Нова суддя залишила експоліціянта Михайла Лудченка під домашнім арештом

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У справі експоліціянта Михайла Лудченка, що минулоріч біля «Прометею» п’яним на смерть збив жінку та травмував її доньку, відбулися зрушення. Після довгих перенесень розгляду, сьогодні Феміда вирішила лишити підозрюваного під цілодобовим домашнім арештом ще на 2 місяці. Також суд визначився з порядком розгляду справи, а прокурор зачитав обвинувачення. Від сьогодні замість звільненої Ганни Білик справу веде суддя Тетяна Василенко.

Сторони в справі під час сьогоднішнього засідання представляли ті самі люди, що і під час засідання 2 вересня. Тоді, нагадаю, суддя Ганна Білик не визнала за наявними документами повноваження прокурора Романа Луценка. Проте нову суддю представник державного обвинувачення влаштував. Сам Роман Луценко переконує, що нових документів до суду прокуратура не подавала.

Суддя

Суддя Тетяна Василенко

Чи переслідує потерпілих родина обвинуваченого?

Щодо форми домашнього арешту, то велися суперечки між стороною захисту з одного боку та сторонами потерпілої і державного обвинувачення з іншого боку. Захист просив дати можливість Михайлу Лудченку влаштуватися і ходити на роботу. Відповідно, зі слів представника обвинуваченого Олександра Сіладі, захист хоче лишити тільки нічний домашній арешт.

Олександр Сіладі

Олександр Сіладі

Опоненти ще раніше просили залишити Михайла Лудченка під вартою. Однак після звільнення обвинуваченого з-під варти, на такій мірі запобіжного заходу не наполягають. Сьогодні прокурор Роман Луценко і представник потерпілої Марини Чамари Іван Балицький просили лишити для обвинуваченого цілодобовий домашній арешт.

Питання викликало жваві суперечки. Представник потерпілої зазначив, що його підопічну переслідує родина обвинуваченого. Дружина підсудного Марина Лудченко, яку викликали як свідка, розповіла, що близько двох місяців тому справді мала зустріч із Мариною Чамарою.

Суд

Марина Лудченко під час допиту як свідка

Мовляв, зустріла її випадково на вулиці. Її мета була – вибачитися за те, що сталося, а не чинити будь-який тиск. Не заперечила свідок і інших зустрічей з родиною раніше. Сторона захисту наполягає, що зустрічі стосувалися також виплат компенсацій для потерпілої сторони.

Дружина обвинуваченого, окрім іншого, розповіла, що отримувала дзвінки від прокурорів на телефон чоловіка з пропозиціями допомогти. На ці слова звернув увагу прокурор, зауваживши, що телефонували не потерпілій, а саме Михайлу Лудченку.

Роман Луценко, Іван Балицький і Марина Лудченко

Представник потерпілої також зауважив, що родина тісно пов’язана з правоохоронними органами. Однак Михайло Лудченко емоційно повідомив, що він був звичайним дільничним, впливу не мав і дзвінки стосувалися саме матеріальної допомоги, а не допомоги з «вирішенням питання».

Мхайло Лудченко

Михайло Лудченко

Протилежна сторона, натомість, зазначила, що Михайло Лудченко не сприяє слідству і він навіть не з’явився на освідування (слідчу дію щодо підозрюваного для виявлення на тілі слідів кримінального правопорушення або особливих прикмет, якщо для цього не потрібно проводити судмедекспертизу).

Лишили під цілодобовим домашнім арештом

Після палких обговорень, суддя видалилася в нарадчу кімнату. За пів години Тетяна Василенко зачитала резолютивну частину рішення, згідно з якою Михайло Лудченко мусить лишатися під цілодобовим домашнім арештом ще протягом двох місяців, до 8 листопада, – без застосування засобів контролю. Нагадаємо, термін попереднього запобіжного заходу мав спливти вже завтра.

Обвинувачений має утримуватися від спілкування з потерпілими, окрім спільної участі у судових засіданнях. Правоохоронці мають право з’являтися до житла обвинуваченого задля пояснень щодо виконання запобіжного заходу. У разі порушень, до Михайла Лудченка може бути застосований жорсткіший запобіжний захід – накладення грошових стягнень.

Суд дійшов до розгляду справи по суті

Коли Феміда визначилася із запобіжним заходом, суддя надала слово прокурору Роману Луценку для зачитування обвинувачення. У порівнянні з озвученим раніше, вони докорінно не змінилися.

Зокрема, прокурор стверджував, що Михайло Лудченко проявив злочинну самовпевненість, їдучи автівкою і збивши двох людей. Після цього – мав намір втекти, але врізався в дерево. Згодом – відмовився від експертизи на вміст алкоголю та наркотичних речовин.

Слід зазначити, що захист пояснив рух авто Михайла Лудченка після вчинення ДТП не втечею, а отриманою підозрюваним травмою. Проте сам Михайло Лудченко на запитання суду визнав частково свою провину. У якій саме частині – пояснювати відмовився.

Він також частково визнав цивільні позови проти нього щодо відшкодування завданих моральних збитків. Для травмованої після наїзду Марини Чамари – у розмірі 1 млн грн (дівчина просить 1,296 млн грн). Для інших двох родичів – повністю визнає компенсацію розміром 432 тис. грн, а також частково 250 тис. грн (родичка просить 324 тис. грн).

Сторони разом із суддею визначилися з порядком допиту свідків, вивчення документів тощо, після чого суддя оголосила перерву в засіданні до 27 вересня. Засідання відбудеться о 14:00.

Фото – Дмитро Карпій, © «Трибуна-Бровари»

Читайте також

  1. Завершилося слідство щодо смертельного наїзду п’яного поліціянта на броварчанку
  2. Смерть на «зебрі»: п’яний «беркутівець» збив пішохода. ФОТО, ВІДЕО
  3. Перед судом постане поліціянт, який п’яним на зупинці «Автошкола» на смерть збив жінку
Поділіться.

Залиште відповідь