Помер Леонід Кляшторний – майстер художнього оброблення металу

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

18 травня, після тривалої боротьби з хворобою, перестало битися серце заслуженого майстра України, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Леоніда Кляшторного. 19 травня із ним попрощались у Петропавлівському соборі в Броварах. Про це повідомляють у Бориспільській єпархії Української православної церкви (московського патріархату). Поховали митця на території храму.

Як зазначено в Енциклопедії сучасної України, виданні Національної академії наук України, Леонід Кляшторний народився 1 листопада 1950 року у місті Мозир, що в Білорусі. Здобув спеціальність майстра художнього оброблення металу.

У 1971 – 1978 роках працював художником, майстром на підприємствах Києва. У 1978 – 1997 роках – на художньому комбінаті «Укрпобутреклама». Із 1973 року брав участь у всеукраїнських мистецьких виставках.

Володів техніками лиття, кування, тонування, філіграні, інкрустації, чорніння, карбування. Виробляв ліхтарі, люстри, чаші, декоративний посуд, шаблі, булави, пірначі, пістолі, мечі, церковне начиння для православних храмів.

Фото робіт майстра

щоби збільшити, натисніть на зображення

У московському патріархаті розповідають, що Леонід Кляшторний був прихожанином Петропавлівського собору в Броварах, де «своїми руками творив красу». Його роботи входять до приватних колекцій художніх виробів і храмів у багатьох країнах світу.

Як стало відомо «Трибуні», митця поховали на території Петропавлівського собору.

Світлини з прощання та могили Леоніда Кляшторного, 19 – 20 травня

щоби збільшити, натисніть на зображення

Фото із сайтів Енциклопедії сучасної України та Бориспільскої єпархії УПЦ (МП), а також Дмитра Карпія, © «Трибуна-Бровари»

Читайте також:

    1. Помер Володимир Зотов – видатний спортивний діяч Броварів
    2. Місто, люди і місця: Софроній Костира – герой, що боровся за незалежність України 100 років тому
    3. Сьогодні народився Іван Батечко, на честь якого назвали вулицю в Броварах
    4. Григорій Чупринка. 140 років тому народився поет і борець за незалежність України
    5. Помер 95-річний дідусь: першу жертву COVID-19 на Броварщині підтвердили
Поділитись

Про Автора

Leave A Reply