Пат від «гросмейстера» Сапожка: як змусити гасити борги з місцевого бюджету

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Борги Оздоровчо-реабілітаційного центру (басейн ЗОШ №9) у розмірі 720 тисяч будуть погашені з місцевого бюджету. За таке рішення проголосували депутати Броварської міської ради на 15-й черговій сесії.

За проект однозначно не можна було голосувати у тому вигляді, у якому його подали юридичний та фінансовий відділ міської ради та керівник ОзРЦ Олена Семенюк (секретар міської ради попереднього скликання та колишня член Партії регіонів).

Для початку, це не перший випадок за останні півроку, коли виникають борги у басейну на суму від півмільйона до мільйона гривень — на 2015 рік бюджетом було передбачено вже 900 тисяч, але у середині зими, колишній начальник управління Володимир Онищенко не зміг відзвітувати за витрачені майже 750 тисяч гривень. А тому така неприємна тенденція, як мінімум, потребує розслідування — чому ці борги не просто виникають, а й постійно накопичуються з якоюсь періодичністю. Про це наголошували на бюджетній комісії депутати Володимир Білокінь, Вадим Мутило, Ірина Веремчук.

Далі — 500 тисяч перекидався з резервного фонду і на численні прохання і вимоги депутата Ірини Веремчук у відділах міськради так і не могли пояснити, на які ж статті регламенту чи закону посилаються юристи та фінансисти, пропонуючи черпати гроші з резервного фонду.

Ще 220 тисяч ті, хто готував проект, запланували взяти з деяких програм відділу молоді та спорту. Але на бюджетній комісії начальник фінансового відділу Наталя Постернак так і не змогла точно сказати, що це за програми, з яких знімуть кошти, а начальник відділу молоді та спорту Дмитро Рожков, який нібито сам визвався пожертвувати коштами зі свого відділу, на сесію не з’явився. Можливо, навіть і не знав, що його депутати не проти були послухати. До того ж, на одне засідання бюджетної комісії, попри обіцянки, керівник Оздоровчо-реабілітаційного центру пані Семенюк не прийшла, а на повторному — не надала вичерпний звіт по ситуації.

Апогеєм непідготовленості проекту стало те, що Олена Семенюк надала документи, які засвідчують борги, але коли депутат Ірина Веремчук, яка має бухгалтерську освіту та досвід, проглянула їх, то знайшла ряд невідповідностей у цифрах і показниках. Сама пані Семенюк заявила, що Оздоровчому центру за останні півроку вдалося виплачувати зарплату своєму персоналу вчасно і навіть трохи погасити попередні борги, тому, мовляв, і цифри, подані на сесії, зменшені.

Вислухавши низку аргументів, депутати вже готові були навіть і не підтримувати ненормальне за своєю природою рішення, тим більше, що ситуація красномовно свідчила —перевірка фінансової діяльності керівництва центру просто-таки «плаче».

Жахливий за своєю суттю, але гросмейстерський за комбінацією хід зробив колишній однопартієць Олени Семенюк і керівник у попередній каденції міський голова Ігор Сапожко: він заявив, що голосувати за проект потрібно, оскільки через борги басейн і Оздоровчо-реабілітаційний центр закриють і «діти залишаться без можливості плавати у басейні».

Тонкий і водночас підступний хід був розрахований з дивовижною точністю: люди забудуть усі борги, які зробили чи то Семенюк чи то Олег Лісогор (стверджувати поки що про когось з них не можна), але люди НЕ ЗАБУДУТЬ, що це ДЕПУТАТИ своїм РІШЕННЯМ закрили басейн ЗОШ №9.

Виховано і по-чесному, Ігорю Васильовичу, браво! Такі гросмейстерські таланти «заслуговують» на овації.

П’ять депутатів, а саме — Ірина Веремчук («Солідарність»), фракція «Свобода» у повному складі та двоє депутатів «ДемАльянсу» — Аліна Дяченко та Андрій Саук (Олег Берестовий був відсутній) — утрималися, 26 — проголосували «за».

Зрозуміти тих, хто підтримав цей ганебний проект теж можна, оскільки, якщо закрити басейн школи №9, а потім його знову відкрити, це може потягнути ще на кількамільйонні збитки. Іронія ж у тому, що депутати не доводили Оздоровчий центр до нинішнього стану, а свого часу керівництвом басейну були саме соратники по партії Ігоря Васильовича. Той же адміністративний персонал та бухгалтери, до речі, залишалися на своїх місцях, коли пані Семенюк пішла у депутати, а на її місце обрали Олега Лісогора.

Зокрема, узимку депутат Олег Берестовий оприлюднював документи — розпорядження виконавчого комітету від листопада 2015 року, за якими і при Олегові Лісогору, і при Олені Семенюк заступник був один і той же — Сергій Жеребцов. Цікава деталь: директором цього закладу була колишній депутат міської ради Людмила Жеребцова. Як каже головний кремлівський пропагандист Дмитро Кисельов: «Совпадение? Не думаю».

розпорядження-1

розпорядження-2

Але є надія, що не все втрачено. Депутати наполягли на тому, щоб створити робочу групу по розслідуванню ситуації з боргами ОзРЦ. До неї увійдуть по одному представнику з кожної фракції та один або два позафракційні.

Також депутати домоглися внести у протокол рішення про розробку програми або схеми по залученню до басейну ЗОШ №9 дітей не лише цієї школи, а й інших навчальних закладів.

Поділіться.

Коментарі закриті.