Перевізник сміття «Амуссон Київ» йде з Броварів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

ПП «Амуссон Київ» – компанія, яка півроку тому виграла конкурс із перевезення сміття, залишає Бровари. Про це  журналістам «Трибуни-Бровари» повідомив засновник і власник фірми ТОзВ «А-Муссон» Анатолій Маковський – батько керівника підприємства «Амуссон Київ» Сергія Маковського. Причиною такого рішення, за словами Маковського-старшого, є недотримання мерією Броварів своїх зобов’язань.

Ще чотири місяці тому співзасновниця фірми з вивезення сміття – ТОВ «Комунтранс-Бровари» Ірина Федорченко  запевняла: із новим перевізником сміття – ПП «Амуссон Київ» влада міста вчинить так само, як і з ними: щоб зекономити гроші, ЖЕКи працюватимуть по графіку, а не залежно від накопичення сміття, тож реально щомісяця доведеться вивозити відходів значно більше, ніж зазначено в угоді. Відповідно більше і сплачувати за утилізацію. Власне тому, переконувала Ірина Федорченко, свого часу не втрималися «на плаву» і КП «Служба замовника» та їхнє товариство.  

Чому йде «Амуссон Київ» і що може його зупинити?

Власне, слова Ірини Федорченко стали пророчими: «Аммусон Київ» йде з Броварів. Зауважимо: і це при тому, що «зайшов» перевізник за попередніх домовленостей з владою. Перший очікуваний результат – обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України виявило ознаки порушення у діях Броварського міськвиконкому під час проведення конкурсу на визначення виконавця послуги з вивезення твердих побутових відходів та розпочало розгляд справи. Другий прогнозований результат – «Аммусон Київ», як і свого часу «Комунтранс», яке також «у ручний» спосіб завели в Бровари, ризикує залишити  місто із шлейфом нарікань та невдоволення за надання послуг. Та, найголовніше, місто залишається біля того ж «розбитого корита»: сміттєва проблема в місті залишається не вирішеною.

Як стверджує Анатолій Маковський, нещодавно вони написали в мерію листа, де повідомили, що хочуть розірвати угоду, позаяк чотири місяці працюють собі в збиток. Цього б не сталося, зазначає пан Маковський-старший, якби влада Броварів виконувала свої зобов’язання перед підприємством. Однак, намагаючись зекономити, лише  використовує їх і зовсім не дбає про майбутнє міста, яке стоїть на межі потоптання у відходах.

Сергій Маковський (ліворуч) – керівник ПП “Амуссон Киів” та Анатолій Маковський – фактичний власник підприємства. Під час тендерних торгів. 2017 рік.

Анатолій Маковський

По-перше,  каже пан Маковський, згідно з угодою, «Амуссон Київ» зобов’язувався обслуговувати 75 тисяч містян, однак сплачують за послугу тільки 50 тисяч – мешканці приватного сектору не укладають угод на вивезення сміття, хоча ціна близько 12 грн  з людини, тож підприємство змушене 25 тисяч населення обслуговувати за власний кошт.

По-друге, до сьогодні місто так і не надало в оренду  підприємству обіцяну земельну ділянку для будівництва сортувальної лінії сміття. Так, біля нового кладовища ділянка не підійшла, позаяк туди немає під’їзду, каже пан Маковський. А КП «Бровари-Благоустрій» не побажало  під сортувальну лінію віддавати частину власної території.

По-третє, підвищення тарифу з 34,66 грн  до 64,84 грн/м куб відбулося  із затримкою у 3 місяці, тож фірма значно заборгувала за кредит, який взяла, щоб «зайти» в місто. Та і новий тариф – збитковий, позаяк ціни на пальне зросли, а за чотири місяці на ремонт спецтехніки витратили 800 тис. грн, адже  дороги, особливо в Старій частині міста, бажають кращого. У свою чергу працівники підприємства  відмовляються працювати за 7 тис. грн. Тож, щоб покрити витрати та не працювати в «мінусі», ціна на вивезення сміття в Броварах, стверджує підприємець, має складати не менше 100 грн/м куб із ПДВ для броварчан, які проживають у багатоповерхових будинках. Нині у м. Глеваха Київської обл. – 176 грн/м куб, у Василькові –  114 грн/м куб. 

По-четверте, полігон «Десна-2» працює до 16 год., і з кількох об’єктивних причин 4 сміттєві машини «Амуссон Київ» часто не встигають потрапити на полігон у визначений час, тому змушені  простоювати всю ніч навантажені, що дуже пожежонебезпечно. Тож підприємство змушене транспортувати броварське сміття на полігон за сотню кілометрів, що надто збитково.  

По-п’яте, якщо у великих містах можна перекрити ціну об’ємами, то в Броварах працюють кілька  організацій із вивезення сміття, які між собою конкурують. При цьому, зазначає Анатолій Маковський, офіційною фірмою-перевізником сміття є лише «Амуссон Київ». Інші ж перевізники зайшли в місто без тендерів і працюють без затверджених мерією тарифів.

У свою ж чергу, підприємство свої зобов’язання перед містом виконало, стверджує пан Маковський: закупило 450 пластикових наземних контейнерів, хоча зобов’язувалося придбати – 300;  25 – великих підземних, 55 контейнерів  для розподільного збору сміття. І готове продовжувати працювати в місті, якщо влада міста виконає свої обіцянки. І стверджує: навіть якщо в Бровари прийде інший перевізник – проблема не вирішиться, адже ніхто не працюватиме собі у збиток. Так, під час засідання  Асоціації  перевізників  Київщини він оголосив, що йде з Броварів, та коли партнери по бізнесу дізналися  тарифи з вивезення побутових відходів, від пропозиції працювати в Броварах відмовилися, каже Анатолій Маковський.

Перспектива

Про те, що лише за кілька днів у місті може виникнути сміттєвий колапс, броварчани могли відчути  напередодні Нового 2018 року: чотири дні «Аммусон Київ» не вивозив сміття  і вулиці Незалежності, Короленка, Героїв УПА, Ярослава Мудрого, Героїв Небесної Сотні, Сергія Москаленка, Олімпійська  та інші просто потопали в непотребі.

Тоді, за словами  Анатолія Маковського, відбувся  лише невеликий збій у роботі підприємства, позаяк  міжбудинкові проїзди  від снігу не розчистили. До того ж, мешканці залишили біля будинків автівки, що заважало проїздові спеціалізованих машин. Але реально може настати той час, що з Броварів не вивозитимуть сміття тижнями чи місяцями, адже  переповнені полігони вже відмовляються  приймати не сортовані відходи: згідно із Законом України “Про відходи“, до якого були внесені відповідні зміни ще 2012 року,  від 1 січня 2018 року в Україні встановлюється заборона на захоронення не перероблених (необроблених) побутових відходів, тож українці просто зобов’язані сортувати сміття. До того ж великогабаритні, ремонтні та небезпечні відходи у складі побутових мають збиратися окремо від інших видів.

Нагадаємо: ще у вересні минулого року мешканці Броварів  висловлювали своє невдоволення роботою нового перевізника сміття. Так, «Амуссон» закликає сортувати сміття, при тому на баках немає конкретних написів: що куди кидати. Більше того, біля частини  будинків – по одному контейнеру, тому мови про сортування сміття немає. Невдоволені броварчани і цінами на пакети для сміття – близько 7 грн за маленький і 18,50 грн –  за великий пакет. При тому пакети у продажу є не завжди. Містяни наголошують, що і саму фірму відшукати в Броварах проблематично, а на дзвінки там не відповідають.

Фото – авторки та з мережі FB

Поділіться.

Залиште відповідь