Олексій Федина повернеться з Паралімпіади в Бровари зі «сріблом»

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Олексій Федина з Броварів на своїй коронній дистанції – стометрівці брасом, став срібним призером на Паралімпіаді, яка проходить в японському Токіо. Про це йдеться на сайті Київської ОДА.

Наш земляк, який незмінно перемагав у даній дисципліні на трьох останніх Паралімпіадах та є чинним світовим рекордсменом, цього разу поступився 0,76 секунди Валі Ісрафілову з Азербайджану. Але броварчанину вдалося втримати друге місце від представника ПКР Артура Саіфутдінова.

Загалом броварчанин виступає у класі S12 – серед спортсменів із порушенням зору. Він повністю втратив зір ще у 18-річному віці, але це не завадило йому стати одним з найуспішніших українців в історії Паралімпіад.

П’ять разів 33-річний плавець із Броварів ставав паралімпійським чемпіоном (у Пекіні, Лондоні та Ріо-де-Жанейро), причому тричі робив це саме на дистанції 100 метрів брасом.

Олексій Федина – 4-разовий чемпіон світу на дистанції 100 метрів брасом, а також чемпіон Європи 2018 року.

Станом на ранок 2-го вересня, за загальною кількістю медалей Україна залишається на 4-му місці. Загалом в України 77 нагороди: 19 золотих, 35 срібних і 23 бронзових.

У медальному заліку Україна – на п’ятому місці.