Не потурати особам напідпитку: безкоштовний перший день у броварській лікарні пропонують скасувати для нетверезих

Pinterest LinkedIn Tumblr +

До міської програми покращення надання вторинної медичної допомоги необхідно внести зміни: особи, що надходять у нетверезому стані, мають лікуватися за свій рахунок. Відповідну пропозицію вніс очільник Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Валентин Багнюк, розповів «Трибуні-Броварів» сам головний лікар.

Зазначимо, що згідно із програмою «Покращення надання вторинної медичної допомоги населенню міста Бровари та відновлення матеріально-технічної бази Броварської центральної районної лікарні на 2018 рік», у перший день перебування в лікарні пацієнти отримують безкоштовно послуги лікування та медикаменти. На такі потреби місто виділило 10 млн грн.

Як розповів під час останньої оперативної наради за участі міського голови Валентин Багнюк, лише за ці вихідні лікарня отримала «масу» п’яних пацієнтів. У них дуже багато різного розу травм. Із шести новоприбулих п’ятеро перебувають у реанімації в стані алкогольної коми. У коментарі нашому журналісту головний лікар уточнив, що нетверезі надходять до медзакладу постійно, і таких аж 80%.

Валентин Багнюк

Валентин Багнюк зазначає, що часто такі хворі зловживають допомогою. Мовляв, оклигавши після безкоштовного лікування, через декілька днів «утікають». А за пару діб знову приходять до лікарні та вимагають безкоштовного обслуговування та препаратів. Деякі пацієнти таким чином потрапляють до ББКК системно – по 5-7 разів на місяць.

Чи зможе скористатися «безкоштовним першим днем» людина, яка випила небагато, наразі невідомо. Валентин Багнюк зазначає, що чіткі критерії та інші подробиці планують обговорити і узгодити під час розгляду питання на засіданнях відповідних комісій.

Водночас, головний лікар вказує на приклад Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги. Мовляв, там діє окрема спецприймальня для всіх, хто має алкоголь у крові. Усі послуги там – платні.

Поділіться.

Залиште відповідь