Новий договір із ТОВ «Селтік ТБО»: зміни в умовах і графіки вивезення сміття

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Нещодавно ТОВ «Селтік ТБО», яке протягом трьох останніх років вивозило сміття на території Броварів, знову перемогло в конкурсі. Тепер ідеться про поводження з відходами на території усієї нової Броварської громади – протягом 5-ти років. Після перемоги депутати затвердили оновлений публічний договір про надання послуг і графіки вивезення сміття. Що змінилося і який тепер буде розклад перевізників – про це читайте в матеріалі «Трибуни».

Основні умови та зміни до них

Згідно з новим договором, виконавець, як і раніше, вивозить тверді побутові відходи за двома схемами – контейнерною (переважно в кварталах багатоповерхівок) і безконтейнерною (у приватному секторі). Роботу має виконувати з 0:00 до 20:00 (раніше було – до 18:00).

Під час вивезення за контейнерною схемою, жителі багатоповерхівок скидають своє сміття у контейнери у дворах будинків. Водночас у приватному секторі жителі зобов’язані виносити сміття у спеціальних пакетах ТОВ «Сетлік ТБО» – з 6:00 до 8:00 у визначені графіком дні – та лишати біля будинку чи паркану будинку або земельної ділянки. Об’єм пакета мусить бути не більше як 0,240 куб. м.

смітник

Сміттєвий пакет для приватного сектора

Правила вивезення велокогабаритного сміття та ремонтних відходів залишилися незмінними. Перевізник і клієнт мають окремо погодити заявку на вивезення таких залишків. Для вивезення використовується необхідна кількість контейнерів місткістю 8 і більше куб. м, для розташування якого (яких), відповідно до вимог санітарно-епідеміологічного законодавства України, відводиться спеціальний майданчик. Його місцезнаходження якого доводиться до відома споживачів.

Щоправда, як зазначають жителі приватного сектора Броварів, на практиці великогабаритне сміття перевізник не вивозить. Тому жителі приватного сектора його спалюють.

Читайте також: Спіймали «на гарячому»: на Торгмаші підприємці в бочці спалювали відходи виробництва

Норми утворення твердих побутових відходів, якими керується підприємство, не змінилися. Їх Броварська міська рада затвердила рішенням виконавчого комітету № 471 від 16.04.2019.

Раніше компанія мала надавати споживачу своєчасну та достовірну інформацію про тарифи на надання послуг, умови оплати, графік вивезення відходів. Але тепер перевізник зобов’язаний також інформувати споживача і про наміри змінити тарифи на свої послуги.

Селтік, перевізник сміття

Контейнерний пункт “Селтіка”

Як і раніше, договір укладатимуть на 1 рік. Оплата за послуги здійснюється не пізніше 20 числа кожного календарного місяця. Зменшувати розмір плати можна буде в разі тимчасової відсутності, яку потрібно буде документально підтвердити.

Незмінними залишилися й умови виклику споживачем працівників компанії. Вони мусять прибувати впродовж 3-х робочих годин і протягом 24-х годин усувати виявлені недоліки. У разі, коли недоліки не усунули за 3 робочі дні, розмір плати має бути перерахований.

Слід зазначити, що відтепер «Селтік ТБО» мусить мати укладені договори із суб’єктами господарювання, що надають послуги з перероблення та захоронення побутових відходів.

Форс-мажорні обставини

Також, як і раніше, сторони звільняються від відповідальності за порушення умов договору у разі форс-мажорних обставин. Однак тепер такі випадки  уточнили.

Під форс-мажорними обставинами розуміють обставини, які виникли в результаті непередбачених сторонами подій надзвичайного характеру. Вони включають пожежі, землетруси, повені, зсуви, інші стихійні лиха, вибухи, війну або військові дії, страйк, блокаду, пошкодження мереж сторонніми юридичними чи фізичними особами тощо.

Ліквідація наслідків короткочасної сильної зливи в Броварах, 2019 рік. Фото – Вероніка Кошель

Водночас доказом форс-мажорних обставин є документ Торгово-промислової палати або іншого компетентного органу, ідеться в тексті нового договору.

Графіки вивезення сміття

Нагадаємо, затверджений минулорічний текст договору містив графіки вивезення відходів. Однак, уже за місяць чиновники прибрали їх із документа. А нинішній текст договору – повертає.

Згідно з рішенням, «Селтік ТБО» вивозитиме сміття з територій багатоповерхівок (із контейнерів) у Броварах переважно в понеділок, середу та п’ятницю. Трохи рідше – у вівторок, четвер і суботу. У неділю відходи забиратимуть лише з частини будинків на вул. Київській, а також де-не-де на Старому та Новому масивах, Геологорозвідці, Торгмаші тощо.

Із приватного сектора сміття забиратимуть принаймні раз на тиждень. Протягом робочого тижня – у Броварах. Однак на вулиці Київській – щодня, зокрема й у неділю. Винятком є субота, яка відсутня в розкладі вивезення сміття з приватного сектора громади взагалі.У Княжичах сміття забиратимуть у неділю, а в Требухові – по понеділках.

Із новим договором і графіком вивезення сміття можна ознайомитися за посиланням

Фото – © «Трибуна-Бровари»

Читайте також

  1. Сортувальна лінія: як у ТОВ «Селтік ТБО» сортують тверді побутові відходи. ВІДЕО
  2. За вивезення сміття броварчани платитимуть більше
  3. Екологічна акція «Чисте довкілля»: зібрали понад 50 мішків сміття. ФОТО
Поділіться.

Залиште відповідь