Перспективи броварського радіо: «роздержавлення» та перехід на FM-мовлення

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Сьогодні, 7 травня, за радянських часів було прийнято відзначати День радіо. До цієї дати журналісти “Трибуни” поцікавилися станом і перспективами Броварської редакції міськрайонного радіомовлення. 2018 року радіостанція ще офіційно існує та виходить у дротовому мовлені, однак планує перехід на FM-частоти. Тим паче, що останніми роками число радіоточок невпинно скорочувалось.

Торік, під кінець грудня, Броварська міська рада затвердила програму діяльності та фінансової підтримки міськрайонної редакції радіомовлення на 2018 рік. Як і було запропоновано, депутати виділили рекордну суму – 1,026 млн грн (із них за рахунок району – 652,1 тис. грн). Для порівняння, попереднього року броварське радіо профінансували лише на 342 тис. грн (згодом дофінансувавши до суми в 502 тис. грн.), а позаминулого – 200 тис. грн.

При тому, невпинно зменшується і число радіоточок у Броварах та Броварському районі. У програмі фінансування радіо на 2013 рік таких зазначили 6,5 тис. Уже через два роки – 3,5 тис. За 2017 рік – лише 2,5 тис. Скільки лишилося радіоточок після того, представники медіа вже не уточнюють.

Не хоче говорити про число радіоточок і балансоутримувач ПАТ “Укртелеком”

Можливо, саме через зменшення «дротових» абонементів, у програмі на 2018 рік передбачили перехід броварського радіомовлення на FM-частоти. Принаймні журналісти планують здійснити прорахунок і взяти участь у конкурсі на радіочастоти. А саме, на FM- мовлення та малопотужне FM- мовлення – 5-30 Вт. На інформаційно-консультаційні послуги для отримання відповідної ліцензії в бюджеті передбачили 7 тис. грн.

Схоже, броварське радіомовлення не планує здаватися і закриватися. Окрім планів на FM-частоти, медійники також передбачили поліпшення технічного оснащення: купівлю студійного обладнання, комплекту для передавання аналогового стереосигналу, а також станції для передавання аналогового радіо та передавального обладнання.

Як і раніше, журналісти обіцяють транслювати рубрики «Історія рідного краю», «Броварщина літературна» та «Таланти Броварщини». У програмі розвитку зазначено, що слухачі отримуватимуть інформацію про планові  заходи, які проводяться керівництвом міста. Загалом же на рік передбачено всього 160 годин ефіру, тобто кожна година обійдеться платникам податків у 6,4 тис. грн.

Абонентська радіоточка радянських часів

У документі також ідеться, що в разі необхідності редакція міськрайонного радіомовлення готуватиме для трансляції термінові повідомлення про природні та техногенні небезпеки. Власне, однією із функцій дротового радіомовлення називають саме оповіщення населення у випадку надзвичайних ситуацій. Втім, через борги, уже за тиждень необхідну для оповіщення Київської області апаратуру «Укртелеком» планує демонтувати і вивезти.

Однак, не лише цей факт може поставити під питання існування броварського радіомовлення. Відповідно до законодавчих змін, до кінця 2018 року всі комунальні та державні медіа в Україні мають стати незалежними від влади. Для цього необхідно здійснити низку заходів, які, зокрема, забезпечать прозорість власності та фінансування. Чи виконає радіо ці умови?

Зазначимо, що сьогодні, 7 травня, з радянських часів в Україні прийнято відзначати День радіо – на честь нібито першого сеансу радіозв’язку, який здійснив російський винахідник Олександр Попов. Водночас, низка дослідників ставлять під сумнів його першість у цій справі. Слід зазначити, що у світі під патронатом ЮНЕСКО Всесвітній день радіо святкують 13 лютого. Окрім того, 16 листопада в Україні відзначають День працівників радіо, телебачення та зв’язку.

Поділіться.

Залиште відповідь