01 Dec 2020, 5:29 AM (GMT)

Коронавірус в Україні

732,625 Інфіковано
12,327 Померло
345,149 Одужало

Нові школи у Броварах: міфи та реалії

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сесія броварської міської ради 27 вересня розпочалась з позапланових питань, а саме – обговорення «шкільної» теми. Батьки, чиї діти навчаються у ЗОШ №7 завітали на сесію та поцікавились питанням відновлення роботи закладу освіти та гарантіями безпеки школярів у подальшому. Серед іншого, підняли тему будівництва нових шкіл у місті.

Відповідаючи батькам, міський голова Ігор Сапожко зазначив наступне: «Будувати будемо. Розпорядження головою КОДА щодо затвердження кошторису підписане. Сьогодні-завтра (27-28 вересня – прим. ред.) оголошення з’явиться на Прозоро».

Нагадаємо читачу, що у місті тривалий час планується будівництво двох шкіл та проектується третя:

  • добудова ЗОШ №10 – молодша ланка на 960 учнів;
  • будівництво комплексу загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів по вул. Василя Симоненка, 103 в 5-му мікрорайоні ІV житлового району, розрахованому на 2640 учнів.
  • будівництво молодшої школи на території ІІ черги розширення кварталу «Олімпійський».

Найближче до реалізації знаходиться проект добудови молодшої ланки ЗОШ №10, про який згадував Ігор Сапожко під час сесії.

До речі, затвердження проекту будівництва відбулось ще у серпні 2017 року. На той час добудова вартувала 254054215 грн. З тих пір відділ капітального будівництва БМР двічі намагався провести тендер на визначення підрядника, і двічі – безрезультатно.

Потім на одній з депутатських комісій громаду повідомили про те, що на ділянці, де планували звести школу раптом «виявили» інженерні мережі, які потребують переносу. Перенесення комунікацій затвердили окремим завданням, тобто у вартість майбутньої школи ці роботи не увійшли. Орієнтовна сума на виконання робіт з переносу складає 10 млн грн.

Що стосується мереж теплопостачання, які «заважають» зведенню школи, то відділ капітального будівництва в кінці серпня заключив договір на проектно-вишукувальні роботи (термін дії договору до 31 грудня 2018 року), а у кінці вересня сплатив за послуги проектної організації у сумі 428522,0 грн.

Для зведення корпусу молодшої ланки ЗОШ №10 броварський бюджет навіть отримав з обласного субвенцію в розмірі 8 млн грн на початок будівництва. Проте поки що її використання неможливе, адже й досі не визначений виконавець робіт. За інформацією обласного депутата Олега Іваненка, існує ймовірність того, що невикористані на будівництво школи кошти доведеться повернути до обласного бюджету.

Тим часом, за рік, що минув від часу затвердження «шкільного» проекту обладміністрацією, його вартість збільшилась. Відповідно 20 вересня 2018 року Олександр Горган підписав зміни до розпорядження, за якими вартість добудови ЗОШ №10 буде становити вже 284423262 грн. Тобто за нинішніх темпів інфляції за рік зволікання проект школи подорожчав майже 30 мільйонів гривень.

За даними сайту прозорих закупівель новостворене управління, яке є замовником будівництва початкової ланки школи №10 тендерну процедуру досі не оголосило (станом на 02.10.2018 року – прим. ред.). Зауважимо, що терміни будівництва, зазначені в проектно-кошторисній документації становлять 16 місяців.

Отже, за найбільш оптимістичними прогнозами закінчення будівництва молодшої ланки ЗОШ №10 слід очікувати не раніше 2020 року.

Більш міфічною у найближчому майбутньому виглядає перспектива будівництва комплексу загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів по вул. Василя Симоненка, 103 в 5-му мікрорайоні ІV житлового району, розрахованого на 2640 учнів.

Два роки тому громаді показали місце, де буде збудовано новий сучасний заклад освіти зі зручним плануванням та креативним розташуванням зон та мультифункціональними спортивними майданчиками тощо.

Майже рік тому під час візиту до найбільш заповненої школи Броварів – СШ №7 – прем’єр-міністр України Володимир Гройсман запевнив присутніх, що у міста достатньо власних ресурсів для будівництва нових закладів освіти, оскільки в рамках децентралізації місто отримує додаткові фінансові вигоди та зобов’язання. Тоді поважний гість був упевнений, що й фундамент навчального закладу «уже закладається». Тільки де і якого – не уточнив.

Між тим, реалії будівництва повноцінної школи у новому мікрорайоні, який активно забудовується висотками, ще далекі від процесу будівництва.

Експертиза проекту школи по вул. Симоненка була оплачена ще у вересні 2017 року (327434,09 грн.), виконання робочої документації по об’єкту будівництва оплатили у квітні 2018 року (близько 544 тис. грн), у травні 2018 року зняли зауваження по проектно-кошторисній документації (585 тис. грн). На цьому поки що «крапка», чи то «кома», проте швидше за все проект нової школи відправлять на коригування кошторисної частини, адже ціни за цей рік зросли.

За останніми даними відповідно до міської програми будівництва об’єктів соціального призначення вартість будівництва школи орієнтовно становить 723556669 грн. Тобто, аби збудувати цю школу просто зараз, довелося б витратити майже всю доходну частину бюджету Броварів (дохідна частина бюджету міста без урахування дотацій та субвенцій становить 784825739 грн).

Ще далі від реалізації плани по будівництву загальноосвітньої школи І ступеню (початкова школа) на території ІІ черги розширення кварталу «Олімпійський».

Нагадаємо, рік тому (28 вересня 2017 року – прим. ред.) рішенням сесії  депутати «узаконили» збільшення висотності будинків ІІ черги кварталу «Олімпійський» в обмін на обіцянку будівельних компаній збудувати в мікрорайоні початкову школу. Щоправда, дехто з депутатів тоді припустив, що темпи та обсяги будівництва і продажу житла набагато перевищать забезпечення місцями потенційних учнів, що мешкають на території району Торгмаш.

Адже ЗОШ №2, що є найбільшим загальноосвітнім закладом освіти, давно і стабільно переповнена: проектна потужність школи 1176 учнів, фактична кількість – 1645, з яких 820 – учні молодшої ланки, у ІІ зміну навчається 512 учнів. Найбільш затребуваним закладом освіти є гімназія ім. С.Олійника: проектна потужність – 700 учнів, фактична кількість – 1002 учні, молодша ланка – 461 дитина, 103 учні навчаються в ІІ зміну. Нова початкова школа буде розрахована на 360 місць і не забезпечуватиме потреб у кількості місць для початкової ланки району після остаточної забудови.

Згідно з відповідями на інформаційні запити журналістів «Трибуни», у лютому 2018 року було підписано тристоронню угоду між відділом капітального будівництва БМР (замовник будівництва школи), ПрАТ «ВПБФ «Атлант» та генеральним проектувальником ТОВ «АІММ-ГРУПП» на виготовлення проектно-кошторисної документації по об’єкту «Будівництво загальноосвітньої школи І ступеню на території ІІ черги кварталу «Олімпійський».

Серед основних характеристик об’єкту: будівництво трансформаторної підстанції та комплексу будівель школи , розрахованого на 12 класів і 360 учнів, розрахункова наповнюваність класів – 30 учнів, термін експлуатації – 100 років.

Відповідно до договору один з найбільших у місті забудовників – ПрАТ «ВПБФ «Атлант» – викладе за проект школи більш ніж 2,5 млн. гривень.

Разом з тим у виконавчому комітеті БМР журналістам повідомили про те, що жодних угод щодо проведення будівельно-монтажних робіт «каркасу» школи з будівельною фірмою не укладалось, оскільки відсутній проект та позитивний висновок експертизи.

Власне, тепер район Торгмаш чекатиме на «зелене світло» освітнім перспективам майбутніх школярів. Скільки доведеться чекати і чи виконають свої обіцянки забудовники – невідомо.

Тим часом, 29 серпня у Броварах відбулась освітня конференція «НУШ. Школа успіху», де присутні також обговорили будівництво нових закладів освіти. За повідомленнями на сторінці у мережі Facebook, Ігор Сапожко планує здійснити будівництво шкіл протягом найближчих двох років. Хотілося б сподіватись, що це не порожні обіцянки, адже наші діти варті кращого…

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply