представниця управління містобудування та архітектури Лілія Рибакова, під час будівництва «Атлантом» багатоповерхівки будинок економії Григорія Квятковського планували знести. Однак тоді управління статистики не дало на це згоди.

За наявною в чиновниці інформацією, земля під будинком на вул. Ярослава Мудрого, 32 станом на зараз призначена для громадської забудови. Це означає, що після продажу новий власник може знести споруду і забудувати територію відповідно до цільового призначення.

Чому споруду варто зберегти

Попри відсутність на цей час охоронного статусу, краєзнавці вказують на важливість збереження будівлі економії Григорія Квятковського. Як розповідає Марія Овдієнко, поміщик є непересічною людиною для Броварів. В останній будівлі з його маєтку можна було би відкрити музей.

Читайте також: Григорій Квятковський. У краєзнавчому музеї презентували історію видатного поляка із Броварів − ФОТО

Родина Квятковських походить із Польщі. Зі слів краєзнавці, сім’я належала до найшанованіших у Броварах. Батько був землевласником і купцем. А про матір відомо лише те, що вона перебувала в лавах Товариства Червоного Хреста. Родина мала землю в центрі, великий сад, кілька будинків.

Григорій Квятковський

Єдина відома світлина Григорія Квятковського, зроблена у фотоательє в Києві, на розі вулиць Хрещатика і Лютеранської

Окрім того, Григорій Квятковський був одним із найвідоміших в Україні колекціонерів свого часу. Його приватна колекція налічувала близько 700 творів видатних митців українського та зарубіжного образотворчого мистецтва.

Овдієнко / Квятковський

Марія Овдієнко на презентації українсько-польської брошури про Григорія Квятковського, 2018 рік

70 експонатів вивезли німці в часи нацистської окупації. Їхня доля невідома. А інші можна побачити в Національному художньому музеї та Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків. Частину з них можна було ви виставляти в новому музеї Броварів, каже Марія Овдієнко.

Коли продаж?

Як указано на сторінці продажу на сайті Прозоро.Продажі, аукціон стартував 16 грудня. Приймання пропозицій триватиме до 13 січня. А вже 14 січня відбудуться торги. Стартова ціна – 2,198 млн грн.

Нагадаємо, вчора стало відомо про знесення старої будівлі на вул. Київській, 154. Раніше тут розміщувалася «Броварська друкарня», де виготовляли різноманітні паперові бланки. Тепер же планують збудувати супермаркет «Сільпо».

Читайте також

  1. Петиція: будинку архітектора Івана Кривецького хочуть надати статус пам’ятки. ФОТО
  2. Дмитро Чепурний − поет із Броварів, репресований радянською владою
  3. У Броварах будуватимуть нове кладовище. Правда чи фейк?
Поділіться.

Залиште відповідь