Передвиборні перегони: кандидати в нардепи скаржаться один на одного – новини з ЦВК та ОВК

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Кандидати у народні депутати  активно  проводять зустрічі та агітаційні заходи на території 97-го виборчого округу. Оскільки інструментарний арсенал виборчих кампанії постійно збагачується, то методи і техніки, які використовуються в них, за своєю складністю і скоординованістю вже наближаються до психологічних операцій. В боротьбі за голоси виборців кандидати використовують усі можливі види «зброї».

Так, одним із «легальних» інструментів є нагляд за  дотриманням виборчого законодавства та впливу на діяльність конкуруючого штабу та оскарження дій тих чи інших суб’єктів виборчого процесу.

Днями до Центральної виборчої комісії (далі – ЦВК) надійшло кілька скарг від кандидата  в нардепи по одномандатному виборчому округу №97 Володимира Нідзельського. Останній поскаржився на ведення поза межами правового поля передвиборчої агітації своїми опонентами та просив ЦВК дії кандидатів у народні депутати України –  Олега Іваненка (зареєстровано 7 скарг) та Олексія Здоровця (зареєстровано 3 скарги) – визнати такими, що не відповідають вимогам законодавства про вибори народних депутатів, порушують виборчі права громадян, права та законні інтереси суб’єктів виборчого процесу. А також – зобов’язати вищезгаданих кандидатів у депутати утриматись від вчинення порушень, прийняти рішення про попередження зазначених кандидатів, звернутись до правоохоронних органів із вимогою про перевірку обставин, викладених у скаргах.

Скаржник указує, що на  агітаційних банерах та плакатах кандидата Олега Іваненка (відповідно до переліку в матеріалах до скарг) не зазначено відомостей про замовника, установу, яка здійснила друк, вказівки, що друк здійснено з використанням обладнання, яке належить партії, тиражу, інформації про осіб, відповідальних за випуск та без зазначення посилання на статус відповідного кандидата в народні депутати України. Також, на думку Нідзельського В.О., є ознаки розміщення політичної реклами в одному блоці з соціальною. Мова, вочевидь, йде про рекламу Олега Іваненка, що стосується спортивних здобутків кандидата.

ЦВК у передбаченому законом порядку звернулась до кандидатів у народні депутати України за наданням роз’яснень із приводу фактів, викладених у скаргах Володимира Нідзельського.

Згідно письмових пояснень кандидата в депутати Олега Іваненка, одна виносна конструкція з інформацією про «заплив через Ла-Манш» була викрадена невідомими особами в с.Рудні Броварського району, і тому може бути використана проти кандидата. Появу банера на кафе у смт Баришівка  без «знаків розрізнення» кандидат пояснив доброю волею власника закладу. А розміщення зображення Олега Іваненка з написом «Підтримую!Олега Іваненка» на  приміському маршрутному таксі пояснив власною ініціативою водія маршрутки з метою підтримки Іваненка О.В. як спортсмена-паралімпійця.

Відповідно до ч.9 ст.74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні  та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, забороняється.

Три скарги, направлені в ЦВК Володимиром Нідзельським, стосувались діяльності іншого опонента – кандидата-самовисуванця Олексія Здоровця.

На думку пана Нідзельського, агітаційні матеріали Олексія Здоровця, розміщені у м. Березань та селах Заворичі й Мокрець Броварського району,  також не містять відомостей про замовника, установу, що здійснила друк, тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

Частиною 23 ст.74 Закону України «Про вибори народних депутатів України» виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборчих агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника, установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про відповідальних осіб, забороняється.

4 липня кандидат у депутати Здоровець надав ЦВК примірник агітаційної продукції, яка містить усі необхідні відомості, передбачені чинним законодавством.

Відтак, розглянувши скарги кандидата в нардепи Нідзельського, а також пояснення Олега Іваненка та Олексія Здоровця, Центральна виборча комісія вирішила відмовити в задоволенні скарг на дії зазначених кандидатів.

У результаті цього виборчого «двобою» додалось роботи  Національній поліції України. Правоохоронцям, вочевидь, доведеться шукати викрадену в Олега Іваненка виносну конструкцію з «запливом через Ла-Манш», адже матеріали двох скарг на дії Олега Іваненка та пояснення самого кандидата надіслано ЦВК до правоохоронних органів для перевірки викладених обставин та реагування відповідно до законів України.

Між тим, до комісії нижчого рівня також скаржаться кандидати по одномандатному округу №97.

Так, 2 червня до окружної виборчої комісії (далі – ОВК) поскаржився кандидат від партії «Слуга народу» Микола Галушко на те, що Володимир Нідзельський використовує символіку та логотип партії «Слуга народу» у друкованій передвиборній політичній агітації та на транспорті в Броварах та Броварському районі, а також на Фейсбук-сторінці.

На думку пана Галушка, його опонент використав схожий стиль, подібну кольорову гаму, логотип, гасла, символіку партії «Слуга народу». Скаржник попросив окружну комісію розглянути скаргу, встановити факт порушення, зобов’язати Володимира Нідзельського утриматися від проведення політичної агітації з використанням символіки та логотипу партії «Слуга народу» та зобов’язати кандидата видалити агітацію зі схожою символікою з Інтернет-простору.

Згідно постанови ОВК, скаргу Миколи Галушки було залишено без розгляду, адже без додаткових експертиз комісія не змогла встановити факт порушення. Відтак члени комісії вирішили направити матеріали скарги до правоохоронних органів для подальшого реагування. Паралельно до поліції звернувся й сам кандидат у депутати.

Відео засідання ОВК

Чи стануть ці скарги до ЦВК та ОВК останніми – побачимо згодом.

Нагадаємо, відповідно до календарного плану, 10 липня спливає термін, коли ЦВК може прийняти рішення про скасування реєстрації кандидата в депутати. До цього часу «зійшов і дистанції» лише один із кандидатів у нардепи – Бойко Олег Васильович, який звернувся до ЦВК із відповідною заявою. То ж уже сьогодні стане відомо, чи покине хтось із 19 кандидатів виборчі перегони.

Фото – з Інтернету

Поділіться.

Залиште відповідь