Новорічний корпоратив для онкохворих: співчуття вселяє надію

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У актовій залі  Броварської міської дитячої музичної школи  активісти та волонтери Благодійного фонду допомоги онкохворим «Інна»  організували та провели для підопічних фонду новорічний корпоратив. Самі  підопічні шили костюми, готували маски, складали вірші та пісні, вигадували конкурси. Самі ж і виступили у ролі казкових персонажів, танцюристів, декламаторів, активних учасників жартівливих змагань.

Понад 3 години близько півсотні онкохворих, які наразі проходять чи закінчили виснажливе лікування, мали змогу отримати арт-терапію у вигляді  новорічних  вітань, пісень, сценок, тостів, передбачень, конкурсів із призами, гуморесок, жартів і просто приємної бесіди під час частування. Через значну кількість присутніх корпоратив довелося перенести із офіс–клубу фонду в актову залу Броварської міської дитячої музичної школи.  

Людмила Магура

Підготували новорічно-різдвяне свято засновник і президент Благодійного фонду допомоги онкохворим «Інна» броварчанка Людмила Магура,  куратор фонду Віталій Чучеров, волонтерка Юлія Охріменко та активні підопічні «Інни». Однак, як  стверджує Віталій Чучеров, без підтримки небайдужих людей самі б не справилися: усі фрукти, солодощі та напої надали підприємці  Катерина та Руслан Поліщуки (магазин «Катруся» із с. Требухів).

Загалом, відмічає  куратор «Інни», цього року броварчани  все частіше  жертвують та самі звертаються у фонд із пропозицією підтримки хворих на рак. Так, активно опікується підопічними фонду спільнота «Активні мами Броварів» на чолі із Тетяною Сукачовою, які  під час ярмарок «Мамин хед-мейд» частину коштів  від продажу віддають на підтримку  онкохворих. Не залишаються осторонь і навчальні заклади. Зокрема, учнівський і батьківський колективи 5-Г класу  СШ № 7 (класний керівник  Юлія  Ляховська) взяли шефство над онкохворим учнем ЗОШ №6 Єгором  Гороховським: вони не лише протягом року збирали кошти на його лікування, а і прийшли привітати  з новорічно-різдвяними святами.

Єгор Гороховський читає новорічні вітання

Віталій Чучеров

Протягом року на підтримку  онкохворих у місті пройшла ціла низка благодійних ярмарокакцій, турнірів, концертів. Справжнім досягненням стало проведення ІІІ міжнародного  благодійного фестивалю-конкурсу «Інна-Бровари», під час якого було зібрано  175 тис. 750 грн.

Цього року, як і попереднього, дві групи  онкохворих броварчан  після виснажливого лікування пройшли двотижневе безкоштовне  оздоровлення в лікувально-реабілітаційному центрі ім. Гуца, що  в с. Капітанівка Києво-Святошинського району. Якщо у 2017 році в рамках міської програми «З турботою про кожного» фонду виділили  580 тис. грн, то в 2018-му  622 тис. грн, з яких 398 тис. грн пішло на  обстеження та препарати,  224 тис. грн  на реабілітацію 40 хворих. На наступний рік  у рамках цієї ж програми місто обіцяє підтримати фонд такою ж сумою –  622 тис.грн. У червні поточного року депутати виділили   4 430 300 тис. грн  на хіміотерапію для  3249 онкохворих та 500 тис. грн на паліативну допомогу для 200 хворих на рак. У свою чергу райрада та РДА на звернення фонду про допомогу не реагують  і допомагають  лише на словах. Як розповів Віталій Чучеров, наразі на обліку у фонді перебуває понад 200 онкохворих. Переважно – броварчани, але часто звертаються у «Інну» й мешканці району. За офіційними даними в Броварах та районі  понад 5 тис. онкохворих, за неофіційними – вдвічі більше.

На жаль, на сьогодні онкохворі не  отримують від держави жодної підтримки, при тому, що Україна стоїть на першому місці в Європі за кількістю хворих на рак та за динамікою зростання онкозахворювань. Броварам неймовірно повезло, адже  вони мають те, чого не має в інших містах не лише Київщини, а й України – Благодійний фонд «Інна».  І хоча в окремих містах країни є фонди, однак підтримують вони, переважно, воїнів АТО чи хворих на рак дітей. Дорослі ж залишаються зі своєю бідою сам на сам. У Благодійному фонді «Інна» допомагають усім броварчанам не залежно від статусу, віку, національності чи релігійної приналежності, всім, хто вступає у важкий бій зі смертельною хворобою і хоче її побороти.

На сьогодні фонд найбільше потребує волонтерів, які б працювали на постійній основі. Не менше очікують в «Інні» і на добродійників, які б могли фінансувати працю  хоча б двох штатних працівників – психолога та мененджера. На думку засновників фонду, це дозволить надавати більш якісну допомогу онкохворим та активніше налагодити роботу із залучення коштів. У свою чергу куратор Фонду мріє знайти меценатів задля реалізації  унікальної авторської  програми з реабілітації хворих на рак.

Нагадаємо, у березні цього року фонд «Інна» на національному конкурсі «Благодійна Україна-2017» став переможцем  у номінації «Краща благодійна акція року (програма, проект)» і привіз у Бровари нагороду «Ангел добра».

Фото – авторки

Поділіться.

Залиште відповідь