Понад 1 млн грн на передвиборну кампанію Зеленського дав працівник СТО з Броварів

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Двоє жителів Броварів пожертвували на передвиборну кампанію кандидата в президенти Володимира Зеленського понад 1,5 млн грн. Найбільше дав майстер-приймальник одного з київських СТО Олександр Пальоха – понад 1 млн грн. З-поміж усіх благодійників, які вирішили фінансово підтримати зазначеного учасника виборчих перегонів, ми також звернули увагу на Миколу Ценова, батька керівника поліції Київської області, який не пожалкував півмільйона гривень «кандидату Зе». Тим часом конкурент Володимира Зеленського на головну державну посаду, президент Петро Порошенко, не брав жодних пожертв для виборчої кампанії, використовуючи лише власні гроші. Водночас виборчий фонд чинного Гаранта став найбільшим із-поміж усіх 39-ти кандидатів. Про це йдеться у проміжних звітах кандидатів, оприлюднених на сайті ЦВК перед І туром виборів.

Як зазначено в проміжному звіті кандидата Володимира Зеленського за період із 1 лютого до 18 березня, загалом кампанія була профінансована на 95,4 млн грн, з яких левова частка – 68,4 млн грн – це гроші від фізичних осіб. Решта – власні кошти кандидата, його партії, а також від чотирьох компаній, переважно з Черкащини. Слід зазначити, що в другому і останньому наразі проміжному звіті – за період із 7 по 13 квітня – єдиними коштами на передвиборну кампанію стали два транші від партії – загалом на суму в 44,6 млн грн.

Виборчі фонди відповідно до перших проміжних звітів. Джерело – https://www.chesno.org/post/975/

Серед фізичних осіб, які пожертвували «кровні» на кампанію Володимира Зеленського, вказано двох людей із Броварів – Олександра Пальоху, який вклав 1,028 млн грн, і Олексія Мозгового, що віддав 490 тис. грн. Журналістам «Трибуни Броварів» вдалось поспілкуватися з обома: кожен із них підтвердив, що вніс свої гроші у виборчий фонд, однак про джерела походження коштів чоловіки спілкувалися неохоче.

Розпитавши у «бізнес-колах» Броварів про невідомого мільйонера Олександра Пальоху, вдалося дещо довідатись. Знайомі жертводавця, які попросили не називати імена, щиро здивувалися статкам чоловіка. Вони розповіли, що років 6 тому Олександр Пальоха працював на «Укртранссервісі» майстром-приймальником. Зараз же працює на аналогічній посаді на СТО «Автосиметрія» в Києві по вул. Народного ополчення.

Олександр Пальоха. Джерело фото – https://www.facebook.com/profile.php?id=100009394017010

За телефоном «Автосиметрії» підтвердили, що мають такого працівника. Не заперечив своєї професії нашим журналістам і сам Олександр Пальоха. Але як саме він накопичив достатньо статків, щоби мати можливість віддати цілий мільйон на виборчу кампанію?  Жертводавець переконує, що заробляв і відкладав.

Слід зазначити, що у відкритих реєстрах не вдалося знайти за Олександром Пальохою жодного бізнесу. На нього зареєстрований лише один ФОП, який, зі слів правників, може використовуватись із метою отримання зарплатні. Причому вказаний ФОП зареєстрований за адресою мешкання власника – у звичайній багатоповерхівці на Масиві. А його види діяльності збігаються із роботою жертводавця – технічне обслуговування, ремонт автотранспортних засобів і роздрібна торгівля деталями та приладдям для авто.

Офіційна адреса власника ФОП: квартира в будинку по вул. Симона Петлюри, 15-А

Витяг із Єдиного державного реєстру

Про Олексія Мозгового вдалося знайти менше. З відкритих реєстрів відомо, що він був співзасновником закритого на цей час ТОВ «Укрзернотранс» – із внеском до статутного фонду лише в 740 грн. За адресою жертводавця мешкають його родичі. Через них нам вдалося зв’язатися і з самим чоловіком, який не погодився розповідати про свої статки телефоном. Однак після попередньої домовленості зустрітися, зв’язок із Олексієм Мозговим більше налагодити не вдалося.

Офіційна адреса засновника ТОВ: приватна садиба по вул. Короленка, 43

Витяг із Єдиного державного реєстру

Зазначимо, згідно з дослідженням наших колег із «Радіо Свобода», інші жертводавці Володимира Зеленського також не приховують, що добровільно давали гроші на кампанію кандидата в президенти.

Серед загального списку наповнювачів фонду нас зацікавив Микола Ценов, батько керівника поліції Київщини Дмитра Ценова. Через прес-службу обласної поліції нам підтвердили як родинний зв’язок, так і факт пожертви. А це – 500 тис. грн.

Прес-секретар поліції Київської області Микола Жукович із посиланням на Дмитра Ценова зазначив, що очільник поліції не готовий обговорювати це питання із журналістами. Водночас зауважив, що керівник правоохоронного відомства мешкає окремо від батька і не відповідає за його дії.

Микола Жукович також зауважив, що в батька Дмитра Ценова нібито є своя фірма. Слід зазначити, що у відкритих реєстрах Микола Ценов фігурує лише в громадській організації ГУБОЗ – він був її керівником, принаймні до припинення існування ГО в 2017 році. Поспілкуватися особисто із жертводавцем Володимира Зеленського нам не вдалося. Із реєстрів відомо, що мешкає батько очільника управління поліції в с. Крюківщина Києво-Святошинського району. За допомогою функції панорамного перегляду вулиць на Google-картах ми перевірили адресу – там розміщений триповерховий особняк.

Особняк, записаний за Миколою Ценовим у селі Крюківщина

Тим часом із фінансуванням виборчого фонду Петра Порошенка все виглядає простішим. Адже, згідно з документами, усі кошти – це особисті заощадження кандидата в президенти. Як зазначено в проміжному звіті учасника електоральних перегонів за період із 8 лютого до 18 березня, загалом кампанія була профінансована на 415,6 млн грн. Ця сума стала найбільшою з-поміж усіх 39-ти кандидатів у І турі виборів. У другому і останньому наразі проміжному звіті – за період із 7 по 13 квітня – виборчий фонд поповнився на 99,9 млн грн – так само лише власними коштами кандидата.

Поділіться.

Залиште відповідь