Не виправдали довіри: депутати хочуть відправити у відставку керівництво Київської облради

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Про це стало відомо з опублікованого звернення до Київської облради на офіційній сторінці у Фейсбуці «Київщини За майбутнє». 

Як зазначено в повідомленні, депутати Київської обласної ради на найближчу сесію, що має відбутися 19 квітня, «ініціюють розгляд питання про висловлення недовіри нинішньому керівництву ради». Зокрема питання підійматиметься про звільнення голови Київської облради Олександра Склярова та його заступників –  Марини Сапожко і Валерія Ксьондзенка.

Марина Сапожко – дружина броварського міського голови Ігоря Сапожка. №10 у партійному списку до облради, №1 списку по територіальному виборчому округу №4 від партії «Батьківщина», на виборах 25 жовтня 2020 р. набрала 2188 голосів  (53,31%). ТВО №4  розташований на території Броварського району, що включає Броварську, Великодимерську, Баришівську, Березанську, Згурівську, Калитянську, Зазимську і Калинівську територіальні громади.

Марина Сапожко є керівницею проєктів ТОВ «Конто-К» і заступницею директора у ТОВ «Інноваційні технології «Вега».

Під час засідання першої сесії Київської обласної ради VIIІ скликання шляхом таємного голосування головою обласної ради обрано Олександра Склярова, члена партії «Слуга народу», за якого віддали свої голоси 44 депутати. Його першою заступницею стала Марина Сапожко. Посада ще одного заступника голови дісталася представнику найменшої фракції – ОПЗЖ – Валерію Ксьонзенку.

Нагадаємо, що представники фракцій «Європейська солідарність» та «За майбутнє»  участі в голосуванні за керманичів облради не брали.

керівництво Київської облради«Майже за пів року роботи Київської обласної ради VIII скликання було проведено лише одну сесію. Нас обурює, що керівництво КОР блокує роботу в комісіях майже половини депутатського корпусу! Це суттєво впливає на ефективність роботи Київської обласної ради в інтересах мешканців Київщини», – йдеться у зверненні.

Автори звернення заявляють, що через дії керівництва облради ситуація в області погіршується і Київщина опинилася в небезпеці.

«Це призводить до стагнації економіки в регіоні, подальшого зниження рівня життя та загального занепаду області. Ми вкрай занепокоєні цією ситуацією і вважаємо, що так більше продовжуватися не може», – констатують депутати.

16 квітня до апарату Київської облради передано відповідне звернення, під яким підписалося 39 депутатів із фракцій «За майбутнє» і «Європейська Солідарність». Серед тих, хто поставив свої підписи – і два депутати з Броварів: Валентин Багнюк та Олег Іваненко.

«Ситуація в Київській області критична, бо важливі питання соціально-економічного, культурного та спортивного розвитку регіону немає змоги вирішувати, адже сесії не відбуваються, –  зазначає Олег Іваненко.Залишаються не вирішеними і важливі питання щодо захворюваності на коронавірус. Не працює і жодна з постійних депутатських комісій, адже їх так і не сформовано».

Зазначимо, що на сайті Київської обласної ради міститься п’ять розпоряджень голови КОР Олександра Склярова про перенесення чергової ІІ сесії та одне –  про призначення ІІ позачергової сесії. Останнє розпорядження датоване вчорашнім числом – від 16 квітня – про чергове перенесення чергової ІІ сесії на 11 год 5 травня.

На черговій ІІ сесії депутати КОР мали розглянути 16 питань, серед яких – заслухати звіти про виконання бюджету, обласних, комплексних та цільових програм за 2020 р., внести зміни до статуту Перинатального центру, Регламенту КОР, делегувати повноваження КОР – КОДА, затвердити план роботи КОР на 2021 рік та інше.

Серед 23 питань, які мали розглянути депутати на ІІ позачерговій сесії, – запозичення до обласного бюджету на дорожню субвенцію та поповнення бюджету розвитку; внесення змін до: Програми охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів, природоохоронних заходів, системи освіти, енергозбереження, будівництва, реконструкції і ремонту об’єктів, автомобільних доріг, програми «Здоров’я Київщини», підтримки учасників антитерористичної операції.

Перше пленарне засідання КОР відбулася 20 листопада 2020 р. та продовжилося 25 листопада.

Головне фото –  Київська обласна рада

Читайте також

  1. Відбулося перше засідання новообраної Київської обласної ради

  2. До Київської облради пройшли лише 5 партій: імена депутатів
  3. Хто балотується до Київоблради від Броварщини. Частина І

  4. Хто балотується до Київоблради від Броварщини. Частина ІІ
Поділіться.

Залиште відповідь