Учора, 16 січня, відбулось позачергове засідання координаційної ради з питань АТО при Броварській міській раді. Ветеранів російсько-української війни скликали передчасно, щоби вирішити, який пам’ятник нашим воякам має бути встановлений у місті. Троє проектантів представили свої пропозиції. Утім дорадчий орган не затвердив жодної з них. Водночас учасники засідання визначились із місцем – пам’ятник мусить бути на центральній площі Броварів, на майдані Свободи. Це рекомендаційне рішення набрало більшість голосів серед членів коордради.

Перший проект представила директорка артстудії архітектури та дизайну М-АРТ Марина Тумачок. Вона запропонувала пам’ятник у вигляді тумби та скульптури бійця. На тумбі – зображення козацького хреста, герба Збройних сил України. Запропоновані місця – навпроти прокуратури, де раніше стояв пам’ятник Леніну, або навпроти МКЦ «Прометей». У випадку обрання останнього варіанту, проектом також передбачено висадити дерева, які перекриють фон муралу на МКЦ. Ідею поставити пам’ятник у парку «Перемога» архітекторка відкинула, назвавши її «блюзнірською».

Марина Тумачок

Другий проект продемонстрував архітектор Дмитро Владов. Згідно з його напрацюваннями, пропонують побудувати меморіал і рекреаційну зону площею 200 кв. м. Місце – парк «Перемога», між танком Т-34 та БТР, які присвячені відповідно Другій світовій війні та радянській війні в Афганістані. Новий меморіал може бути поділений на три тематичні зони: пам’яті загиблих в АТО, героям Небесної Сотні, а також іншим загиблим.

Дмитро Владов презентує свій проект

Іще три проекти представив проектант-любитель на ім’я Сергій. Усі пам’ятники обігрують карту України. У двох із них вона поміщена в конструкцію, яка за обрисами нагадує піраміду. У третьому варіанті мапа розміщена на розгорнутій книзі. Зі слів автора, свої проекти він замальовував, знаючи, що місце розташування майбутнього пам’ятника – парк «Перемога».

Один із проектів п. Сергія

У цьому проекті області на карті представлені як частинки пазлу

Присутні члени коордради не дійшли до докладного обговорення проектів. Вони вирішили, що спочатку потрібно визначитись із місцем розташування майбутнього меморіального об’єкта. Після тривалих суперечок більшість погодилась із майданом Свободи – на місці, де нині встановлено хрест загиблим бійцям АТО. Серед аргументів на користь цієї локації – щоби меморіал щодня нагадував чиновникам про війну. Як зазначив секретар коордради, за таке рішення проголосували 9 із 14 присутніх членів.

Слід зауважити, що міський голова Ігор Сапожко, який прийшов під кінець засідання, підтримав встановлення пам’ятника на майдані Свободи. Він запевнив, що жодних проблем не повинно бути, в тому числі, якщо під хрестом виявляться комунікації. Тоді питання встановлення меморіалу потрібно буде розглядати разом із питанням реконструкції площі.

Присутні погодились, або не заперечили, що проекти потрібно готувати під конкретне місце розташування. Тому за пропоновані пам’ятники вирішили не голосувати, давши час архітекторам розробити свої пропозиції та надати їх коордраді та громадськості. Водночас члени дорадчого органу зауважили, що ухвалювати остаточне рішення слід за участі інших бійців АТО та членів сімей загиблих.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: