Нові школи та садочки в Броварах: скільки та чи скоро?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

На чергову сесію Броварської міської ради 10 травня  виносяться питання фінансування будівництва соціально важливих об’єктів. На якому етапі нині будівництво школи на вул. Василя Симоненка, 103,  добудова молодшої ланки 10 школи та реконструкція  садочка «Оленка», – знають наші журналісти після відвідування депутатських комісій.

Майже рік тому, під час візиту до найбільш заповненої школи Броварів – СШ №7, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запевнив присутніх, що у міста достатньо власних ресурсів для будівництва нових закладів освіти, оскільки в рамках децентралізації місто отримує додаткові фінансові вигоди та зобов’язання. Як виявилось, тоді мер міста запевнив поважного гостя, що й фундамент навчального закладу  уже закладається. Тільки де  і якого  – не уточнив.

Тим часом 10 травня під час чергової сесії депутатам пропонують проголосувати за зняття коштів із будівництва молодшої ланки 10 школи, адже раніше народні обранці вже виділили кошти  на цю добудову.  З пропозицією щодо перерозподілу коштів по програмах  відділу капітального будівництва виступила його очільниця Людмила Павлик, оскільки кошти фактично не використовуються за призначенням.
Так, проектом рішення “Про внесення змін до “Міської програми по будівництву та реконструкції об’єктів соціального призначення на 2016-2020 роки” передбачається зменшення видатків на 10,8 млн  грн  по будівництву загальноосвітньої школи І ступеня по вул. Симона Петлюри.

Під час депутатських комісій  обранці поцікавились причинами  такого перерозподілу, адже на початок будівництва нової школи  по Симона Петлюри у Броварах очікують чи не всі містяни, бо всі без виключення загальноосвітні навчальні заклади міста давно і стабільно переповнені.

Людмила Павлик  повідомила депутатів про те, що перша тендерна процедура по добудові ЗОШ №10  не відбулася, оскільки більшість учасників не відповідали кваліфікаційним вимогам. Отже, лот по будівництву виставили на тендер повторно. Прийом пропозицій завершиться 8 травня, а початок аукціону очікується 13 червня, вартість лоту – 243 815 733,73 грн.

За словами чиновниці, цілком ймовірно, що тендерна процедура затягнеться на все літо, адже міжнародний тендер (міжнародний, бо вартість лоту надто висока) відбувається в два етапи: спочатку кваліфікаційна частина по відбору учасників, а лише потім розгляд цінових пропозицій.
Відповідаючи на запитання депутатів, Людмила Олександрівна зазначила, що прогнозувати у подібних речах дуже складно. Проте, за умови позитивного закінчення тендерної процедури влітку,  до кінця року підрядники лише зможуть вийти на “нульову” відмітку.

Засідання  постійної комісії з питань земельних відносин, будівництва та архітектури

Поки шкільний фундамент  по Симона Петлюри з великими потугами намагається вийти на «нуль», гроші з будівництва  цієї школи спрямують на інший навчальний заклад. 10 «шкільних» мільйонів відділ капітального будівництва просить депутатів перенаправити на реконструкцію ДНЗ «Оленка». Проте, у членів земельної та бюджетної комісій виникло з цього приводу кілька запитань.

Справа в тому, що загальна вартість реконструкції раніше подавалась будівельним відділом в межах 27 мільйонів, тепер у проекті рішення сесії фігурує цифра 38 мільйонів.

Народні обранці попросили Людмилу Павлик до погоджувальної ради обґрунтувати зростання вартості проекту майже на 13 мільйонів грн.

Зазначимо, що за даними сайту прозорих закупівель, ВКБ по реконструкції «Оленки» провело тендерну процедуру   і підписало договір з ТОВ “ДК”МІДАС” на  суму  25 695 251,59 грн. Під час засідання бюджетної комісії, Людмила Павлик повідомила, що вартість «Оленки» збільшилась до 41 мільйону. Проте жодних підтверджень такої вартості проекту поки що немає: новий кошторис не затверджував виконком та й на сайті прозорих закупівель коригування проекту реконструкції ДНЗ немає.

Ще одна цікава деталь «оленчиної біографії» спливла на депутатських комісіях. Попри те, що роботи по реконструкції ДНЗ ведуться тривалий час, ні проектанти, ні ВКБ чомусь раніше не поцікавились інженерними мережами на території садочку. І тільки тепер  на сесію виносять пропозиції по розробці двох проектів реконструкції мереж тепло- та водопостачання. Загалом, на два проекти поки що просять із бюджету 400 тис грн. У яку суму обійдуться самі роботи – поки що невідомо. Орієнтовно, кожну реконструкцію оцінили у 1,5 мільйони гривень.
Про остаточну вартість реконструкції ДНЗ «Оленка», з огляду на постійні зміни у фінансуванні, можна буде говорити лише після її завершення.

Доля будівництва комплексу загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів по вул. Василя Симоненка, 103 в 5-му мікрорайоні ІVжитлового району, розрахованому на 2640 учнів поки також не визначена, адже проект, за словами керівника ВКБ, знаходиться в експертизі.

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply