Озеро Біле на Пекарні потрібно екологічно оздоровити – науковці

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні до парку «Приозерного» в Броварах прибули фахівці зі столичних наукових інституцій і управлінь, щоби провести свої навчання, а заодно – запропонувати шляхи вирішення екологічної проблеми з озером Білим. Основні окреслені завдання – підняти в озері рівень води та оздоровити його. Зі слів учасників дискусії, питання фінансування наразі відкрите.

Як розповів доцент кафедри водних ресурсів Державної екологічної академії післядипломної освіти та управління Богдан Кравченко, для вирішення проблем озера Білого найпершим ділом необхідно провести наукові вишукування: щодо динаміки обміління водойми, його санітарного стану тощо. Мають бути виконані також геологічні та географічні дослідження.

Богдан Кравченко

Богдан Кравченко

Зі слів Богдана Кравченка, головним завданням мусить стати стабілізація рівня води. Також, як зазначає доцент, водойму необхідно екологічно оздоровити.

Зауважимо, в порівнянні з попередніми роками, рівень води в озері значно впав, що видно неозброєним оком. На водоймі навіть з’явилися острови.

Читайте також: Чиновники вивчатимуть питання як відновити живлення озера в парку «Приозерний»

Як зазначив Богдан Кравченко, для вирішення таких проблем необхідно посилити як зовнішній водообмін, так і регулювати внутрішній. А також – очищувати стоки, які потрапляють до озера. Місцеві жителі, тим часом, указували, що в озера були підземні джерела, які його живили.

Парк Приозерний

Заступник начальника Басейнового управління водних ресурсів середнього Дніпра Хвича Мепарішвілі звернув увагу, що на сьогоднішній день загалом у світі ситуація з екологією плачевна. Середня температура повітря піднялася на 3 градуси. Якщо нема снігу, дощу – озеро не наповнюється. Йому нема де взяти води. До того ж – пересихає від спеки.

Хвича Мепарішвілі

Хвича Мепарішвілі

Окрім того, ще одна велика проблема – «користувацьке суспільство», коли люди використовують наявні ресурси, не даючи природі нічого навзаєм. Воду видобувають, а назад зливають стоки з хімічними домішками. Рибу – виловлюють.

До проблеми озера Білого необхідно підходити науково, зауважує Хвича Мепарішвілі. Після відповідних вишукувань буде складений проєкт необхідних робіт. Тоді ж і буде зрозуміла картина, як рятувати водойму. Водночас уже зараз зрозуміло, що необхідно буде бурити свердловину і додавати до озера води до певної відмітки.

Читайте також: Фахівці геологорозвідки долучилися до проблем «Приозерного». Передбачені серйозні перевірки

Головний спеціаліст із екології виконкому Броварської міської ради Юрій Жимайлов розповів, що вже на глибині 70 м у свердловині поруч – забруднена вода. Хвича Мепарішвілі, своєю чергою зауважив, що бурити дуже глибокі скважини – по 300-400 м – доволі складно, для цього ще й необхідно брати спеціальні дозволи.

Юрій Жимайлов

Юрій Жимайлов

Юрій Жимайлов розповів, що принаймні під час свого перебування на посаді жодних робіт на озері і в парку не фінансували. Юрій Жимайлов працює головним екологом міста з 2017 року. Зараз лише планується великий проєкт із реконструкції парку «Приозерного» на 17 млн грн. Однак його долю, зі слів можновладця, вирішуватимуть уже нові депутати.

Нагадаємо, у 2016 році проводилися роботи з розчищення озера Білого. Їх припинили після нещасного випадку – смерті школяра, якого, ймовірно, вдарив струм від електрокабеля земснаряду, що виконував роботи на озері. Водночас акваторія води в озері вже тоді стала гіршою.

Фото – Дмитро Карпій, © «Трибуна-Бровари»

Читайте також

  1. Трагедія на озері: батьки дітей повідомляли міські служби, що вода б’є струмом
  2. Комісія припускає, що очисні роботи на озері могли його знищити
  3. Нагосподарювали: очищення озера зруйнувало природний захист від стічних вод
  4. Щоб не вмерло озеро в парку «Приозерний»: флешмоб на захист водойми. Відео

  5. Рубильник у відкритому доступі, відсутність охорони та болото — «прогулянка» озером на Пекарні

Поділіться.

Залиште відповідь