Замість ринку «Нива» може з’явитися BILLA. Підприємці вимагають зупинити свавілля власника

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У четвер, 21 грудня, перед початком засідання 36-ї чергової сесії міської ради близько двох сотень підприємців ринку «Нива» зібралися під будівлею виконкому. Люди звернулися до депутатів із проханням допомогти у протистоянні з власником ринку.

Як розповідають підприємці, на початку грудня ринком почали ширитися чутки, що “Ниву” хочуть продати. Однак в адміністрації із цього приводу не давали жодної інформації. 14 грудня підприємцям почали роздавати листівки, у яких невідомі стверджували, що власник ринку змінився і 0.3945 га землі в центрі міста перейшли в інші руки. І хоча цільове призначення ділянки — будівництво та обслуговування будівель ринкової інфраструктури, на її місці планують торговельно-розважальний центр (ТРЦ ). Натомість понад 15 років існує проект критого ринку, який може стати прикрасою центру міста. І підприємці мають зобов’язати чиновників прислухатися і до їхньої думки.

Самі підприємці розповідають, що ніякого попередження не було. Розповідають, що наразі власник ринку вимагає звільнити місця до 15 січня. Однак підприємці стверджують, що такий термін — закороткий. У результаті люди ризикують лишитися без робочих місць під час новорічних свят і за несприятливої погоди.

Аби завадити власникові, підприємці зібрали близько п’ятисот підписів під зверненням до депутатів міськради. У ньому вони просять створити робочу групу для вирішення конфлікту. Автори звернення також вважають доцільним не передавати власнику ринку частини земельної ділянки вздовж вул. Героїв Небесної Сотні, 4 та провести громадське обговорення про подальше існування ринку або ж будівництво нового. Ініціативна група виступила перед депутатами, представивши своє звернення.

Як повідомив міський голова Ігор Сапожко, зі слів власника, наразі проводяться перемовини з австрійською компанією “BILLA“, результат яких буде відомий 15-20 січня 2018. На думку міського голови, робоча група на чолі з Петром Бабичем, до якої також входитимуть самі підприємці та депутати, зможе вирішити конфліктне питання. Поки що, на думку міського голови, шляхів вирішення кілька: продовження “перехідного” періоду, аби підприємці встигли звільнити робочі місця, або ж будівництво нового сучасного ринку. Депутати підтримали рішення Ігоря Сапожка щодо створення робочої групи, а міський голова пообіцяв підготувати відповідне розпорядження уже завтра. 

Нагадаємо, чутки про продаж «Ниви» ширяться містом уже не перший рік. На його місці нібито хочуть побудувати то сучасний критий ринок, то багатоповерхівку, то торговельно-розважальний центр, то «Макдональдс». Навіть називають причину таких змін: мовляв, у центрі Броварів не місце «шанхаю», де якість продуктів сумнівна.

Як писала “Трибуна” раніше, сам власник Валентин Савицький розповідає: «Про те, що ринок продається, заявлено ще 2 роки тому. Люди попереджені. Ми погодили з мером і він сказав, що підприємцям буде куди перейти, адже побудовано два нових ринки». Він також зауважив, що люди мають вибратися на інші ринки міста, бажано, до 1 січня, адже в новому році з ними ніхто не продовжить угоду (укладену до 31.12.2017 р.), так як і не буде угоди на надання електроенергії та охоронних послуг. «Замість нього (ринку, — прим. ред.) буде красивий сучасний торговельний майданчик — одноповерхова будівля. Нинішній ринок старий, тому закриваємо його на реконструкцію із залученням інвестора», — повідомив власник “Ниви”. 

Поділіться.

Залиште відповідь