Перепис населення України планують провести через смартфон

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Міжнародна практика рекомендує проводити перепис населення раз на 10 років. Такий строк є найбільш оптимальним для формування цілісної, достовірної картини соціально-економічної та демографічної ситуації. В Україні готуються провести перепис населення через смартфони. Першим кроком перед всеукраїнським переписом 2020-го року буде тестування наприкінці 2019-го. Про це зазначив перший віце-прем’єр-міністр – міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів у своїй колонці на Liga.net.

«В Україні перепис населення має додаткове завдання – встановити місце проживання вимушених переселенців внаслідок анексії Криму та війни на Сході. А їх, за різними даними, в Україні від 1,3 до 1,7 млн осіб, і вони мають право на соціальну допомогу та інші пільги. Крім того, дані про фактичну чисельність населення є базою для формування регіональних бюджетів, визначення розміру субвенцій, розрахунку навантаження на транспортну інфраструктуру, необхідну кількість садочків, шкіл, мед закладів», – зазначив віце-прем’єр.

Степан Кубів додає, що новий формат перепису тестуватимуть уже у грудні 2019 року. Як альтернативу паперовій анкеті, громадянам запропонують самостійно заповнити відповідні дані в електронному кабінеті домашнього господарства. Наприклад, через смартфон.

За словами віце-прем’єра, якщо зібрати в один всі наявні електронні реєстри в Україні, можна отримати повну базу персональних даних українців: інформацію про освіту, професію, дохід, дату народження/смерті, зміну сімейного стану, родинні зв’язки, наявність дітей, їхню кількість, стать і вік та багато іншого. А технологія блокчейна дозволить захистити таку базу даних.

«Заповнена інформація буде захищена спеціальним шифруванням, щоб обмежити доступ до персональних даних під час передачі на центральний сервер. Для тих, хто не хоче або не може самостійно заповнити дані в електронній формі, ми пропонуємо відповісти на питання традиційної анкети, які будуть мати представники команди перепису на спеціальному планшеті або смартфоні», – пояснює Степан Кубів.

Дані будуть захищені, запевняє міністр економічного розвитку, й  потраплятимуть на центральний сервер Держкомстату. В сумі вони і дозволять зрозуміти соціологію та демографію регіону, фактичну кількість мешканців та іншу інформацію без її персоналізації. Після аналізу ефективності такого способу планують  провести не тільки всеукраїнський перепис населення 2020 року, але й перейти до наступного етапу – цифровізації інших подібних заходів: від електронних опитувань щодо важливих питань до виборів президента або Верховної Ради через смартфон.

Із 1897 року до 2001-го, на території сучасноі Україні відбулося 13 переписів населення:

  • 1897 року (за часів Російської імперії);
  • 1900 року (Австро-Угорська імперія);
  • 1930 року (Румунія та Чехословаччина);
  • 1931 року (Польща);
  • 1926, 1937, 1939, 1959, 1970, 1979, 1989 років (СРСР);
  • 2001 року (Україна).
Поділитись

Про Автора

Leave A Reply