Перейменування частини вулиці Вокзальної винесли на громадське обговорення – ЯК УЗЯТИ УЧАСТЬ

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Броварська міська рада вислухає думки щодо перейменування частини вулиці Вокзальної на честь директора-будівельника Бориса Різничка. За результатами обговорення вирішать, чи виносити це питання на розгляд сесії, де депутати можуть остаточно затвердити рішення. Пропозицію перейменувати вулицю подало ГО ветеранів будівельників Броварів, яке очолював Борис Різничок. У жовтні пропозицію схвалила комісія з питань найменувань та пам’ятних знаків.

Сьогодні на сайті Броварської міської ради з’явилось інформаційне повідомлення про початок громадських обговорень. Згідно із пропозицією, перейменувати планують ділянку вулиці Вокзальної від залізничної станції «Бровари» до вулиці Олега Онікієнка (біля початку вулиці Сергія Москаленка). Обговорення триватиме до 11 січня 2019 року.

Взяти участь у громадському обговоренні можна кількома способами:

  • подати лист письмово у вигляді звернення до Броварської міської ради (відповідно до закону «Про звернення громадян»): занести до відділу звернень громадян, що розміщений в адміністративній будівлі на майдані Свободи по вул. Гагаріна, 18 (вхід із боку поштамту, через Центр надання адміністративних послуг);
  • надіслати «Укрпоштою» лист зі зверненням до Броварської міської ради (відповідно до закону «Про звернення громадян») на адресу: 07400, м. Бровари, вул. Гагаріна, 15;
  • надіслати лист на електронну скриньку міськради info@brovary-rada.gov.ua – такі листи бажано оформлювати так само із дотриманням вимог закону «Про звернення громадян»;
  • надіслати в електронному вигляді через спеціальну форму на офіційному веб-сайті Броварської міської ради за адресою: http://brovary-rada.gov.ua/content/feedback.html ;
  • подати усне звернення телефоном або під час особистого приймання; телефоном звернення можна подати за номером контакт-центру Броварської міської ради – (045 94) 6-11-11; також звернення приймають в урядовому контактному центрі за безкоштовним номером 15-45.

Докладніша інформація про способи подання звернень громадян – на сайті Броварської міської ради. Організатори окремо зауважують, що анонімні звернення не приймаються. А за спроби підробити підписи, наприклад, у колективних зверненнях передбачена кримінальна відповідальність.

Вулиця Вокзальна на мапі Броварів

Зазначимо, рішення про перейменування вулиці на честь Бориса Різничка протягом останніх 5 років розглядають не вперше. Однак до того топонімічні комісії різних скликань не давали руху цьому питанню. Під час останнього обговорення думки членів комісії розділились навпіл.

«За» проголосували усі присутні чиновники міськради: керівниця управління містобудування та архітектури Лілія Рибакова, заступниця очільниці відділу культури Лариса Метьолкіна та керівник архівного відділу Сергій Кисельов. А також – Ольга Сокур.

Голоси «проти» віддали голова комісії, активіст і журналіст Дмитро Карпій, депутат міськради від БПП «Солідарність» Володимир Опалько, краєзнавець Володимир Гузій і директор Броварського краєзнавчого музею Віктор Корявий.

Під час засідання були присутні близько 5-ти колег Бориса Різничка і членів ветеранської організації будівельників. З їхніх слів, Борис Різничок зробив значний внесок у розбудову Броварів і Київської області. Тому він заслуговує бути увічненим у топоніміці міста.

Ветеранам-будівельникам активно опонували Володимир Опалько, Володимир Гузій та старша наукова співробітниця Броварського краєзнавчого музею Марія Овдієнко. Вони зауважували, що постать Бориса Різничка є досить “пересічною”. Він не жив у Броварах. До того ж, таке перейменування може створити прецедент, після чого свої схожі пропозиції масово почнуть подавати інші колеги інших директорів радянської доби.

Голова комісії Дмитро Карпій зауважив, що доказів вагомості постаті Бориса Різничка немає, тому перейменування вулиці на його честь може суперечити чинному законодавству. У своїй окремій думці очільник колегіального органу також звернув увагу на те, що голова ветеранської організації Михайло Карпенко під час засідання нібито неодноразово поширив недостовірну інформацію.

Начальник архівного відділу міськради Сергій Кисельов зазначив, що свій голос «за» він віддає для того, щоби почути і зважити думки громадськості, і вже після того робити остаточні висновки.

Як зауважив голова комісії Дмитро Карпій, чотирьох голосів із восьми вистачило для ухвалення рішення, оскільки таким чином прописане положення про колегіальний орган. Після закінчення громадського обговорення комісія знову збереться на засідання, де підіб’є підсумки та ухвалить рішення – чи давати рух перейменуванню частини вулиці Вокзальної.

Поділитись

Про Автора

Leave A Reply