«Нарубаєте дров – і підете, а нам тут жити», – під БМР протестували проти вирубки дерев

Pinterest LinkedIn Tumblr +

«Не знищуйте дерева!» – під такою назвою активісти Броварів провели акцію під стінами міської ради. Плакатами, інсталяцією із рослин у горщиках, частин спиляних дерев та бензопили вони намагалися привернути увагу влади міста до проблеми системного знищення дерев у місті. Та чи почула остання активістів?

Активістка Ангеліна Козлова прийшла на акцію чи не найперша із горщиком декоративного фікуса і поставила його перед центральним входом у міську раду.

Ангеліна Козлова

«Я хочу побачити і почути, які дерева, де і скільки посадили за кошти, які отримали за відновну вартість зрізаних зелених насаджень під приватні забудови», – каже пані Ангеліна. І зауважує, що за останні 20 років на озеленення міста в тариф ЖЕКів не закладено ні копійки. А у цей час масово видавалися дозволи на спилювання дерев, місто отримувало кошти – відновну вартість, однак не зрозуміло, куди вони йшли і йдуть. Нині озелененням міста займається переважно приватна організація «Далас». Садять дерева і активісти, але за цими насадженнями, на противагу тим, які насаджують під час «суботників» чиновники, ніхто не доглядає, тож більшість дерев гинуть, каже активістка.

Згодом фікус «обріс» колодками, гіллям спиляних акацій та тополь, які нещодавно зрізали під забудову  чергової автомийки. Інсталяцію довершив ще один фікус у горщику та бензопила – символи живого і того, що сіє смерть.

Активісти Олександр Плахов та Олександр Короленко.

«Я не хочу жити в Броєщині, я хочу жити в Броландії – комфортному місті, де є чудова інфраструктура  для всіх його мешканців, – каже організатор акції  Олександр Плахов.  – Наразі ми бачимо, що місто поступово перетворюється в Броєщину: системно вирубуються дерева, а інфраструктура на краще не змінюється». Тож активісти налаштовані просити депутатів про скликання позачергової сесії, де питання системного знищення зелених насаджень у місті буде першочерговим.

У касках, ніби комунальники, які і займаються спилюванням дерев у місті, учасники акції стояли перед входом до міськради в очікуванні, що їх почують і керівництво міста вийде до них на діалог. Однак наразі мер у відпустці, двері першого заступника Олександра Рєзніка та головного еколога міста Юрія Жимайлова також були зачинені, а ще один заступник міського голови Григорій Голубовський, як повідомили журналістам «Трибуни» у приймальні, зайнятий, тож від зустрічі із представниками ЗМІ відмовився. Однак по закінченні акції журналіста все ж на розмову запросив.

«Мої двері відкриті, але ніхто із учасників акції  до мене не прийшов», – каже Григорій Голубовський і зазначає: як син лісника, він теж проти вирубування дерев у місті, однак на сьогодні має близько 2 тисяч актів на зрізання аварійних дерев. Щодо видалення 38 дерев під будівництво автомийки на розі вулиць Київська-Чубинського, то їх зрізали законно, каже заступник мера, а їхню відновлювальну вартість активісти можуть дізнатися у фінансовому управлінні, написавши інформаційний запит. Також пояснює: висадка дерев не передбачає висаджування їх на тому ж місці і в тих же обсягах, що зрізали. Та згадує День довкілля, де чиновники в парку «Перемога» висадили «нормальні» дороговартісні дерева, закуплені саме за кошти, які надходять за відновлювальну вартість. Раніше, стверджує заступник мера, ці кошти надходили в «Екологічний фонд» для вирішення у місті екологічних проблем. Зокрема на закупівлю урн для сміття. Та із цього року, каже Григорій Голубовський, мер дав розпорядження всі кошти відновлювальної вартості  використовувати тільки на озеленення міста.

Щодо висадження дерев уздовж вулиці Київської, то це не можливо, каже заступник, позаяк там пролягають інженерні мережі. Зокрема, водогін, а насаджувати зелені насадження в охоронних зонах – заборонено, а там, де це можливо, декоративні дерева насадили. Також Григорій Голубовський зазначив, що функція «Зеленого господарства» не насаджувати дерева, а утримувати вже наявні об’єкти: клумби, газони, вести паркове господарство, тож нині розглядають питання «висадження нових зелених насаджень, їхнього утримання на конкурсних основах». «До нас звернулися кілька організацій із пропозиціями, як озеленити місто, бо ми бачимо не ефективність наших комунальників, – каже Григорій Голубовський. – Можливо, у нас не вистачає досвіду, можливо, високооплачуваних фахівців. Цю роботу ми продовжуватимемо, бо для нас, як і для мешканців міста, питання озеленення міста – одне із найважливіших».

Однак активісти хотіли почути міського голову, тож усе, що відбувалося біля стін мерії, відправили Ігорю Сапожку Вайбером. Потім присутні бензопилою розрізали принесені стовбури дерев, створили з них композицію, як символ майбутнього, що очікує на місто, та залишили її на зеленій зоні навпроти входу в міську раду. Власне, цим акція і завершилася.

Фото – Ірина Бардакова

Попри заклики Олександра Плахова приєднатися до заходу всім небайдужим, акція була не багаточисельною та без депутатів.

Увесь цей час за діями активістів із будівлі міськвиконкому спостерігали чотири правоохоронці.

Фото – авторки

Поділіться.

Залиште відповідь