Підозра в розкраданні коштів: Здоровець звинувачує Сафронова

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Для колишнього секретаря міськради Олексія Здоровця виявилася новиною інформація про здійснення Слідчим управлінням ГУ Нацполіції в Київській області досудового розслідування за статтею «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем» та підозра в розкраданні бюджетних коштів. Про це пан Здоровець особисто повідомив «Трибуні-Бровари».

Нагадаємо, у судовій ухвалі Шевченківського районного суду м. Києва повідомляється, що в ході досудового розслідування встановлено, що в період першого півріччя 2016 року підконтрольні секретарю Броварської міської ради підприємства — ТОВ «Коммерс Енерджи Компані» та ТОВ «Петерс-Констракшн» — здійснили розкрадання бюджетних грошових коштів під час проведення ремонтних та будівельних робіт на об’єктах інфраструктури м. Бровари. Тоді ж у квітні 2016 року одна зі згаданих компаній — ТОВ «Петерс-Констракшн» — отримувала замовлення у КП «Броваритепловодоенергія» на сумнозвісні лічильники.

«Інформація, про яку Ви говорите, для мене новина. Жодних питань до мене чи викликів з боку поліції не було. Вважаю, що це або дії моїх політичних опонентів, або якась помилка», — сказав Олексій Здоровець.

Водночас Здоровець зазначив, що після скандальної сесії 18 березня, коли «Свобода» вимагала від нього скласти депутатський мандат, він перебував на лікуванні у столичній лікарні, а потім ще певний час на домашньому лікуванні, тож не міг, за його словами, вести якісь справи чи займатися документами. «Коли я повернувся до роботи, була скликана позачергова сесія і мене з посади звільнили. Тож фактично виконувати обов’язки секретаря я не міг (призначили депутата секретарем 22 лютого — прим. Т. Б.). Підписувати якісь папери я не міг фізично», — розповів Здоровець.

Щодо компаній ТОВ «Коммерс Енерджи Компані» та ТОВ «Петерс-Констракшн», то як повідомив Здоровець, усі угоди між ними і КП «Броваритепловодоенергія» укладалися на момент, коли він перебував у лікарні в столиці.

«Це все абсурд Сергія Сафронова (на той час керівник КП «Броваритепловодоенергія» — прим. Т. Б.), який посилався на те, що я мав до цих угод стосунок. Мене почали вплутувати в цю історію після того, як я відкрито заявив про свою позицію як опозиціонера до чинної міської влади. Щодо ТОВ «Коммерс Енерджи Компані», то я робив запит на інформацію щодо неї в рамках моніторингу компаній, які виконують підрядні роботи на замовлення міської ради. У мене виникла підозра щодо її компетенції і чи пішли бюджетні кошти за призначенням. І ось після мого запиту раптом телефонуєте Ви і говорите про те, що мене пов’язують із цією фірмою. У співпадіння я не вірю. Тільки-но я подаю якісь запити, як мене починають пов’язувати з якимись діями чи фірмами.

Договори з фірмами підписував керівник КП «Броваритепловодоенергія» Сергій Сафронов. Депутат і секретар міської ради до підписування документів не може мати доступу. Та й із Сафроновим ми бачилися лише кілька разів. Одного разу ми спілкувалися на підвищених тонах, оскільки людина систематично була відсутня на роботі і не виконувала свої робочі обов’язки. Я навіть висловлював свою позицію, що людина не відповідає за фаховими якостями своїй посаді, але Сапожко, як зазвичай, спустив усе на гальмах.

Зазначу, що в ухвалі суду говориться про секретаря міської ради, який працював у перше півріччя 2016 року. Нового секретаря (Петра Бабича — прим. Т. Б.) призначили 31 травня 2016 року, а півріччя завершується 1 липня, чи не так?

Вважаю, що проти мене йде системна боротьба. Крім того, що погрожують та ріжуть шини на автомобілі, додалося ще й прив’язування мене до різних фірм», — розповів Здоровець.

Також пан Здоровець пояснив, що підштовхнуло його перейти в опозицію до міського голови Ігоря Сапожка.

«Ні для кого не секрет, що коли обирався секретар, відбувалися договірняки: партійне керівництво «Свободи» в обмін на свого секретаря пропонувало підтримати заступників міського голови. Моєї думки ніхто не запитував і не брав до уваги, хоча я й розумів, що маю керуватися принципами команди. Але виконавши усі домовленості і зобов’язання перед командою, тобто проголосувавши за заступників міського голови, я повернувся до тої позиції, яка у мене була від самого початку — опозиція до міського голови.

Та коли я став секретарем, до мене почали лунати закиди про складання мандату. І на сесії, коли мене побили, це була спланована акція, яку зі свого боку підтримав Сапожко для того, щоб я склав мандат. Ви коли-небудь бачили, щоб на час сесії відключалися ліфти, замикалися всі двері? Другий поверх міської ради був заблокований щойно мер вийшов із зали. Цю команду дав Сапожко. Для мене це не співпадіння, а чітко спланована акція з обох боків. Ніхто не очікував, що я вистрибну з вікна. Я у співпадіння не вірю», — зазначив Здоровець.

У коментарі «Трибуні-Бровари» голова фракції «Свобода» Олег Шевчук назвав звинувачення Здоровця у спланованій проти нього акції спільно із міським головою маячнею.

«Здоровець підписував партійне положення про те, що якщо він не дотримуватиметься лінії партії, то він має скласти мандат. І на сесії тоді прийшла громада вимагати, щоб він склав мандат. Жодних домовленостей із Сапожком бути не могло.

Олег Шевчук

Щодо причетності Здоровця до фірм, які фігурують в ухвалі суду та можливої причетності до розкрадання бюджетних коштів, хай з’ясовує слідство. Але я вважаю, що зараз Олексій «ліпить» із себе опозиціонера, аби перевести усі звинувачення на його адресу в політичну площину», — зауважив Шевчук.

На жаль, «Трибуна-Бровари» не змогла вийти на зв’язок з колишнім керівником КП «Броваритепловоенергія» Сергієм Сафроновим: автовідповідач його телефону сповіщав, що абонент не може прийняти дзвінок.

Фото “Маєш право знати”

Поділіться.

Залиште відповідь