Підприємцю, який не сплатив 3 млн грн податків, повідомлено про підозру

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Прокуратура Київської області повідомила про підозру приватному підприємцю, який займався пошиттям та реалізацією виробів із хутра, та протягом 2015 – 2017 років умисно ухилявся від сплати до бюджету податку на додану вартість, податку з доходів фізичних осіб та єдиного податку на суму майже 3 млн грн.

Прес-центр прокуратури зазначає, що 42-річний приватний підприємець організував виробництво з пошиття виробів із хутра з використанням найманої праці, однак без відображення в офіційному обліку та податковій звітності відомостей, пов’язаних із обчисленням та сплатою податків до бюджету з метою приховати дійсний об’єм виробництва та обсяг готової продукції, яка підлягає реалізації.

Так, в період з 2015 по 2017 роки, чоловік здійснював реалізацію виготовлених виробів із хутра через численні торгівельні приміщення у місті Києві та інтернет-магазині і заробив понад 14 млн гривень. З метою ухилення від сплати податків, у порушення вимог Податкового кодексу України, підприємець подавав до контролюючого органу податкові недостовірні декларації про майновий стан і доходи, що призвело до ненадходження в бюджет податків на суму майже 3 млн грн.

Прокурором у кримінальному провадженні заявлено позов на вказану суму.

За процесуального керівництва Броварської місцевої прокуратури зловмиснику повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 212 (умисне ухилення від сплати податків, вчинене особою, що займається підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у великих розмірах) КК України.

Підозрюваному загрожує покарання у вигляді штрафу до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Поділіться.

Залиште відповідь