Наживалися на онкохворих: заввіділення та лікарю Інституту раку оголосили підозри

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Завідувачу поліклінічного відділення Національного інститут раку та лікарю-онкологу, причетним до корупційниї схем у медзакладі, повідомлено про підозру, повідомляє пресцентр прокуратури міста Києва.

Прокуратура міста Києва завершила досудове розслідування корупційних схем, організованих службовими особами Національного Інституту Раку (НІР) МОЗ України. Слідство встановило, що двоє лікарів організували незаконну схему надання платних послуг у безплатному закладі. Вони переконували пацієнтів, що кількість медичних препаратів, закуплених за державні кошти, дуже обмежена, тож за сприяння в отриманні безкоштовних ліків медики вимагали від пацієнтів грошову винагороду, у тому числі під виглядом благодійної допомоги, у сумі від 1,5 до 18 тисяч гривень за один курс хіміотерапії.

Також у прокуратурі розповідають, що посадовці надавали вказівки іншим лікарям, яким чином проводити консультації з пацієнтами та їх родичами, щоб змусити їх сплачувати кошти за ліки, які вони мали б отримувати безоплатно.

«На даний час у кримінальному провадженні встановлено 7 потерпілих, яким завдано матеріальних збитків на суму близько 40 000 гривень», – зазначають правоохоронці.

Заввідділення і лікарю-онкологу повідомлено про підозру в кримінальних правопорушеннях передбачених ч. 1 ст. 184 та ч. 3 ст. 191 КК України, а саме за фактами порушення права на безоплатну медичну допомогу та заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем вчиненому повторно. Вживаються заходи щодо встановлення інших потерпілих.

Також досудовим розслідуванням перевіряються відомості щодо порушень вимог чинного законодавства при проведенні закупівель медичних препаратів службовими особами Національного Інституту Раку.

Нагадаємо, 16.08.2019 столична прокуратура спільно з УЗЕ в м. Києві ДЗЕ Нацполіції України провела обшуки у службових осіб Національного Інституту Раку.

Двом лікарям Національного інституту Раку повідомлено про підозру

Двом лікарям Національного інституту Раку повідомлено про підозруОперативниками Управління захисту економіки у місті Києві, слідчими поліції Києва за процесуального керівництва Прокуратури міста Києва було викрито корупційні «схеми», організовані посадовими особами медичного закладу. Не зважаючи на те, що медична допомога в державних чи комунальних закладах охорони здоров’я надається виключно безоплатно, останні запевняли онкохворих пацієнтів, що кількість препаратів, закуплених за державні кошти, дуже обмежена. Тому, щоб отримати безкоштовні ліки, медики вимагали від громадян «винагороду», у тому числі і під виглядом благодійної допомоги. Так, суми за один курс хіміотерапії коливалися від 1,5 до 18 тисяч гривень.На даний час встановлено 7 потерпілих, які сплатили медикам майже 40 тисяч гривень.За результатами слідчо-оперативних заходів наразі встановлено причетність до корупційних «схем» двох медиків. Сьогодні, 17 вересня, Прокуратурою міста Києва повідомлено про підозру завідувачу поліклінічного відділення Національного інститут раку та лікарю-онкологу. Їм інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 184 (Порушення права на безоплатну медичну допомогу) та ч. 3 ст. 191 (заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем вчиненому повторно) КК України.Вживаються заходи щодо встановлення інших потерпілих та перевіряються відомості щодо порушень вимог чинного законодавства при проведенні закупівель медичних препаратів службовими особами Національного Інституту Раку.Нагадаємо, 16 серпня 2019 року, оперативники Управління захисту економіки у місті Києві Нацполіції, слідчі слідчого управління поліції Києва за процесуального керівництва Прокуратури міста Києва провели санкціоновані обшуки у службових осіб Національного інституту Раку (НІР) МОЗ України.Національна поліція України МВС України Прокуратура міста Києва #Київ #злочин #підозра #новини #департаментзахистуекономіки #поліція (Відео – прокуратура м. Києва)

Опубліковано Департамент захисту економіки Національної поліції України Вівторок, 17 вересня 2019 р.

Головне фото – з Інтернету

Поділіться.

Залиште відповідь