«Пакунок малюка» повертається. Президент підписав закон

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає відновлення видачі «пакунків малюка» після народження дитини. Про це повідомляють у пресслужбі Президента.

Документ вносить зміни до закону «Про державну допомогу сім’ям із дітьми». Йдеться про відновлення натуральної допомоги «пакунок малюка», яку видаватимуть протягом 30 днів після народження дитини.

Закон уточнює перелік громадян, які можуть отримати такий пакунок, якщо немає батьків. Це, зокрема, можуть бути усиновлювачі, патронатні вихователі, прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни новонародженої дитини.

Видаватимуть «пакунки малюка» у закладах охорони здоров’я. Якщо у медзакладі немає такої допомоги, її можна отримати в органах соціального захисту за місцем проживання або перебування.

За повернення цих пакунків депутати проголосували 30 вересня.

Нагадаємо, «пакунок малюка» запровадили в 2018 році, але в липні 2020 уряд вирішив замінити його на грошову виплату в 5 тисяч гривень.

«Бебібоксів» не буде: обіцяють виплатити грошима

Зміни набули чинності з 1 вересня. Щоб отримати виплату, потрібно було звернутися до Приватбанку за соціальною карткою. Робити закупи за отримані гроші можна було лише в закладах торгівлі, які долучаться до публічного договору про реалізацію пілотного проєкту монетизації, а не в будь-яких магазинах.

Проте депутати не погодилися з такими змінами. Повернути саме натуральну допомогу просили і в Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ).

Фото – 34 СУСПІЛЬСТВО

Читайте також:

  1. Із «бебі-боксами» затримка. Чому та яку альтернативу пропонують?

  2. «Бебібоксів» не буде: обіцяють виплатити грошима

  3. “Муніципальна няня” та “бебі-бокси” – спроба підвищити рівень народжуваності

  4. Пологове відділення+гінекологічне=Перинатальний центр або Нове зі старими «дірками»

Поділіться.

Залиште відповідь