Підвищення тарифів на електричну енергію з 1 жовтня – фейк, – Міненерго

Pinterest LinkedIn Tumblr +

У засобах масової інформації поширюється недостовірна інформація щодо підвищення тарифів на електричну енергію для населення з 1 жовтня 2020 року – переконують у Міністерстві енергетики України.

Як зазначено в повідомленні на сайті Міненерго, і в їхньому відомстві, і в Уряді неодноразово наголошували, що в умовах складної соціально-економічної ситуації ціна електричної енергії для населення до кінця поточного року залишатиметься незмінною.

Тарифи на електроенергію, що відпускаються населенню, встановлені постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг від 26.02.2015 № 220.

Згідно з цією постановою, ціна на електричну енергію становить (із ПДВ):

  • до 100 кВт/год – 90 коп за кВт/год,
  • понад 100 кВт/год – 168 коп за кВт/год.

Збереження фіксованого пільгового тарифу на електричну енергію для населення в умовах нової моделі ринку електричної енергії здійснюється в рамках механізму ПСО. Його запроваджено постановою Кабінету Міністрів України від 05.06.2019 № 483 «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на учасників ринку електричної енергії для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії» (зі змінами).

«Ціна на електричну енергію для населення в Україні не переглядалася з 2017 року і наразі є найнижчою серед усіх країн Європи. В тому числі – в 1,2-2 рази нижчою ніж в сусідніх з Україною країнах», – повідомляється на сторінці Міністерства енергетики України.

Читайте також:

  1. Акція протесту проти грабіжницького тарифу

  2. Перелік будинків із новими управителями і тарифами

  3. Тарифи на воду зростуть через підвищення зарплат українців

Поділіться.

Залиште відповідь